печериці користь і шкода

Печериці: користь і шкода

Печериці — одні з найпоширеніших грибів у світі. З них готують різноманітні страви, а також вживають в свіжому, маринованому, сушеному або солоному вигляді.

Ці гриби рясно ростуть на полях, у садах, на пасовищах або луках після дощів. Крім того, можна вирощувати їх самостійно, використовуючи пташиний послід і кінський ферментований гній. Врожайність становить від 100 до 150 кг з 1 кв. м. субстрату.

Хімічний склад

Так в чому ж полягає користь печериць? Насамперед, це унікальний хімічний склад грибів, куди входять такі вітаміни, як В, D, С і цілий комплекс амінокислот, незамінні для нашого організму, а також калій, магній і рослинний білок у величезній кількості. Останній і наділяє печериці користь і шкода (так, так, іноді ці гриби можуть бути небезпечні) яких вже давно науково обґрунтовані, властивість миттєво видаляти почуття голоду.

На замітку: за своєю ситності печериці практично не поступаються м’ясу — процентний вміст білка в них значно перевищує його концентрацію у багатьох м’ясних продуктах і в курячих яйцях.

Взагалі печериці досить часто використовуються в меню різних дієт, так як є мало калорійні.

Калорійність печериць

Ще одна незаперечна перевага цих грибів перед іншими — мінімальний вміст калорій: на 100 р. всього 27 ккал. Вживання печериць під час схуднення дає можливість отримувати всі життєво важливі компоненти, але, при цьому, стрімко позбавлятися від зайвої ваги. Пояснюється такий феномен дуже просто — гриби сприяють природному виведенню з організму шлаків, токсинів і жирових відкладень, які порушують нормальний обмін речовин.

Корисні властивості печериць

Страви, приготовлені з печериць, дуже корисні і навіть рекомендовані для постійного вживання людям, страждаючим атеросклерозом, діабетом і різним ступенем анемії.

Важливо: гриби печериці користь і шкода яких у певних випадках може бути і зовсім однаковою, необхідно відварювати перед вживанням, так як вони здатні вбирати небезпечні компоненти навколишнього середовища.

Також, варто відзначити, що ці гриби здатні знижувати в крові рівень шкідливого холестерину, тому їх слід додати у свій раціон тим, хто має серцево-судинні недуги або атеросклеротичні бляшки.

Регулярне вживання печериць благотворно позначається на роботі цілого ряду внутрішніх органів, зокрема підшлункової залози, травного тракту, нирок та ін.

Не менш корисними будуть ці гриби при наявності проблем з нервовою системою. Присутність в печерицях групи вітамінів допомагає позбутися стресів, безсоння і нервового збудження.

На замітку: взагалі печериці користь і шкода яких, а також їх цілющі властивості індивідуальні для кожного організму, тому при вживанні цих грибів необхідно прислухатися до себе, якщо самопочуття задовільний — значить все добре, в іншому випадку — краще прибрати їх власного раціону. При цьому у всьому треба знати міру, тобто занадто багато печериць щодня в будь-яких стравах — шкідливо, так як може спровокувати розвиток панкреатиту та інших захворювань ШКТ.

Ці унікальні гриби дозволяють не використовувати народну медицину в боротьбі з різними недугами, так як самі по собі є лікувальними — природним антиоксидантом, який очищає організм від шкідливих і небажаних речовин.

Чим можуть зашкодити печериці?

Звичайно, необхідно враховувати, що печериці можуть нашкодити організму, при чому досить серйозно. Справа в тому, що вони містять хітин у величезній кількості — важко перетравлюваних компонент, особливо в дитячому віці. Крім того, хітин негативно позначається на засвоєнні інших важливих для організму поживних речовин, присутніх у цих грибах.

Також варто пам’ятати, що, як вже говорилося раніше, гриби печериці користь і шкоду яких безпосередньо залежить від тієї навколишнього середовища, де вони ростуть, здатні вбирати в себе небезпечні речовини, тому не можна збирати їх поряд зі смітниками, болотами й іншими подібними місцями.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *