Чи корисно пити мінералку вранці і як це робити?

Тренд здорового харчування в цьому сезоні став ще більш популярним. Тепер все частіше рекомендують починати день зі склянки мінеральної води. Але навіщо це робити? Чи буде від прийому мінералки користь або це всього лише новомодний тренд?

Користь мінералки натщесерце — міф чи правда?

Вода — найбільш необхідна людському організму рідину. Якщо організм здоровий, йому потрібно від 1,5 до 3 л води щодня. Це повинна бути проста, чиста вода (не напої, соки або чай). Мінеральна вода відрізняється від звичайної. В ній певним відсотком (від 0,1 до 3,5%) містити мінеральні солі та інші корисні речовини. Як і все корисне, мінералка буде приносити позитивний ефект тільки при її вживанні в міру. В залежності від мети, з якою її приймають, ця міра буде відрізнятися.

Прийом мінеральної води натщесерце сприяє таким ефектам:

 • м’яка активація роботи кишечника і нирок;
 • швидке виведення з організму токсинів, накопичених за ніч;
 • профілактика ендокринних захворювань та порушення функцій печінки.

В цих питаннях користь мінеральної води залишається незаперечною. Але щоб ефект був саме таким, слід правильно вибрати мінеральну воду.

Правила вибору мінеральної води

Мінеральна вода відрізняється не тільки за смаком, але і по своїх властивостях. Ці властивості визначаються відсотком вмісту мінеральних речовин і солей у воді. Її поділяють на три основні категорії:

 1. Їдальня. На 1 л води вміст мінералів і солей не більше 3 г. Її можна приймати всім людям.
 2. Лікувально-столова. На 1 л води 3-10 мл мінералів і солей. Не рекомендована для постійного прийому, якщо він не є частиною лікувальних заходів. Регулярний прийом повинен відбуватися під наглядом лікаря.
 3. Лікувальна. На 1 води від 10 до 35 г мінералів і солей. Приймати без призначення лікаря не рекомендується.

Неправильно підібрана вода може загострити перебіг хронічних захворювань. Якщо мова йде про мінеральну воду натщесерце, яку можна приймати щоранку, то це тільки їдальня.

Визначити тип води можна прочитавши інформацію про неї на упаковці. Якщо на ній не написано, лікувальна або їдальня, подивіться на склад. Вибирайте ту, де не більше 3 г солей на 1 л.

Корисні властивості така вода зберігає протягом 2-х місяців з дати розливу. У зв’язку з цим, при покупці слід перевіряти не тільки термін придатності, але і дату розливу. Не закуповуйте воду про запас — краще регулярно поповнюйте власні запаси.

Як приймати мінералку правильно — прості і універсальні поради

Правильно вибравши мінеральну воду, слід дотримуватися основних правил того, як її приймати. Пам’ятайте про наступне:

 1. Воду можна кип’ятити. При нагріванні частину корисних властивостей зникають.
 2. Пийте відразу після пробудження, а снідайте через 30-40 хвилин.
 3. Якщо забули випити воду вранці, після сніданку не пийте. Краще пропустіть прийом.
 4. Температура води повинна бути від 18 до 40°С. Пийте або воду кімнатної температури або злегка розігрійте її (але не гарячої).
 5. Випивайте від 200 до 400 мл води. Це 1-2 склянки. Підберіть оптимальну для себе дозування.
 6. Не вживайте воду залпом, а робіть багато маленьких ковтків. Краще всього випити половину норми лежачи в ліжку, а через 3-5 хвилин — другу половину.

Слідуючи цим простим правилам, ви зможете допомогти своєму організму «розбудити» всі його функції відразу після пробудження.

Мінеральну воду натщесерце пити можна і потрібно, але якщо тільки правильно підібрати для себе складу. Використовуючи її як м’який активатор внутрішніх процесів, ви допоможете своєму організму відчувати себе бадьорим і пробудженим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *