кисневий коктель користь і шкода

Повітряний кисневий коктейль: користь і шкода для людини

Кілька років тому мода на кисневі коктейлі була колосальною. Повітряні напої використовували в профілакторіях, дитячих садах, навчальних закладах, лікувально-профілактичних санаторіях, в медичних закладах, як засіб проти кисневого голодування. З великим успіхом кисневі коктейлі застосовувалися для лікування, а також надійної профілактики анемії і навіть плацентарної недостатності у майбутніх матусь. Але з плином часу пік ажіотажу на корисні напої трохи стих і в цій сучасності знайдена інша альтернатива цьому незвичайному продукту. Цей унікальний напій кисневий коктейль: користь і шкоду для організму людини якого характеру укладена в ньому?

Кисневий коктейль. Що це?

Багато людей впевнені, що більша частина корисних і лікувальних напоїв обов’язково повинні бути виготовлені за кордоном. Але автором і виробником незвичайного, але корисного для багатьох категорій людей кисневого коктейлю став академік. Виробництво напою почалось у 60-ті роки, а називався він «кисневою плівкою». Киснева плівка використовувалася в медичних закладах та дитячих садках, як ефективний продукт проти виникнення і загострення різних захворювань. Трохи пізніше, коли факти про користь кисневої плівки розійшлися по всьому світу, продукт став називатися і «Еко-плівкою», і «Чудо-засобом». А популярність продукту досягла до таких меж, що його стали продавати практично на кожному розі.

Головна основа кисневого коктейлю — це натуральний сік, до складу якого не включається ні м’якоть, ні різні добавки. Кисневий коктейль може бути виготовлений і на основі трав або мінеральної води, головне, щоб напій за допомогою спеціалізованого апарату був добре оснащений киснем, а після цього доведений до зовнішнього стану, що нагадує повітряну плівку. Варто відзначити, що аромат і смак у кисневого коктейлю дивовижний, саме тому він став найулюбленішим напоєм маленьких дітей, а також дорослих-гурманів. У чому ж користь і шкоду кисневого коктейлю? Чи є які-небудь обмеження щодо застосування цього дивовижного напою?

Користь і шкода

Для початку, необхідно уточнити, що ставлення медиків до кисневого коктейлю далеко не однозначне. Одні фахівці впевнені, що користь напою доказова, і він може успішно застосовуватися для лікування, а також профілактики багатьох захворювань у людини. Інші медики впевнені, що кисневий коктейль є черговий біологічною добавкою, і великої користі для людини він зовсім не несе.

Дискусія відбувається на тлі того, який вплив завдає напій на шлунок людини. Прихильники коктейлю вказують, що сучасна екологічна обстановка негативним чином впливає на здоров’я людини, тому останньому просто необхідно додаткові речовини, які не допустять кисневого голодування. Противники напою запевняють, що отримати необхідну порцію кисню, якщо він буде потрапляти в стравохід, неможливо. Більше того, кожен організм буде реагувати по-особливому на потрапляння всередину кисню у великих пропорціях.

Так що ж являє собою кисневий коктейль? Так він корисний для людини, або він може завдати організму тільки шкоду?

Користь кисневого коктейлю

Варто зазначити, що наукових доказів, що кисневий коктейль може бути панацеєю від кисневої недостатності, немає. Але в іншому користь кисневого коктейлю є.

 1. Курсове застосування коктейлю (протягом 10 днів необхідно регулярно вживати по 1 коктейлю) сприяє одноразовому насиченню організму всім набором вітамінізованих і мінеральних речовин, порцією кисню, а також фітоелементами, якщо вони присутні в складі напою.
 2. Одноразове вживання кисневого коктейлю ефективно нормалізує загальний стан людського організму, усуває роздратування і втому.
 3. Коктейль дуже корисний при хронічній втомі, постійної безсонні, появі апатії до життя.
 4. Доведено, що регулярно вживається напій є надійною профілактикою проти частих респіраторних захворювань.
 5. Курсове вживання напою допомагає активізувати всі обмінні процеси, налагодити кровопостачання судин, зміцнити імунні сили організму, протистояти нервових розладів.
 6. Кисневі коктейлі за призначенням фахівця показано маленьким дітям у період їх активного росту, жителям міст з поганою екологічною ситуацією, хворим, що страждають нервовими розладами.

Шкода кисневого коктейлю

Основної шкоди кисневого коктейлю для організму людини буде завдано тоді, коли напій приготований неякісно. Перш ніж приймати покупної кисневий коктейль, необхідно точно упевнитися, які інгредієнти входять до його складу. Наприклад, сирі яєчні білки у складі напою можуть становити серйозний ризик для людини у зв’язку з можливим зараженням сальмонельозом.

Неправильне вживання кисневого коктейлю може обернутися для людини негативними наслідками. Правильний спосіб вживання напою — це їсти повітряну пінку маленькою ложечкою. Якщо ж напій вживається через соломинку або коктейльну трубочку, то такий спосіб вживання може призвести до опіку слизової стравоходу.

Суворо забороняється приймати напій людям, страждаючим такими недугами:

 • камені в жовчному або сечовому міхурі;
 • алергічна реакція на складові компоненти коктейлю;
 • астма в стадії загострення;
 • дихальна недостатність;
 • деякі захворювання шлунково-кишкового тракту (виразки, спайки в шлунку)

Чи корисний кисневий коктейль вагітним?

Знаючи позитивні якості унікального напою, виникає питання, чи корисні кисневі коктейлі для вагітних?

Фахівці впевнені, що курсове застосування напою допомагає значно поліпшити внутрішньоутробний розвиток малюка, особливо в тих негативних випадках, коли вагітність жінки супроводжується гіпоксією плода. Показаний до застосування напій і в тому випадку, якщо вагітна жінка страждає анемією, а малюк в цей час страждає від кисневого голодування. Крім усього іншого, курсове вживання напою допоможе майбутньої матусі нормалізувати працездатність імунних сил, позбавлять її від дратівливості, безсоння або пригніченого морального стану, які часто притаманні жінкам під час вагітності.

Безсумнівно, користь напою для майбутньої мами і її малюка неоціненна, але перед самостійним призначенням кисневого напою, жінка обов’язково повинна порадитися про доцільність його застосування зі своїм лікарем гінекологом.

Користь кисневого коктейлю для дітей

У цій сучасності кисневі коктейлі для дітей стали використовувати і в дитячих садках, і в початкових школах, як профілактичний засіб від багатьох захворювань. Але перед тим, як дозволяти дитині вживати напій, необхідно дізнатися, що входить до його складу.

Часто виробники в коктейль додають сирі яєчні білки, щоб отримати повітряну кисневу пінку. Якщо у малюка спостерігається алергія на молоко, то подібний напій йому протипоказаний.

З великою обережністю дітям слід давати і фіто-коктейлі, а також напої, приготовлені на основі алергенних фруктів.

Якщо протипоказань до застосування коктейлю немає, то напій представляє величезну користь для дітей. Курсове вживання коктейлю сприяє:

 • зміцненню імунітету;
 • поліпшенню працездатності всіх внутрішніх органів;
 • стабілізації дитячого поведінки;
 • позбавлення дітей від підвищеної дратівливості і примхливості.

Показаний коктейль до вживання дітям:

 • при спортивних навантаженнях. Дітям, які займаються у спортивних секціях, напій допоможе відновити сили після важких тренувань, а також поліпшити кровообіг;
 • першокласникам. Різкі навантаження на мозок сприяють появі дратівливості і апатії до навчання, кисневий коктейль допоможе усунути негативні поведінкові фактори і збадьорить організм першокласника;
 • ослабленим частими хворобами. Напій сприяє зміцнення імунних сил, що позитивним чином позначається на стані організму дітей, що часто хворіють;
 • при ожирінні. Дітям, страждаючим надмірною кількістю власної ваги, кисневий коктейль допоможе нормалізувати роботу обміну речовин і посприяє швидкому і активному розщепленню жирових відкладень.

Готуємо кисневий коктейль вдома

Щоб приготувати корисний кисневий коктейль в домашніх умовах обов’язково потрібен спеціальний апарат, за допомогою якого можна буде створити повітряну плівку — основу напою.

Якщо необхідне обладнання є, то приготувати унікальний напій простіше всього. В якості інгредієнтів потрібно: 1 ч. ложка піноутворювача і 1 ч. ложка основи коктейлю (сік, відвар трав, нектар, сироп). Готується коктейль протягом 10-ти секунд.

Важливо пам’ятати, що прийом кисневого коктейлю на голодний шлунок строго заборонений.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *