Як святкувати Новий рік в Японії

Особливості святкування Нового року в Японії

В Японії святкування Нового року 1 січня всього 150 років, з 1874 року. До цього дата зустрічі Нового року припадала на початок весни і не була строго визначена. Про важливість цього свята в сучасній Японії говорить вже те, що працьовиті японці відпочивають в ці дні. З 29 грудня до 3 січня всенародні канікули і тільки поштові відділення ломляться від потоку листівок, якими японці вітають один одного з наступаючим святом. Кожен з 127 мільйонів японців у середньому отримує по 30-40 листівок.

Під впливом західної культури японці більше святкують Різдво, не влаштовуючи на Новий рік великих гулянь. Проте, традиційна підготовка присутня і на Новий рік: прибирання, готування і покупка подарунків. На вулицях з’являються ялинки, в магазинах влаштовуються розпродажі, бродить Санта Клаус і всюди грає музика. Вулична ілюмінація і яскраві лавки з новорічними сувенірами створюють святкову атмосферу. Проте, японці мають свої уявлення як святкувати Новий рік.

Як святкувати Новий рік в Японії
Як святкувати Новий рік в Японії

Для додання новорічного настрою японці встановлюють перед будинком або всередині новорічну прикрасу – кадомацу.

Раніше це була жива сосна, яку зрубали 13 грудня, а прибирали 4, 7 або 14 січня. Зараз живі дерева вирубувати забороняється і кадомаца складається з бамбука, сливи і соснових гілок.

Кожен з складових символізує певну обіцянку: бамбук – нехай скоріше виростуть діти, слива – нехай помічники будуть міцними і сильними, а сосна – нехай довголіття оселиться в будинку. Крім того, в цьому букеті живе новорічний дух і охороняє будинок.

Кадомацу — головний атрибут святкування Нового року в Японії

Японці надають релігійне значення зустрічі Нового року і вважають, що обов’язково потрібно відвідати буддійські або синтоїстські храми. 31 грудня японці називають ооми-соку і в цей день вони повинні завершити всі справи і присвятити цей день звільненню від минулих образ, підбиваючи підсумки минулого року. Вони йдуть в буддійські храми. Там дзвони 108 ударами сповіщають прихід Нового року, очищаючи парафіян від пороків і впускаючи їх в Новий рік оновленими.

В синтоїстських храмах 1 січня розпалюють священний вогонь окэра маір. Японці підпалюють солом’яні мотузки і несуть його до свого вогнища. Цей вогонь буде захищати від бід і злих підступів житло протягом усього року.

Страви при святкуванні Нового року в Японії

Там же японців чекають чашки з саке, якими вони можуть відсвяткувати настання Нового року. Загалом, японці люблять Новий рік, але вважають, що це свято, коли потрібно думати про майбутнє і очищатися від минулого.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *