Плюси та мінуси модульних кухонних гарнітурів

Для будь-якого дому чи квартири кухня є місцем, яке поєднує функціональність з комфортом та затишком. Ці якості складно поєднати, якщо площа невелика, та й розмір бюджету обмежений. Буває, що і часу на очікування кухні-мрії катастрофічно не вистачає. В такому випадку використовують модульні гарнітури. Цей спосіб меблерування допоможе по-максимуму заощадити гроші. Але в кожному «інтер’єрному» питанні є підводні камені та запрограмовані помилки, з ними ми й розберемося.

Що таке сучасна модульна кухня

При виборі кухонних меблів господарі стикаються с багатьма питаннями, найчастіше з яких – економія простору. Звісно можна замовити готовий кухонний гарнітур в інтернет-магазині, але чи встане він ідеально? Друге питання – це практичність. Кухня повинна бути не тільки сучасною, але й повністю функціональною. На ній має бути легко готувати, мити посуд та підтримувати чистоту. За таких умов модульні гарнітури – чи не найкращій спосіб облаштувати кухонний простір під особисті потреби, та ще зекономити при цьому кошти сімейного бюджету.

На кухні

Головна відмінність модульної кухні від звичайного набору – це можливість вибрати тільки ті модулі, які дійсно потрібні в роботі. Їх легко компонувати в довільному порядку, зазвичай є вибір за розмірами, в тому числі й за глибиною тумб, що дозволяє додатково заощадити дорогоцінні квадратні сантиметри. Ще один плюс цього інтер’єрного рішення в тому, що з часом можна переставити елементи, або навіть прибрати зайві, оновивши при цьому зовнішній вигляд кімнати.

Плюси та мінуси популярних модульних гарнітурів

Модульні системи, як і будь-які меблі мають переваги й недоліки, головне – тверезо оцінити ризики при виборі конкретної моделі. Почнемо с потенційно негативних якостей:

  • така кухня не є єдиним цілим, тому при установці між модулями може виникати небажаний простір чи навіть різниця по висоті;
  • стіни та підлога повинні бути ледь не ідеально рівними;
  • при поєднанні модулів різного кольору та текстури можливі стилістичні помилки;
  • класичний інтер’єр може виглядати недостатньо дорогим.

В кожному з перерахованих аспектів є вихід та розумне рішення, тому модульний гарнітур впишеться майже в будь-яку квартиру. Переваги такого рішення точно переважують недоліки:

  • модулі зазвичай досить місткі та повнофункціональні;
  • є можливість гармонійно заповнити кухню з нестандартним плануванням;
  • міняючи модулі, можна оперативно змінювати обстановку в кімнаті;
  • такі меблі значно легше перевозити та заносити в помешкання;
  • гарнітури цього типу підходять і для досить просторих кімнат;
  • встановлення під силу самим господарям без бригади професіоналів.

Тобто таке придбання точно додатково збереже сімейний бюджет.

Розумний вибір гарнітуру

Те, що модульна кухня зручна та вигідна, не означає, що можна купувати першу-ліпшу за розмірами та «крутизною». Існують деякі правила, порушуючи які легко взяти зовсім не те, що буде пасувати до атмосфери дому.

Перш за все треба вибрати стиль кухонного приміщення. Для невеличких кімнат краще пасують сучасні рішення. Класика в стислому просторі буде як мінімум невиразною, а то й просто «давлючою». Якщо узагальнити, то чим простіше стилістичне рішення, тим більше «повітря» воно лишає в кімнаті.

Розміри кухонних модулів стандартні, але це зовсім не означає, що це рішення не підходить для кухонь зі складною геометрією. Можна заказати одну з тумб по своїм параметрам, зазвичай це обійдеться відносно недорого.

Відносно кольору існує правило – чим світліше та блискучіше гарнітур, тим більше він розширює простір. Щоправда, у великих приміщеннях таке рішення буде занадто холодним. У маленькому приміщенні не варто використовувати «важкі» темні кольори на кшталт коричневого чи чорного. А ось яскраві барви будуть особливо доречні в стилі модерн. Якщо дозволяє бюджет, можна наситити простір склом та дзеркалами – це один з елементів сучасного кухонного меблерування.

Ще з корисних порад: замість куточка краще використовувати стіл з табуретами, в мінімалістичний інтер’єр треба додавати один-два яскравих акценти.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *