Великдень в 2019

Коли Великдень в 2019 році

Щороку в кожній християнській родині очікують головне церковне свято-Великдень. До святкування готуються заздалегідь, а відзначають день у колі рідних і близьких. Щоб встигнути все приготувати до Великодня в 2019 році, потрібно знати якого числа вона буде у православних. Якщо скористатися церковним календарем або ж розрахувати самостійно день, стане відомо, що в нинішньому році світле свято буде пізно.

Часу на підготовку ще багато, бо Великдень у 2019 році відзначатимуть 28 квітня.

Історія свяа

За біблійними даними син Божий Ісус Христос наважився на болісну смерть, щоб спокутувати людські грішні діяння. Його розіп’яли на хресті, який був встановлений на горі Голгофа. Розп’яття відбулося в п’ятницю, саме цей день став називатися страсною п’ятницею. Тіло Ісуса після страшних терзань було доставлено в печеру.

Одна з них грішниць Марія Магдалина, зі своїми помічницями, що прийняли християнство, в ніч з суботи на неділю вирішили попрощатися з Ісусом, щоб показати йому свою любов і повагу.

Для цього вони прийшли в печеру і помітили, що гробниця, в якій лежало тіло, була порожньою, а два ангела в один голос сказали: «Ісус Христос воскрес».

Походження назви свята лежить в основі давньоєврейської мови, а саме від слова «Песах», що означає «помилування», «позбавлення». Простежується тісний зв’язок з десятою, найжорстокішою єгипетською стратою, яка продемонстрована в Торі і Старому Завіті.

Згідно з переказами, люди і тварини були покарані тим, що народившіся у них первістки незабаром вмирали.

Під виняток потрапляли люди, житло яких було позначено кров’ю безгрішного ягняти. Згідно з думкою дослідників, що позначає назву свята тісно переплітається з вірою християн, що Христос був таким невинним, як ягня.

Якого числа Пасха 2019 у православних

Вже зараз люди починають готуватися до Великодня в 2019 році і хочуть знати, якого числа вона буде у православних згідно з календарем.

Цього року такий світлий день відзначатимуть 28 квітня.

За традицією, коли настане Великдень в 2019 році, то завершиться Великий піст, а для тих, хто не знає якого числа початок посту, інформація така – триватиме утримання з 11.03.19 за 27.04.19 рр. У цей період усі православні харчуються в обмеженому режимі, очищаються від гріхів, переглядають свою поведінку.

За традицією на Великдень прийнято готувати здобну ароматну випічку, прикрашати уличі, фарбувати яйця, облаштовувати будинки і території символікою свята: кроликами, ягнятами. Також в цей день у багатьох храмах проводять службу, люди ходять по гостях і вітають один одного фразою “Христос Воскрес!”, а у відповідь – “Воістину Воскрес!”.

коли великдень 2019

Коли Вірменський великдень у 2019 році

Багато хто цікавиться, коли ж буде Вірменський Великдень в 2019 році, якого числа люди зможуть відзначити це світле свято у Вірменії.

У вірменській апостольській Церкві ведеться літочислення за Григоріанським календарем, тому святкування такої події припадає на день відзначення католицької та протестантської Пасхи.

Це перша неділя після першого повного місяця навесні. Щоб розрахувати дату, враховують розташування сонця і місяця, тобто відповідно до місячним календарем. На підставі кількості днів, які залишаються до найближчого повного місяця від дня весняного рівнодення, визначається день Великодня. У неділю, яке слідує за повним місяцем, і прийнято відзначати світле свято.

Тим, хто планує завчасну підготовку до свята, важливо знати, якого числа в 2019 році у вірмен буде Великдень. Так, відзначати цей день вірменський народ буде 21 квітня.

Якщо знати про Великдень в 2019 році, і якого числа вона у православних за календарем на 2019 року, то можна передбачити дату вірменського світлого події. Буває, коли між цими святами різниця всього 7 днів, але такий проміжок виходить не завжди, вони можуть збігатися.

Католицький Великдень у 2019 році

Найчастіше світле католицьке Воскресіння святкують трохи раніше (на 1-2 тиждень) в порівнянні з православною подією, але іноді буває по-іншому.

Раз на три роки Великий піст і Великдень дозволяють возз’єднатися християнським людям. Завдяки цьому, представники різної віри можуть скоротати священний час у мирі та злагоді.

Що стосується Великодня в 2019 році, і якого числа вона у католиків, згідно з календарем на 2019 рік, то з християнською подією вона не збігається. Приймати привітання люди, які сповідують католицьку віру, будуть 21 квітня нинішнього року.

великдень 2019 католицька

Єврейський Великдень у 2019 році (Песаха)

Чітко встановленої дати святкування світлої неділі у євреїв немає. Щоб визначити день, необхідно скористатися місячним календарем, за допомогою якого і вираховували святкові події в давнину.

Святкування Великодня (Песаха) припадає на перший місяць весни, в 14-й день першого місяця єврейського календаря (нісан). Як вказує сучасне літочислення, тріумфують зазвичай в період з березня по квітень і протягом одного тижня.

Таким чином, Великдень в 2019 році у євреїв, згідно з календарем на 2019 рік, почнеться 19 квітня, а закінчиться 27 квітня. В періоди з 20 по 21 квітня, а також з 26 по 27 квітня заборонено виконувати будь-які роботи. З 22 по 25 квітня дозволяється займатися справами за умови певних протипоказань.

Традиції свята

Протягом багатьох десятків і сотень років релігійний народ відзначає це свято і виконує усталені традиції. Незважаючи на відмінності у святкуванні, люди з усього світу об’єднані певним переліком звичаїв, який притаманний кожному.

До головних традицій, які щорічно дотримуються людьми в Великдень, відносяться:

  • приготування святкових пасок за різними рецептами, в кожній родині своя технологія випікання. Якщо підійти до цієї справи з душею, то вийде чудове блюдо;
  • так як шкаралупа символізує нову і спалахує життя, до цього дня прийнято фарбувати яйця. Згідно з легендою, камінь, яким перекривав шлях в гробницю з тілом Ісуса, був яйцевидної форми. Спочатку використовували у фарбуванні тільки червоний відтінок, так він символізував кров рятівника. Але через деякий час стали застосовувати і інші кольори;
  • прийнято організовувати святковий стіл, за якому повинні бути присутніми всі члени сім’ї;
  • у цей день вітаються і відповідають на вітання інакше. Починають розмову з «Христос воскрес!», а у відповідь: «Во істину Воскрес!”. Прийняті взаємні обійми, поцілунки в щоку (3 рази), а такий порядок спілкування повинен зберігатися протягом сорока днів;
  • також після того, як закінчується домашнє святкування, прийнято ходити по гостям в сусідні будинки і пригощати їх мешканців своїми смаколиками;
  • необхідні змагання між дітьми з фарбованими яйцями. Такий вид забави не заборонений, а навпаки користується схваленням;
  • в будинку прийнято ставити живі квіти, на стіл ставлять посуд, призначену для особливих випадків.

Святковий стіл необхідно покрити чисто-білою випрасуваною скатертиною.

Святкування такої світлої події триває протягом сорока днів. Такий період часу встановлений не дарма, після воскресіння Спаситель перебував на Землі саме стільки днів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *