Дексаметазон: чи ефективний від Covid-19?

Дексаметазон є доступним за ціною препаратом, що має велике поширення серед пацієнтів з гострою недостатністю надниркових залоз, опіковим, травматичним або операційним шоком, а також для тих, хто страждає від важких алергічних реакцій. Це основні області застосування. Насправді показань набагато більше. Познайомитися з ними можна в інструкції до дексаметазону.

В цей час препарат почав використовувати ще і для хворих з Covid-19. Перші пiдтвердження в цьому відношенні були дані з боку британських вчених.

Ефективність засобу

Продається дексаметазон в ампулах, вводиться в організм людини шляхом інфузійної терапії. Препарат пройшов клінічні випробування при лікуванні пацієнтів з підтвердженим випадком коронавіруса. За статистикою, використання дексаметазону при лікуванні знижує рівень летального результату у хворих на 33%. Це актуально для тих пацієнтів, які перебувають на штучній вентиляції легенів. А також на 20% для тих хворих, до яких застосовується метод насичення крові киснем.

Дослідники провели оцінку якості. За підсумком вони зробили висновок, що якщо дексаметазон використовувався при лікуванні коронавіруса з самого початку, то в Британії, наприклад, можна було б врятувати до 5 тисяч осіб.

Як діє препарат?

Дексаметазон вже давно використовується у боротьбі з різними запальними процесами. У випадку з Covid-19 він мінімізує шкоду для організму, яка виникає через гіперактивації імунітету при боротьбі. Останнє для людини дуже небезпечно, тому що підсумком стає “цитокіновий шторм”, а вже за ним – смерть.

Вартість дексаметазону в ампулах в залежності від аптеки починається з 17 грн і вище. Якщо порівнювати з іншими препаратами, які використовуються для боротьби з Covid-19 і показують менший відсоток ефективності, вартість досить низька. А це значить, що таке лікування підійде навіть для тих верств суспільства, які мають низький рівень доходу. В цей момент часу дексаметазон не почав використовуватися як основний метод лікування від коронавіруса, але вчені і дослідники вже активно над цим працюють.

Отримані дані в ході численних клінічних випробувань і статистика показують, що позитивний результат від такого лікування більш імовірний. А це означає, що людство стало ближче до того, щоб побороти пандемію і повернути звичний уклад життя. Залишається тільки сподіватися, що це трапиться найближчим часом. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *