Пасинкування баклажанів

Пасинкування баклажанів або як правильно сформувати кущі

Пасинкування баклажанівНерідко баклажани в числі найулюбленіших овочів і для того щоб отримати гідний урожай недостатньо просто придбати насіння, важливо правильно посадити баклажани і за ними доглядати.

Формування куща баклажанів дозволяє збільшити врожайність, максимально зав’язувати плоди. Квіткам потрібно багато сонячного світла, а полив, підживлення та інші засоби догляду не можуть дати цього, ось на допомогу і приходить пасинкування. В неокультурених кущах зав’язі опадають, а велика частина плодів дрібні, деформовані. Формування кущів баклажанів проводять в основному високорослих і середньорослих сортів. Робити це краще з ранку, щоб до вечора місця пошкоджень змогли відновитися.

Отже, коли кущ баклажанів досягає висоти 30 см, необхідно видалити самий верхній квітка на верхівці стебла (прищипнути). Тоді кущ починає активно давати бічні пагони і рости вшир. З пасинків видаляють слабкі і тонкі, залишаючи тільки найміцніші. Формувати кущ баклажанів можна кількома способами, різниця у них тільки в кількості пагонів, що виходять від стебла.

В одне стебло формують кущ баклажанів високорослих сортів, коли місця не дуже багато і потрібно економно його розподілити. А також в одне стебло формують ослаблену розсаду, щоб рослина змогла розвинутися і дати врожай. Зав’язі регулярно оглядають і залишають тільки великі. Після формування втеча обов’язково підв’язують до опори.

Формування куща баклажанів в два стебла – прищипнув верхівку основного стебла, кущ починає гілкуватися. Залишають 2 найміцніших бічних втечі, видаляючи всі інші. По мірі появи відростків, їх видаляють.

Пасинкування баклажанів Пасинкування баклажанів

В три стебла формують кущ баклажанів, коли розсади не дуже багато, а місця достатньо. Залишають 2 сильних втечі, видаляючи інші, а потім залишити сильний пасинок на одному з цих стебел. Зверніть увагу, щоб кущі не затінювали один одного і не перепліталися гілки. Це пригнічує ріст рослин.

Далі кущі баклажанів починають дуже швидко гілкуватися і необхідно сформувати скелетні гілки. Для цього на кожному розгалуженні вибирають один самий міцний і роблять його основним, а інший прищипують після другого аркуша над зав’яззю, залишивши, таким чином, тільки один плід. Так поступити кожен з розгалуженням, в результаті чого на одному кущі баклажанів буде формуватися 5-12 плодів.

Далі регулярно оглядайте рослини, утворені безплідні пагони, без зав’язі, видаляйте. Пагони та зав’язі, що утворюються нижче розгалуження основного стебла, теж видаляйте. А щоб в суху і жарку погоду грунт під кущами баклажанів не пересихала, мульчируйте.

Сформовані скелетні гілки підвязуйте до опори, обережно, щоб їх не травмувати або зламати, вони крихкі. Це особливо важливо у високорослих сортів, так як при дозріванні плодів навантаження на кущ збільшується, і рослина стає нестійким, може зламатися.

За місяць до закінчення вегетаційного періоду всі верхівки пагонів пріщіпніте, так ви зупините ріст пагонів, і рослина почне активно віддавати «сили» на дозрівання плодів.

Якщо формування кущів баклажанів вам здалося занадто складною процедурою, то посадіть низькорослі сорти, і тоді вам потрібно буде тільки видаляти зайві пасинки, проріджуючи кущ і дрібні зав’язі. У низькорослих сортів баклажанів прищипують верхівки пагонів, щоб вони не розрослися і не з’єдналися між собою. З низькорослих сортів баклажанів можна порекомендувати «Робін Гуд», «Олексіївський», «Королівський карлик», «Алмаз» і безліч інших.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code