коли садити картоплю 2020

Коли садити картоплю до 2020 року за місячним календарем

Складена за місячним календарем таблиця посадок підкаже, коли садити картоплю в 2020 році, сприятливі дні для того, щоб отримати гідний результат.

Відповідні умови

Дачники рідко вирощують картоплю для отримання прибутку, а тільки для власних потреб. Багато що залежить від сорту. Ранні посадки призначені для отримання молодої картоплі. Багато саджають для літнього і осіннього вживання в їжу і для того, щоб запастися на зиму.

У кожного сорту є певні строки та умови. Багатьох городників хвилює питання про те, коли садити, щоб урожай вчасно дозрів, в заплановані терміни. За місячним календарем не враховуються умови посадки, ні кліматичні особливості регіону. Це тільки спосіб дізнатися сприятливі дні для посадки цінного в господарстві і кулінарії коренеплоду.

Крім днів за місячним календарем, потрібно орієнтуватися і на умови, які необхідні для вирощування певного сорту. Довгострокові прогнози і накопичений досвід підкажуть, коли орієнтовно садити картоплю в різних кінцях України в 2020 році.

У звичайних рекомендаціях від досвідчених аграріїв неодмінно вказується дві умови, за якими вибираються терміни. Час, коли садити картоплю, настає при стабільному прогріванні грунту до певної температури. При цьому повітря повинен бути прогрітий не менш ніж до 15 градусів на протязі декількох днів.

Вибираючи сприятливі дні за місячним календарем, потрібно враховувати специфіку рослини (плоди ростуть в підземних умовах, тому фазу супутника Землі потрібно вибирати в спадаючому циклі).

Прогноз погоди для регіону проживання потрібен, щоб виключити загрозу пізніх заморозків, але якщо місцевість з досить м’яким або помірним кліматом, допускається і рання посадка, при якій грядки накривають полімерними матеріалами, натягнутими на дуги. Так поступають, якщо площа посадок не велика, і ранній сорт запланований конкретно для вживання в їжу молодої картоплі.

Терміни місячної активності

Якщо дотримуватися рекомендацій, коли садити картоплю в окремому районі в кожному календарному місяці і робити це за місячним посівного календаря, розрахованому на 2020 рік, по сортовій різноманітності «другого хліба» українців, то результат буде задовільним.

Перед тим як садити картоплю, потрібно визначитися з посівним матеріалом, уважно вивчити особливості сорту. Треба вибрати ті, які селекціонери наділили цінними в даному регіоні властивостями:

  • морозостійкістю;
  • швидким дозріванням;
  • хорошим смаком;
  • стійкість до шкідників і хвороб.

Оскільки в різних собластях навіть ранні сорти садять у різні терміни, сприятливі дні за місячним календарем припадають на місяці з березня по червень.

Недостатньо просто кинути в землю хороший посадочний матеріал в сприятливі дні за місячними фазами. Потрібно, щоб у вказані календарні дати була оптимальна погода і відповідні знаки Зодіаку.

Ця тріада ознак і є визначальна умова, коли в 2020 році можна починати приємні клопоти по вирощуванню картоплі. У таблиці представлені хороші і несприятливі дні для його посадки в будь-якому регіоні, оскільки місячна активність визначена для Східної півкулі на перше півріччя 2020 року:

Календарний місяць

Сприятливі дні

Небажані дні для посадок

березень

4-6, 10-15, 27, 28

7-8, 19-21, 25-26

квітень

1-2, 7-8, 10, 14, 23-24, 28

3-4, 15-17, 20-22, 30

травень

2-3, 5-7, 11-12, 15-16, 25-26

1, 13-14, 18 21, 27-29

червень

1-5, 8, 12, 18, 22-23, 28

9-11, 14-16, 24-25

Визначення термінів, коли садити картоплю, відіграє важливу роль у діяльності городника. Адже саме від приблизної дати відраховує час у зворотний бік, щоб починати підготовку насіннєвого матеріалу.

Цим потрібно зайнятися за півтора місяця (45 днів) до початку посадки, і підібрати так, щоб готовність посівного матеріалу збіглася з сприятливим строком за місячним календарем.

Якщо зробити строк підготовки менше, картопляні бульби не встигнуть зігрітися і дати очки, необхідні для сходів. Перестоявше насіння — теж не дуже хороше явище, особливо якщо не вгадати з погодою або термінами місячного календаря, і висадити їх у холодний грунт, ігноруючи прогнози погоди.

Можна в цьому випадку впевнено спрогнозувати, що врожай буде наполовину менше очікуваного, і винен у цьому не високосний рік, а недостатня компетентність тих, хто займається вирощуванням.

Інші методи визначення термінів

Головний орієнтир у виборі сорту – призначення врожаю. Ранні сорти потрібно висаджувати в сприятливі дні, зазначені у наведеній вище таблиці.

Як і будь-яка рослина з підземними плодами, картопля добре розвивається в спадної фази Місяця, на відміну від рослин з наземними плодами або стеблами, якщо мова йде про зелені. До кінця першого літнього місяця, а в південних регіонах навіть наприкінці травня, можна отримати молода картопля. Він користується підвищеним попитом на початку сезону.

Середньостиглі сорти садять приблизно в ті ж терміни, що змінюються в залежності від місцевості. Але з-за більш тривалого дозрівання урожай отримують тільки наприкінці літа або на початку осені.

Тут правильний розрахунок має особливе значення в місцях з суворими кліматичними умовами – ранніми заморозками і швидким похолоданням. Пізній урожай вже не має тих цінних властивостей, як молодий, і в сільській місцевості іноді навіть використовується як корм для худоби.

Якщо у дачника не виходить висадити рослину в належні терміни, можна зробити це в нейтральні дні, орієнтуючись на знаходження Місяця в родючих або неродючих знаках Зодіаку. Вміла агротехніка, підживлення дозволять нівелювати згаяний час, рекомендоване астрологами і астрономами при складанні Місячного календаря.

Підводячи підсумки

  1. Вибір часу для посадки картоплі в 2020 мало чим відрізняється від подібних процесів в інші роки.
  2. Орієнтуватися потрібно не тільки на місячний календар, але і на інші умови.
  3. Погода в регіоні має визначальне значення.
  4. Важливо враховувати сорт і його особливості.
  5. При необхідності, посадочні роботи можна здійснювати в нейтральні дні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *