10 звичайних речей, за які вам випишуть штраф на пляжі в інших країнах

Чого ні за яких обставин не можна робити на пляжі, щоб вас не оштрафували або, гірше того, не посадили в тюрму?

Пляж виглядає самим милим і безпечним місцем на світі — ласкаве сонечко, бірюзове море, легкий бриз, пісок на смаглявій від засмаги шкірі. Розслабленим людям здається, що весь світ сповнений гармонії та краси, тому все буде йти так, як їм хочеться. Але в деяких країнах потрібно точно знати місцеві заборони, тому що вся ця ідилія може в будь-який момент закінчитися значним штрафом, тюремним ув’язненням, депортацією або навіть, на жаль, стратою.

10 досить невинних речей на пляжі, з-за яких у різних країнах можна отримати дуже серйозні проблеми.

Зміст:

1. Таїланд: куріння вейпа — термін до 10 років і вічний “чорний список”, будь-яку образу фотографії короля — суворе покарання аж до смертної кари

Додамо відразу, що не можна чіпати дітей за голову, показувати пальцем на ченців, заходити в будь-якому взутті в храми або палаци або в житло, навіть якщо воно здається самим скромним і невибагливим.

2. Сінгапур: спів на пляжі карається штрафом до 1000$

А ще не варто ходити голяка (навіть у готельному номері варто спершу наглухо закрити штори), жувати жуйку і смітити. За такі порушення можна отримати дійсно суворі покарання, тому варто дуже уважно прочитати правила відвідування пляжу перед тим, як розслабитися. Ці ж правила працюють і в місті, тому краще бути напоготові завжди.

3. Таїланд, Шрі-Ланка: зображення Будди вважається священним, за образу — величезний штраф, депортація або тюремний термін

В буддистських країнах не варто з’являтися на вулиці або пляжі в майці із зображенням принца Гаутами або показувати татуювання з його зображенням. Повертатися спиною, щоб зробити круте селфи, або, того гірше, забиратися на коліна до статуї або цілуватися з Буддою — пряма дорога в тюрму. Про це говорять і пишуть всі і скрізь, але кожен рік хтось із туристів намагається порушити заборону, чим викликає нову хвилю обурення місцевих жителів.

4. Греція: відвідування визначних пам’яток заборонено в шльопанцях і на шпильках, штраф за порушення — до 500 євро

Якщо ви маєте намір відвідати будь руїни або стародавні храми відразу після пляжу, варто взяти з собою кросівки або мокасини: в пляжного взуття туди заходити не можна, так само як і на шпильках. Це правило введено з міркувань зниження травмонебезпечності для туристів і для збереження об’єктів культурної спадщини, навіть якщо вони вам здаються мальовничій купою каменів.

5. Карибські острови: повністю заборонений камуфляж. Навіть на купальниках або дитячому одязі. Штраф до 1000 доларів і депортація за порушення

Варто уважно переглянути свій гардероб — якщо ви жити не можете без плямистих штанів в стилі мілітарі, краще віддати перевагу іншу країну для відпочинку. У багатьох країнах Південно-Східної Азії такий одяг теж небажана, але там на вас просто подивляться косо.

6. Мальдіви: під забороною ковбаса і сало, еротичні журнали, алкоголь і будь-які релігійні тексти. Жінкам заборонено засмагати топлес. За порушення — штрафи і реальні тюремні терміни

В принципі, ці правила стосуються будь-якої мусульманської країни — ніхто, звичайно, не закликає носити на пляж галабею, але поважати місцеві норми і звичаї все ж варто. Якщо вам трапилося випити в готелі — краще в ньому ж і залишитися, від гріха подалі. Появу нетверезих людей на пляжі або вулицях міст теж може бути розцінено як образу традицій ісламу.

7. Єгипет: під забороною вивіз коралів і черепашок, навіть найменших. За порушення — штраф до 400$

Подібна заборона стосується цілого ряду країн — Італії, того ж Таїланду, з деяких пляжів Британії (наприклад, Корнуолл) категорично заборонено виносити гальку — це карається штрафом в 1300$. Простіше взяти за правило не брати з пляжу взагалі нічого — краще всього пошукати красивий сувенір у лавці для туристів.

8. Таїланд, пляж Мао-Кхай на острові Пхукет: заборона фотографувати літаки, що йдуть на посадку. Штраф або покарання аж до смертної кари

Спалахи від камер відволікають пілотів і можуть призвести до катастрофи при посадці. З травня 2019 року за порушення заборони можна отримати вищу міру покарання. Сюди ж додамо, що на багатьох пляжах острова заборонено палити і їсти — за порушення можна отримати величезний штраф.

9. Південна Кароліна: нецензурна лайка карається штрафом до 80$

Це міра зроблена для того, щоб нічиї ніжні почуття не постраждали. Невідомо, чи розуміють правоохоронці лайку на інших мовах (на великому екрані, наприклад) — але, на всяк випадок, краще висловлюватися мовою Толстого і Пушкіна. Літературному, а не як зазвичай.

10. ОАЕ: заборонені публічні прояви почуттів, відсутність верхньої частини купальника і занадто відкриті плавки. Штраф — до 2000$ і обов’язкова депортація

У мусульманських країнах вважається нормальним, коли чоловіки гуляють, тримаючись за руку, і цілуються при зустрічі. Для місцевих це нормальний прояв дружніх почуттів. А ось чоловікові і жінці не варто занадто явно виявляти свої почуття, це буде сприйнято зовсім недоброзичливо. Знайомитися з арабськими жінками теж не варто, щоб не отримати звинувачення в образі.

Які з заборон здаються вам нормальними, а які віддають дикістю?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *