Лопаються судини в очах: чому так відбувається

Лопнула судина в очах — з цим явищем можуть стикатися всі люди. Деякі стають жертвою такої ситуації досить часто, інші ж всього раз або два в житті. Це дуже неприємне явище, яке може лякати як самого потерпілого, так і оточуючих людей. Хоча в самій лопнувшій судині за великим рахунком немає нічого страшного, причиною цього явища можуть стати найрізноманітніші речі, і деякі з них дуже небезпечні.

Знання про те, що стало причиною лопнув судини, допоможе уникати такої проблеми в подальшому, а також вчасно усунути причину, щоб не допустити більш серйозних порушень. У деяких випадках лопнуша судина може стати сигналом більш серйозного захворювання, яке тепер стало можливим виявити.

Причинами лопнувших судин можуть бути як зовнішні фактори, так і різні захворювання. Якщо така проблема зустрічається у людини часто, і її причина не встановлена, рекомендовано звернутися до лікаря. Він призначить відповідні аналізи і зможе підібрати необхідне лікування.

Вплив різних зовнішніх факторів

Зовнішні подразники можуть по-різному впливати на людину. Одні і ті ж фактори можуть ніяк не відбитися на здоров’ї одного, але стати причиною лопнувшої судини в іншого. Нерідко причиною такого відмінності є індивідуальна чутливість і сприйнятливість очей.

Найбільш частими причинами, чому лопаються судини в очах через зовнішніх факторів, є такі:

 1. Вплив зовнішнього подразника. Їм може бути будь-який чужорідний предмет, який потрапив людині в око. Зазвичай судини лопаються в тих випадках, коли подразник залишається в оці надовго і його не вдається витягти.
 2. Вплив хімікатів. Вони можуть роз’їдати слизову оболонку і привести до витончення судин. Чим агресивніше був хімічний склад, тим більше ймовірності отримати розрив судин. У числі подразників можуть бути як пари хімічних засобів, так і випадково потрапили в очі косметичні продукти.
 3. Перегрів слизової оболонки. Нерідко таке трапляється після відвідування лазні або сауни. Причиною лопнув судини може бути вплив також сухого пара, коли око втрачає багато вологи.
 4. Тривала напруга очі протягом дня. До такого ставитися робота за комп’ютером (особливо при неправильно організованому освітленні), робота з рукописними текстами або з дрібними деталями (Бісер, вишивка і т.д.).
 5. Результат травми. При травмованій будь-якій частині голови або обличчя можуть бути пошкоджені судини в очах.
 6. Вплив сонця або низьких температур. При тривалому знаходженні на сонці очей може отримати ОПІК або надмірну порцію ультрафіолетового випромінювання. Також судини можуть лопатися при сильних морозах, якщо людина змушена багато часу проводити на відкритому повітрі.
 7. Високі фізичні навантаження. Тривале носіння важких предметів може спровокувати сильний судинний спазм, який не обійде стороною і очні судини. Подібна проблема нерідко виникає при пологах, коли у жінок також лопаються судини в очах. Це наслідок великого навантаження.
 8. Наявність шкідливих звичок. Прийом неконтрольованої кількості спиртних напоїв може стати причиною лопнули судин. При їх надмірному розширенні ймовірність пошкодження значно збільшується. Теж саме стосується і сигаретного диму. Він може обпалювати слизову очей, приводячи до пошкодження судин.

Це лише деякі причини того, що в очах можуть лопатися судини. Вони дуже ніжні і сприйнятливі до впливу зовнішніх подразників. Якщо така проблема відбувається часто, можливо, варто переглянути свої звички або режим дня — систематичний вплив одного і того ж подразника може привести до більш серйозних порушень роботи очей.

Наявність певних захворювань

Якщо вплив зовнішніх причин виключається, то це привід звернутися до лікаря за консультацією. Він оцінить ситуацію в залежності від її тяжкості і проведе ряд обстежень. Часто лопаються судини можуть стати сигналом про наявність певних захворювань, таких як:

 1. Попадання інфекції. Вона може згубно впливати на судини і слизову. Відсутність лікування в такому випадку може привести до посилення ситуації і розвитку запалення.
 2. Кон’юнктивіт. Якщо причина саме в ньому, то лопнули судини будуть також супроводжуватися ріжучими болями і сильним свербінням. В такому випадку лікар призначить симптоматичне лікування.
 3. Глаукома. Вона вражає всі судини і ставати причиною погіршення зору. Якщо людина починає бачити зображення як ніби через білий туман, швидше за все, причиною лопнувшої судини є глаукома.
 4. Цукровий діабет. При цукровому діабеті можливі крововиливи різної природи. Ураженою ділянкою також можуть виявитися очі. При цукровому діабеті додатковими симптомами можуть бути підвищена сльозоточивості і сильна чутливість до світла.

Якщо причиною крововиливу є захворювання внутрішніх органів або очного яблука, в першу чергу необхідно усунути причину, щоб уникнути повторення проблеми. Якщо правильно визначити джерело крововиливу, подальші дії щодо усунення наслідків принесуть результат.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code