15 цікавих фактів про життя в Саудівській Аравії

Чим можуть бути незадоволені мешканці однієї з найбагатших країн світу, чому у них машини білого кольору і для чого привозять пісок, якщо там — пустеля?

Саудівська Аравія ще вчора вважалася однією з найбільш закритих країн світу: відомо було, що там проживає вражаюча кількість принців і принцес, жителі знемагають від спеки, а жінки є чи не самими безправними на планеті. Інформація, яка почала надходити про життя в арабській країні, доводить, що в цій красивій східній казці є місце печалі і негаразди нарівні з радістю і багатством.

Зміст:

1. Денний розпорядок прив’язаний до часу молитви

На час намазу 5 разів на день все закривається — магазини, банки, заправки. Всі про це знають, тому намагаються підбирати свої плани відповідним чином.

2. В публічних місцях є окремі приміщення для неодружених чоловіків

Вони існують в ресторанах, магазинах, кав’ярнях і залах аеропортів — ніякі жінки не мають права входити до них. Незаміжні дівчата можуть виходити з будинку тільки в супроводі матері, бабусі або будь-якого старшого чоловіка і користуватися в громадських місцях залами для сімейних людей.

3. За оголені частини тіла можуть суворо покарати

Араби вважають непристойним демонструвати будь-які частини тіла: навіть на упаковці товарів чи у журналах ноги або руки безжально зафарбовуються чорним маркером. Не так давно навіть частину обличчя жінок-моделей закрашувалась вручну, зараз стало трохи простіше. За появу на вулиці в неналежному вигляді можуть виписати штраф, покарати палицями або навіть ув’язнити — до минулого року це стосувалося і рідкісних жінок-туристок.

4. Жінкам дозволялося носити тільки чорний одяг, але зараз дозволили будь-які кольори і хустку замість нікабу

Жінки похилого віку до цих пір вважають пристойним тільки одяг чорного кольору, але молодь активно використовує досягнення світового фемінізму: так вони зуміли домогтися скасування необхідності повністю закривати обличчя і можливості носити різнокольорові сукні — правда, довжиною в підлогу і максимально вільного силуету.

5. За дотриманням правил пристойності стежить поліція моралі

Насправді, це швидше дружинники — вони вивчають одяг перехожих і виносять приписи на заміну, якщо якісь деталі порушують норми моралі. Вони ж стежать за тим, щоб особи різної статі не торкалися один одного публічно — навіть триматися за руки закоханим заборонено.

6. Жінкам дозволили водити машину

До 2018 року вважалося, що жінка за кермом схожа на мавпу з гранатою — вважається, до речі, що відоме нам знущальне і шовінистське по суті висловлювання пішло саме від арабів.

7. Потрапити в кінотеатр не так-то просто (і непристойно дорого)

Зараз один квиток на кіносеанс коштує приблизно 3 тисячі рублів за крос-курсом — але подивитися вдасться далеко не всі новинки світового кінематографа, а лише ті, що пройшли жорстку цензуру. Кожен третій фільм виявляється заборонений до показу, а з решти ретельно вирізають непристойні з точки зору норм ісламу сцени. У 80-х і зовсім були закриті всі кінотеатри в країні — пару десятиліть кіномани були змушені вирушати в Дубай або Бахрейн.

8. Головна розвага жителів країни — відвідування молів

Загалом, причини очевидні: за бортом приблизно половину року добре за 40 із знаком плюс, а доходи більш, ніж половини жителів Саудівської Аравії такі, що у нас вони вважалися б досить заможними людьми.

9. Ніякого задоволення від шопінгу жінкам не отримати

Представниці прекрасної половини людства погодяться, що ритуальна частина шопінгу пов’язана з примірочною — внести туди купу яскравого одягу, вдосталь нафотографуватися і відправити знімки подругам або в соцмережі. Мешканкам Саудівської Аравії це задоволення недоступне: вони купують одяг “на око” — і міряють вже вдома.

10. У країні щорічно проводять конкурс краси серед верблюдів

Власник самого красивої і статної тварини отримує приз — понад 50 мільйонів доларів. Заради такого куша тварин в буквальному сенсі пестять, плекають і обсипають благами.

11. Завозять верблюдів з Австралії

Тим не менш, власних верблюдів вистачає далеко не всім охочим обзавестися домашньою тваринкою, тому їх справно імпортують з Австралії. Разом з піском, до речі сказати — піску в пустелях Саудівської Аравії теж не вистачає.

12. Правляча династія Саудитів — 15 тисяч осіб

В принципі, немає нічого дивного, що ймовірність зустріти принца або принцесу дуже висока. Вони обожнюють виставки, розваги і дорогі магазини, оскільки звикли жити на дуже широку ногу.

13. У столиці з населенням 9 мільйонів чоловік — всього 6 автобусних маршрутів

Вважається, що вони існують для вигляду — купівля особистого авто вважається звичайною справою, ціна на них дуже підйомна навіть для незабезпечених за їхніми мірками людей. Через спеку більшість машин — білого кольору.

14. Саудівські жінки найбільше люблять футбол

До 2012 року їм взагалі заборонено було брати участь у будь-яких іграх, а зараз вони отримали можливість їздити за кордон на змагання.

15. Більше половини жителів Саудівської Аравії — молодше 50 років

Жінок при цьому на 13% менше, ніж чоловіків: не те що 4 дозволених ісламом дружини, але і одну роздобути виявляється не так-то просто.

Ви б хотіли поїхати в Саудівську Аравію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *