Оцет з водою як лікарський засіб

Яблучний оцет – надзвичайно корисна для людського організму речовина. Правда, воно має і руйнівні властивості. Вживати яблучний оцет ні в якому разі не можна начисто, так як він роз’їсть і зубну емаль, і стінки шлунка. Остання обставина взагалі може мати летальний наслідок через утворення внутрішньої кровотечі.

Як пити оцет?

Оцет п’ють з водою. Оптимальне співвідношення – 1,5 чайні ложки рідини на склянку води (250 мл). Після вживання обов’язково прополоскати рот теплою водою.

Тим не менш, вживання оцту не даремно користується популярністю. Це дійсно може допомогти здоров’ю людини. Про те, яким чином це можливо, і піде мова в даній статті.

Автор окремо зазначає, що про користь оцту можна говорити лише тоді, коли він зроблений зі справжніх яблук без хімічних добавок. По суті, мова йде про оцет домашнього виробництва. Магазинні ж оцти можуть серйозно нашкодити організму при пероральному вживанні.

Користь оцту для організму

  • Прискорює метаболізм.

Це доведений факт медичний. Одну склянку розведеного оцту натщесерце сприяє прискоренню переробки речовин в організмі в середньому на 5%. Це, в свою чергу, сприяє кращому засвоєнню організмом рослинних і тваринних жирів. Тому розведений оцет є складовою частиною багатьох дієт для схуднення.

  • Знижує рівень цукру в крові.

Це положення випливає з попереднього. Оцет сприяє швидкому засвоєнню цукру. Тому лікарі часто прописують його діабетикам. Однак, найкращий ефект від прийняття досягається у поєднанні з суворою дієтою та дотримання іншим рекомендаціям лікаря-спеціаліста.

  • Зміцнює хітиновий покрив.

До хітинового покрову відносять волосся і нігті. По ряду причин, до яких, наприклад, можна віднести екологію міст і неякісне харчування, він руйнується. Особливо це видно по волоссю. Яблучний оцет – відмінна альтернатива комерційним засобам по зміцненню волосся.

Оцет сприяє виведенню з волосяного покриву зайвого жиру, зміцнює цибулинні коріння, робить волосся візуально красивіше, їх колір більш насиченим.

  • Бореться з бактеріями.

Оцет сприяє формуванню в кишечнику кислотного середовища, яка дуже не подобається паразитів і їх личинок. Також, як і часник, розведений оцет допомагає впоратися з глистами та іншими стрічковими черв’яками.

Однак, всупереч поширеній думці, він ніяк не може допомогти в боротьбі з вірусною інфекцією будь-якого типу. Тому, вживати оцет при розвитку вірусних, а не бактеріальних захворювань (наприклад, ГРВІ), марно.

  • Засіб від прищів.

Оцет допомагає впоратися з прищами та іншими деформаціями шкірного покриву. Застосовувати для цих цілей його можна як зовнішньо, так і внутрішньо.

Справа в тому, що у шкіри кожної людини є свій показник (коефіцієнт) кислотності. Його оптимальне значення знаходиться в діапазоні від 4,5 до 5,5. Показники нижче встановлених рамок призводять до розвитку шкірних захворювань. Завищений показник – вірний шлях до підвищеної сонячної чутливості, опіків. В останньому випадку вживати оцет всередину не можна.

Яблучний оцет підвищує кислотність шкіри, і сприятливе середовище для розвитку грибків, прищів тощо зникає.

Висновок

Яблучний оцет є хорошим народним засобом для профілактики захворювань, однак перед його застосуванням краще проконсультуватися з лікарем. Адже застосування оцту при розвиненому гастриті, виразці шлунка і в багатьох інших випадках призведе лише до прогресування цих захворювань.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *