Лікувальні властивості і протипоказання гриба довголіття рейші

Гриб Рейші (Трутовик лакований, Ганодерма, Лінчжі) – це натуральний засіб для молодості і довгого життя. Китайські лікарі його застосовують протягом більше 2-х тисяч років і вважають справжнім еліксиром життя. За цей період воно зайняло почесне місце серед ліків. Сьогодні Рейші популярний не тільки в Азії, але і на території країн СНД. Тому про те, які Рейші корисні властивості і має протипоказання, варто знати кожному.

Опис

Рейші являє собою їстівний гриб, який активно застосовується в медичній практиці. Він відноситься до сапрофітів і живиться за рахунок того, що переробляє омертвілі клітини дерев. Його назва в перекладі на російську означає сутність вічного життя в поєднанні з душевною силою.

Рейші здавна пов’язують з величезною силою, щастям, успіхом і довгим життям.

Для гриба характерно наявність червонувато-коричневою глянцевого капелюшка. Тому його ще називають трутовиком лакованим. У ряді випадків капелюшок буває буро-бузкового або жовтуватою, має яскраво виражені кільця зростання. Зазвичай так виглядають гриби, які ростуть на листяних деревах.

В цілому, Рейши схожий на звичайний трутовик, який повсюдно росте на дубах і березах.

Важливо! Сьогодні Лінчжі продовжують досліджувати медики з США, Європи, Японії і Канади. Ймовірно, в майбутньому його будуть застосовувати не тільки в народній, але й в офіційній медицині.

Цікаві факти

Лінчжі відрізняється від інших грибів тим, що його основна цінність полягає не в смакових якостях, а в цілющих властивостях.

Протягом тривалого часу його дозволено було їсти тільки імператорам і членам їх сімей. Це пояснюється тим, що гриб дуже примхливий і знайти його в дикій природі складно. Якщо грибникові дивом вдавалося виявити грибницю, то він зберігав її розташування в найсуворішому секреті. Збираючи врожай і продаючи його представникам імператорської родини, він міг безбідно жити на протязі довгих років.

У той період вважалося, що Ганодерма здатний усунути такі наслідки нервових потрясінь:

 • зниження життєвого тонусу;
 • бурхливий перебіг запального процесу;
 • крихкість судин;
 • збої у функціонуванні ендокринних органів.

Сьогодні достеменно відомо, що Лінчжі володіють потужними антиоксидантними властивостями, зміцнюють імунітет, попереджає розвиток онкології і патологій кровоносної системи, а також аутоімунних та інфекційних хвороб.

Однак, незважаючи на всю свою користь, Рейши протипоказання має. І їх обов’язково потрібно врахувати. В даному випадку до таких відноситься вагітність і лактація, порушення згортання крові, дитячий вік до 7 років.

Важливо! На смак Лінчжі – не самий приємний продукт. Однак не варто засмучуватися. Медики стверджують – чим сильніше гриб, тим він корисніший.

Ареал розповсюдження

Батьківщиною Ganoderma вважається Азія. Зокрема КНР, Корея і Японія. Однак не багатьом відомо, що її можна знайти і в Росії. Тут він поширений на Алтаї, в Краснодарському краї, в Ставрополі, а також на півночі Кавказу.

Гриб рейші, його лікувальні властивості якого відомі багатьом, продовжує набирати популярність. Тому азіатські фермери почали його вирощувати в штучних умовах. Для цього вони спеціально відводять територію і забезпечують її сухою деревиною.

Така нескладна технологія дала можливість поставити на потік виробництво цілющих грибів.

Склад і користь

Гриб рейші склад має по-справжньому унікальний, і кожен його компонент несе в собі цілющу функцію:

 1. Германій – прискорює метаболізм і зміцнює імунітет, перешкоджає міграції метастазів.
 2. Тритерпеноїди. Дані речовини пригнічують алергічні реакції, відновлюють тканини печінки, гальмують ріст пухлин, купируют біль, покращують склад крові, попереджують утворення кров’яних згустків, знижують артеріальний тиск, очищають судини від холестерину і зменшують запалення.
 3. Полісахариди бета – глюкан. Вони перешкоджають зростанню пухлин, знищують шкідливі бактерії, нормалізують рівень цукру в крові і рівень АТ.
 4. Кумарини – стримують ріст пухлини, знімають спазм і розширюють артерії.
 5. Алкалоїди – стимулюють роботу ЦНС.
 6. Фітонциди – знищують хвороботворні бактерії.
 7. Флавоноїди – надають антибактеріальну дію, стимулюють виробництво жовчі, знімають спазми і збільшують силу серцевих скорочень.
 8. Залізо і натрій – покращують роботу кровоносної системи, нормалізують водний баланс і запобігають недокрів’я.
 9. Цинк. Цей мікроелемент особливо корисний для чоловіків. Він нормалізує функціонування простати і стимулює виробництво андрогенів. Цинк входить до складу більше 350 ензимів, допомагає розщеплювати алкоголь.
 10. Магній – запобігає формування кров’яних згустків, нормалізує метаболізм і бере участь у передачі імпульсів збудження.
 11. Кальцій – робить кістки міцними, регулює вироблення стероїдів і нейротрансмітерів, бере участь у гемокоагуляції.
 12. Полісахариди – підтримують імунітет, стримують ріст пухлин, регулюють рівень глюкози і знищують патогенні мікроорганізми.
 13. Амінокислоти – наповнюють енергією, нормалізують обмін речовин, покращують функціонування кровоносної системи, знижують сприйнятливість до болю, стимулюють ріст м’язів у спортсменів і підвищують адаптаційні можливості.

Важливо! Як і інші рослинні засоби, Ганодерма м’яко впливає на організм і не робить негативного впливу на внутрішні органи. Корисні речовини, що містяться в них, збираються в тілі людини і оздоровлюють його.

Незважаючи на багатий склад продукту, його калорійність невисока. У цьому можна переконатися, ознайомившись із таблицею.

Нутрієнт Кількість в 100 г
Вітаміни
Аскорбінова кислота 2,1 мг
Вітамін B1 0,081 мг
Лактофлавин 0,402 мг
Вітамін PP 3,607 мг
Вітамін B5 1,497 мг
Адермин 0,104 мг
Фолієва кислота 17 мкг
Вітамін B4 17,3 мг
Кобаламін 0,04 мкг
Вітамін K1 1 мкг
Калорійність 22 кКал

Виробництво ліків на основі Лінчжі

Протягом багатьох сторіч знахарі висушували зібрані гриби, після чого різали їх на шматочки, відварювали в окропі і в підсумку з корисного сировини робили чай або готували суп.

Сьогодні ж виробники застосовують іншу технологію обробки цінної сировини, суть якої полягає в його кип’ятінні під високим тиском. Таким чином, екстрагуються біоактивні компоненти, які згодом використовують для створення ліків і харчових добавок. Купивши екстракт гриба рейши, інструкція повинна бути ретельно вивчена. Це допоможе уникнути неприємних наслідків.

Крім цього у споживача завжди залишається можливість купити в аптеці або спеціалізованих магазинах сухі гриби і в подальшому використовувати їх як основу для настоянок, настоїв і т. д. У останнього варіанту є як плюси, так і мінуси. З одного боку самостійне приготування ліків – справа клопітка, проте з іншого боку – в цьому випадку можна бути абсолютно впевненим у достовірності товару.

Застосування в терапії захворювань

Як показала медична практика, Ганодерма здатна вирішити більшість проблем зі здоров’ям. Однак існують захворювання, при яких вона особливо ефективна.

Онкологія

Лікувальні властивості рейші дозволяють використовувати його для лікування онкології. Вживаючи засоби на його основі можливо:

 1. Запобігти вторинні інфекції. Вторинні атаки бактерій особливо небезпечні для пацієнтів, у яких ослаблений імунітет і ростуть ракові пухлини.
 2. Прискорити одужання при запальному раку грудей, який є одним з найбільш поширених серед жінок. Лінчжі селективно пригнічує життєздатність атипових клітин і знищує клітинні сфероїди, які беруть участь у інвазивній природі ракових клітин.
 3. Поліпшити роботу імунної системи. Після вживання Трутовика організм краще розпізнає ймовірні патогени, а активність імунних клітин-кілерів зростає. Рейші руйнує зовнішній шар атипових клітин, який захищає їх і від цього вони стають вразливими.
 4. Зберегти здорові клітини. Лінчжі перешкоджає формуванню клітинних колоній і міграції клітин, захищає здорові клітини організму і уповільнює ріст пухлини.
 5. Відрегулювати запрограмовану загибель клітин. Всі клітини організму рано чи пізно гинуть. Однак у випадку збою цього може не статися. Ракові клітини не вмирають, а безперервно діляться. Рейші відновлює нормальну роботу організму і сприяє настанню запрограмованої клітинної смерті.
 6. Зупинити ріст і поширення атипових клітин. Ракові клітини за допомогою матриксної металопротеїнази (ферменту, який руйнує білки) проникають у здорові клітини і руйнують здорові тканини. Атипові клітини можуть потрапляти в кровообіг і по ньому розноситися по тілу. Ганодерма блокує ензим та запобігає поширенню онкологічного процесу.

Важливо! Перед початком терапії слід проконсультуватися з лікарем. Він дасть індивідуальні рекомендації і підкаже, яка дозування фітоліки потрібна пацієнту в його конкретному випадку.

Проблеми із кровоносною системою

Рейші усуває запалення в стінках кровоносних судин, попереджає поява атеросклерозу і супутніх йому ускладнень, знижує кількість холестерину, покращує живлення міокарда, запобігає утворенню тромбів і нормалізує ритм серця.

У пацієнтів, які страждають на цукровий діабет, Лінчжі попереджає розвиток ускладнень з боку кровоносної системи.

Захворювання органів дихання, алергія

Завдяки протизапальним властивостям Ганодерма здатна полегшити самопочуття пацієнтів, які страждають патологіями органів дихання, бронхіальну астму.

Ефективний він і при алергії. Якщо гриб правильно використати він ефективно усуне свербіж, набряк та інші неприємні симптоми.

Патології ШКТ

Позитивний вплив Рейші на травну систему пояснюється високим вмістом у ньому вітамінів групи B, магнію, а також тритерпеноїдів.

Кошти на основі цього продукту усувають спазм та біль, знімають запалення. Вони розслабляють гладку мускулатуру кишечника, позбавляють від кольок.

При регулярному використанні кошти нормалізується склад кишкової мікрофлори, зменшуються прояви дисбактеріозу.

Пухлини

Рейші містить у собі компоненти, які гальмують розвиток ракових, так і доброякісних пухлин.

Гриби здатні стимулювати імунітет і зміцнити здоров’я в цілому. Це вкрай необхідно мають пухлини пацієнтам, а також тим, хто нещодавно переніс хірургічні операції, хіміотерапію, променеву терапію і проходить реабілітацію.

При патологіях фільтраційних органів

Пацієнти, у яких підвищений рівень глюкози і холестерину в крові рано чи пізно стикаються із захворюваннями нирок. Досить часто в такому разі виникає хронічний нефрит. Це захворювання може спричинити за собою слабкість і швидку стомлюваність, утримання сечі, а також уремія.

Фитолекарства з Рейші протеїнурію знижують і нормалізують роботу нирок, запобігають ризик розвитку хвороб.

Безсоння

Компоненти, що входять до складу Лінчжі нормалізує роботу центральної нервової системи, розширюють судини і знижують артеріальний тиск. У підсумку сон стає міцним, а період неспання максимально активним. Рейши – відмінний засіб від безсоння.

Імунні порушення

Ganoderme властиво імуномодулюючу дію. У пацієнтів з імунодефіцитом, вона підвищить опірність до інфекцій, регулюючи баланс метаболізму і сприяючи синтезу нуклеїнових кислот. Полісахариди, наявні в цілющому продукті, підвищать рівень інтерферону, стимулюючи вивільнення білка з лейкоцитів.

При аутоімунних захворюваннях кошти з Рейші допоможуть продовжити період ремісії. Даний ефект досягається завдяки полісахариду Lanostan, який стримує розвиток патологічних антитіл.

Важливо! Лінчжі містять понад 100 окислених ланостан трітерпенов. Велика частина з них потрібна для підтримки імунітету.

При захворюваннях ЦНС

В азіатських країнах цілюще Лінчжі використовують для підвищення стійкості організму до стресів і усунення неврозів. Буддистські ченці застосовували його для досягнення максимального спокою і розслаблення, єднання з природою.

Подібний ефект пояснюється здатністю гриба впливати на ендорфіни та їх рецептори. Фітоліків з Рейші заспокоюють нервову систему, але не провокують загальмованість і не порушують концентрацію уваги. Вони впливають на тіло як м’який міорелаксант, який розслаблює мускулатуру і купірує біль.

Лінчжі здатний зменшити вираженість симптоматики при хворобі Альцгеймера. Вважається також, що кошти на його основі лікують нервову анорексію і попереджають її неприємні наслідки.

Проти старіння

Ганодерма – це один із засобів, що дійсно здатне уповільнити старіння. Відбувається це завдяки полісахаридів, які впливають на синтез ДНК і прискорюють поділ клітин.

Крім того, вживаючи гриб можна забезпечити великий приплив кисню до органів і тканин. Це збільшить силу і витривалість, а також поліпшить метаболізм і прискорить процес спалювання жиру. Гриб рейші для схуднення – це одне з найбільш безпечних та ефективних засобів. А струнке тіло – запорука збереження молодості і здоров’я, які необхідні для довгого життя.

Способи застосування

Рейші можна застосовувати по-різному. Однак на його основі роблять масляний екстракт, алкогольну настоянку, водний настій і чай. Виготовляючи їх потрібно чітко слідувати рецептом і дотримуватися дозування. Так можна отримати безпечне, ефективне і корисне засіб.

Важливо! Під час настоювання коштів з Трутовика, їх потрібно періодично збовтувати. Таким чином, корисні речовини в більшій кількості будуть вилучені. Фільтрувати готові засоби не можна. Перед вживанням їх обов’язково потрібно струснути.

Масляний екстракт

Масляний екстракт готують так: сухі гриби (50 г) подрібнюють і кладуть у скляний бутель, після чого заливають 0,5 л лляної олії (розігрітого до 40 °C), і ставлять в темне тепле місце на тиждень.

Приймають екстракт по 1 ст. л. тричі на добу за півгодини до їжі.

Алкогольна настоянка

Щоб вийшла якісна настоянка потрібно: 50 г сировини помістити в скляну ємність, залити 500 мл горілки і настояти 21 день.

Приймати готову рідину слід по 1 ч. л. тричі на добу за 30 хвилин до їжі. При бажанні порцію ліків можна розвести в 80 мл води.

Крім цього лікування гриб Рейші можна проводити так: 3 дні пити спиртову настоянку, після чого стільки ж – масляний екстракт, а потім знову алкогольну настоянку і т. д. Курс терапії – 3-6 тижнів (в залежності від тяжкості патологічного процесу). Потім слід зробити перерву. При потребі після нього курс можна відновити.

Водний настій і чай

Водний настій роблять наступним чином: 50 г сировини заливають 1500 мл талої води, розігрітій до 45 °C і настоюють 24 години. Наповнювати термос більш ніж на 70% обсягу не можна, так як в цьому випадку після конденсації парів під пробкою може статися розрядження. Сам термос повинен знаходитися в теплі.

Готовий настій у кількості 2 ст. л. розводять в 120 мл води і приймають всередину 3 рази на день або до, або після прийому їжі. Робити це потрібно між прийомами спиртової настоянки або масляного екстракту.

Що стосується чаю, то його заварюють так: 2 ч. л. цілющої сировини заливають 1 л гарячої води і настоюють 15 хвилин. Приймають його замість звичайного чаю. Також цілющу сировину можна додавати в звичайний чай або трав’яні відвари в кількості 1 ч. л. на 1 л води.

Заготівля сировини

Для лікувальних цілей зазвичай використовують плодове тіло гриба. Збір і заготівлю сировини можна здійснювати з середини літа і до пізньої осені.

Важливо! Склад Ganoderma може дещо різнитися в залежності від того, на якому субстраті він виріс.

Однак виростити гриби можна і самостійно. Для цього потрібно придбати міцелій на дерев’яних паличках, взяти свіже поліно листяного дерева і просвердлити його з боків, залишивши при цьому середину цілою. Дірки повинні мати глибину 50 мм і розташовуватися в шаховому порядку. У ці отвори потрібно вставити палички з міцелієм і присипати їх сирою тирсою.

Після цього в зараженому міцелієм поліні почнуть рости гриби. Щоб процес проходив максимально успішно, для посадки та вирощування гриба потрібно вибирати чисте і сире місце, в якому немає протягів, і в яке не потрапляють прямі сонячні промені. Ідеальна для грибів температура – 20-25 °С. Важливо перевіряти кожен день грунт на вологість. Вона не повинна бути занадто мокрою або навпаки – сухий.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *