На чому можна заощадити під час ремонту ванної: 9 порад

Як правильно вибрати і покласти плитку, що робити зі стелею і чи можна фарбувати стіни?

Навіть у нових квартирах ванні кімнати зазвичай мають відносно невеликі розміри. Здавалося б, та грошей має йти значно менше, але коли доходить до справи, виявляється, що однієї тільки плитки знадобиться на кругленьку суму, а ще потрібна сантехніка, світильники, тумби для зберігання та інші важливі речі, без яких не обійтися.

Що можна зробити для зменшення бюджету ремонту у ванній? Прорахувати різні варіанти традиційного використання матеріалів, перевірити ціни у декількох продавців і використовувати секрети професійних дизайнерів.

1. Плитку необов’язково розташовувати до стелі

У більшості будинків її цілком достатньо тільки на висоту рівня душа — класти вище просто не має сенсу. Наступного разу, коли будете душ, зверніть увагу, до якого рівня потрапляє вода. Все, що знаходиться вище, можна спокійно пофарбувати водостійкою фарбою в тон плитки або контрастного відтінку.

2. Чим менше плитка — тим дорожче ремонт

Це загальне правило, про яке варто пам’ятати. Збільшується кількість швів та затирання, а також часу на укладку — завжди плюс реальну вартість роботи до вартості матеріалів. Якщо ви розумієте, що без мозаїки вам ніяк не обійтися, скорочуйте її площа і перевіряйте кілька виробників, перш ніж купувати плитку — різниця в ціні може вас вразити.

3. Фарбуйте стіни там, де це можна

Наприклад, за предметами меблів — за настінними або підлоговими шафами, за дзеркалом або тумбою. Економія вийде відчутною — просто порахуйте, у скільки вам обійдеться використовувати плитку скрізь.

4. Пофарбуйте стелю водоемульсійною фарбою або виберіть натяжну

Сучасні моделі натяжних стель досить бюджетні, їх швидко і легко монтувати, в них можна ставити вбудовані світильники або трекові системи. Виберіть нейтральний колір, якщо у вас гарна висота стелі — або в тон плитки, якщо ви хочете візуально додати об’єму приміщення.

5. Купуйте стандартні меблі

Все, що готується на замовлення, завжди набагато дорожче. Ящики, шафи, тумба під раковину — все можна без труднощів знайти потрібного вам розміру. На ті позиції, що є в наявності, завжди можна знайти знижку — а для варіантів ексклюзивних такого не буває.

6. Скупий платить двічі: не купуйте найдешевші матеріали

Ціна завжди є певним показником якості продукції. Якщо він низький, то ви незабаром виявите необхідності робити ремонт заново, тому що нещодавно зроблений виглядає зовсім не так, як вам хотілося б. Дешева плитка, наприклад, швидко починає кришитися і деформуватися.

7. Спробуйте демонтувати якусь частину старої плитки

Іноді буває досить прибрати кілька рядів старої плитки і пофарбувати в цьому місці стіну, щоб ванна кімната “зазвучала по-новому. Головне при цьому — бути дуже акуратними, коли ви будете це робити, щоб не відколоти ненавмисно зайвого, інакше доведеться переробляти взагалі все.

8. Приберіть з ванної все зайве

Подумайте, які речі і предмети, які вам дійсно потрібні в цьому найчастіше невеликому приміщенні, а які можна безболісно перенести в спальню, кухню чи на продаж? Залиште тільки те, що функціонально, красиво і необхідно.

9. Зробіть екран під ванну

Облицювання плиткою в даному випадку — найкраще, але це може бути дорого, довго або всі разом. Вартість готового екрана зазвичай виявляється в рази менше, ніж сума витрат на підготовку конструкції під плитку, купівля матеріалу, монтаж і ціна затирання разом з роботою.

Як давно ви робили ремонт у ванній? Не хочете спробувати новий стиль?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *