Поради як очистити жалюзі від жиру та бруду не знімаючи

Використовуючи спеціальні способи, можна помити горизонтальні і вертикальні жалюзі, не знімаючи їх з вікон. Розповімо, як швидко очистити жалюзі від жиру та бруду.

Вибір засобів очищення в залежності від матеріалу

Жалюзі все частіше можна зустріти в житлових приміщеннях на вікнах замість штор. Цей віконний аксесуар має ряд незаперечних переваг:

 • не з’їдає вільний простір, не займає небагато місця на вікні;
 • не так швидко збирає пил та інші забруднення;
 • жалюзі не треба часто прати.

Однак і жалюзі вимагають проведення генерального очищення. Щоб не витрачати час на демонтаж всієї конструкції, можна освоїти методи експрес-чищення, дозволяють видаляти забруднення з жалюзі, що висять на вікні.

Щоб очистити жалюзі від пилу, слід регулярно використовувати пилосос або спеціальну щітку. Робити таку сухе прибирання потрібно щотижня. Це дозволить зберегти первозданний вигляд жалюзі довше.

Однак і такі віконні аксесуари з часом накопичують складні забруднення, які потрібно видаляти з допомогою ганчірки, спеціальних засобів і миючих засобів. Щоб швидко очистити такі конструкції від накопиченої на них бруду, потрібно перевести ламелі у відкрите положення і нанести на їх поверхню спеціальні склади, що розчиняють жирові відкладення.

Традиційно генеральна чистка вимагає демонтажу всієї конструкції, щоб після обробки змити нанесене миючий засіб разом з озчиненим брудом у ванній з допомогою струменя води. Це досить трудомістка процедура. Якщо не неї не вистачає часу, помити ламелі можна прямо на вікні.

Щоб правильно очистити жалюзі від жиру та бруду і повернути їм первісний вигляд, слід для кожного типу матеріалів підбирати відповідні засоби склади. Жалюзі роблять з різних матеріалів:

 • алюмінію;
 • пластика;
 • тканини;
 • дерева;
 • бамбука.

Якщо неправильно вибрати спосіб очищення, можна зіпсувати поверхню ламелей. Використовувати миючі засоби, що розчиняють жир, слід для жалюзі з алюмінію та пластику, після чого їх поверхню протирають сухою серветкою, добре вбирає вологу.

Дерев’яні і бамбукові конструкції слід очищати тільки спеціальними засобами, знімають бруд з меблів, попередньо видаливши з них пил, так як якісно очистити дерев’яні жалюзі від бруду та пилу за допомогою вологого прибирання не вдасться. Вони не люблять вологу і можуть від води зіпсуватися.

Тканинні вертикальні жалюзі, на яких з’явилися складні плями, доведеться зняти і випрати, так як іншого способу очистити їх від жирних плям просто немає. Щоб такі конструкції довше зберігали свій первісний вигляд, їх не варто вішати на кухні, де при приготуванні їжі в повітря випаровується волога і жир, які потім осідають на поверхні ламелей.

Очищення горизонтальних жалюзі

Перед тим як нанести мильний склад на поверхню алюмінієвих або пластикових ламелей, слід надати їм вертикальне положення. Після цього на їх поверхню наноситься мильний розчин. Коли всі пластини з обох сторін будуть покриті миючим засобом, їх перевертають у горизонтальне положення і протирають спеціальною щіткою, яка дозволяє захоплювати відразу від 2 до 5 ламелей.

Якщо такої щітки немає під рукою, витирати мильний склад можна серветкою, що добре вбирає вологу. Після очищення поверхню можна обробити автомобільним воском і антистатиком, щоб пил довше не осідала на жалюзі.

Замість традиційних мильних розчинів, які добре розчиняють жир, можна використовувати автомобільні шампуні для безконтактної мийки. Такі засоби дозволяють очистити горизонтальні жалюзі повністю прямо у віконному отворі.

Вони швидко розчиняють будь-які забруднення за кілька хвилин, після чого залишки видаляються вологою серветкою. Якщо таких шампунів немає, підійдуть звичайні миючі засоби, які потрібно трохи розбавити водою, а потім за допомогою губки нанести на поверхню жалюзі.

Такий спосіб очищення не займає багато часу, так як не доводиться знімати всю конструкцію з вікна і нести в ванну, але тільки однієї експрес-очищенням обмежувати догляд за жалюзі не можна. Час від часу слід проводити генеральне прибирання, вимагає демонтажу конструкції. Приурочити її можна до миття вікон.

Дерев’яні і бамбукові конструкції з вікон не знімають, так як очистити горизонтальні жалюзі такого типу від бруду водою не можна. Для них потрібні засоби по догляду за меблями, і регулярне знепилювання за допомогою м’якої щітки, надягнутої на пилосос.

Після очищення дерев’яних або бамбукових елементів слід обробити поверхню поліролем або меблевим воском. Після цього пил і бруд не буде вбиратися в поверхню дерева.

Як видалити жир з вертикальних жалюзі

Очищення вертикальних жалюзі здійснюється за такою ж схемою. Спочатку слід вибрати оптимальний для чищення склад, виходячи з матеріалу. Потім його потрібно нанести на ламелі, що знаходяться у відкритому положенні. Після їх розгортають і протирають.

Такий спосіб підходить тільки для конструкцій, зроблених із пластику, а не з тканини, так як очистити, не знімаючи, тканинні вертикальні жалюзі від застарілого бруду без прання не вийде.

Вертикальні жалюзі з тканини зазвичай на кухні не вішають, так як вони швидко вбирають запахи і бруд. На кухні краще повісити пластикові вертикальні жалюзі. Вони не вимагають особливого догляду і добре очищаються звичайними миючими засобами і м’якими серветками.

Тканинні ламелі доведеться прати. Їх потрібно зняти, звільнивши від шнурів і важків, акуратно скласти стопкою і згорнути в рулон. Після цього замочити у великій ємності з мильним розчином. Потім поверхню обережно обробити щіткою, обполоснути і дати воді стекти. Тільки після цього можна вішати ламелі назад.

Підводячи підсумки

Щоб швидко очистити вертикальні або горизонтальні жалюзі, не знімаючи їх з вікон, слід:

 1. Правильно підібрати засіб для сонцезахисної конструкції, виходячи з типу матеріалу, з якого вона зроблена.
 2. Для жалюзі вертикального і горизонтального типу, виготовлені з пластику або алюмінію, можна використовувати звичайні миючі засоби, які добре розчиняють жир.
 3. Дерев’яні жалюзі чистити можна тільки спеціальними засобами для меблів.
 4. Чистячий засіб наноситься на поверхню ламелей, розташованих вертикально на жалюзі будь-якого типу.
 5. Для видалення миючого складу ламелі повертають у горизонтальне положення і протирають серветкою.
 6. Тканинні жалюзі вертикального типу для очищення від жиру та бруду доведеться знімати і прати, звернувши їх попередньо в рулони або склавши в стопки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *