Правила догляду за зубами після встановлення коронки

Послуги стоматолога не відносяться до числа дешевих, але саме стан зубів визначає візуалізацію зовнішнього вигляду людини. Після встановлення коронки доглядати за зубами в домашніх умовах стає нагальною необхідністю. Знаючи, як це правильно робити, можна істотно продовжити термін служби дорогого виробу.

Загальні правила

Протезування зубів – це збірна назва установки заміни природного інструменту, передбаченого природою. З його унікальними якостями не зрівняється ніяка штучна конструкція, однак неправильний догляд, травмування, хворобливі процеси в організмі нерідко призводять до необхідності виготовлення протезів.

Міцність матеріалів-полімерів, використовуваних для створення знімних і незнімних коронок, мостів, зубних протезів не означає, що можна вже не доглядати за зубами.

Після встановлення коронки будь-якого виду, догляд і коректна очищення подвійно необхідні.

Штучні конструкції позбавлені природних захисних механізмів. Хоча вони не піддаються карієсу, але можуть служити джерелом поживного середовища для хвороботворних організмів, які активно розмножуються в специфічних умовах ротової волості.

В ортопедичній стоматології розроблені не тільки загальні правила, як доглядати за штучними зубами варіабельного виду, але і інструменти, якими після встановлення моста або коронки, імплантів, знімних протезів потрібно неодмінно проводити регулярну очистку.

Як правильно це робити, може залежати від виду, але загальні рекомендації залишаються все тими ж прописними істинами, які прищеплюються людині з самого дитинства:

 • регулярне очищення в ранковий і вечірній час, з використанням відповідних інструментів і спеціальних складів, що не містять агресивних компонентів;
 • полоскання ротової порожнини після кожного прийому їжі, навіть після банального перекусу;
 • знімні протези потребують окремого очищення конструкції і ротової порожнини людини, належних умов зберігання в нічний час (в спеціальній ємності, наповненої дезинфікуючою рідиною);
 • після установки фундаментальної коронки з металокераміки, потрібно відмовитися від шкідливих пристрастей і поганих звичок, які сприяють формуванню зубного нальоту і пошкодження міцної поверхні;
 • якщо пацієнт стоматолога-ортопеда не в силах відмовитися від куріння і вживання стимулюючих рідин, неодмінна умова, як доглядати за новими зубами або коронками – регулярне відвідування лікаря для попередження утворення зубного каменю (профілактичного чищення).

Поява в роті навіть найбільш міцних і сучасних конструкцій з гарантованою міцністю і тривалим терміном експлуатації не означає, що пацієнт повинен забути про відвідування стоматолога.

Навіть дотримуючись необхідних заходів обережності, потрібно кожні півроку приходити на профілактичні огляди. Вони потрібні і після встановлення коронки: є варіабельні чинники, здатні призвести до пошкодження покриття з металокераміки, утворенню нальоту, тріщин і сколів.

Загальні правила, що виконуються пацієнтом не повністю, не гарантують збереження коронки, тому профілактичні огляди і ліквідація пошкоджень – обов’язковий процес.

Запобіжні заходи

Цей список розумних вчинків – ще одна неодмінна умова, як правильно доглядати за вставними зубами, хоча дотримуючись подібні заходи, можливо, і власні вдалося б залишити в цілості.

Після установки незнімної коронки з металокераміки і запевнень у міцності застосованого матеріалу, правила, як доглядати за зубами, не змінюються.

Природне покриття і металокераміка в рівній мірі негативно сприймають:

 • застосування очищувальних сумішей з абразивними компонентами для видалення зубного каменю і темного нальоту від шкідливих звичок;
 • розгризання зубами горіхів будь-якого виду, насіння, кісток і сухариків, а також застосування їх в якості відкривачки для пляшок;
 • вживання дуже гарячої і дуже холодної їжі, напоїв, особливо, якщо вони слідують один за одним, створюючи непосильні перепади температури навіть для суперміцного полімерного покриття;
 • продовження впливу на природні чи набуті зуби гарячим димом, стимулюючими напоями;
 • залишення на ніч або на протязі дня залишків їжі, як живильного середовища для особливо активно розмножуються у роті мікроорганізмів.

Правильно доглядати за знімними протезами, металокерамічними коронками, імплантами і своїми власними зубами – означає позбавити їх, по можливості, від деструктивних факторів. Ці заповіді варто дотримуватися не тільки після встановлення коронки – чим менше руйнівну дію і більше профілактика, тим триваліша експлуатація і робочий стан.

Перманентне очищення

На першому місці серед рекомендацій, як в домашніх умовах доглядати за коронками з металокераміки – постійне підтримання чистоти в ротовій порожнині. Для цього є спеціальні пристосування, склади з лікувальною і профілактичною дією.

Правила гігієни порожнини рота допоможуть довше працювати складних конструкцій, уникнути можливих інфекцій, деструкції протеза кислотними підставами і їжею, що розкладається:

 • чищення зубною щіткою, електричної або з м’якої щетини, дозволить вранці і ввечері позбутися від накопичених частинок і мікробів;
 • зубна нитка допоможе очистити простір між зубами, де ймовірно застрявання залишків твердої їжі;
 • очищення мови запобігає скупчення потенційних джерел інфекції у смакових сосочках;
 • для важкодоступних місць придумані зубочистки, йоржики і щіточки невеликого розміру.

Є спеціальні склади для ополіскування рота, зубна паста без абразивних матеріалів, з протизапальною дією, вмістом необхідних компонентів для оздоровлення ясен і слизової.

Обзавівшись коронками і не відмовившись від шкідливих пристрастей, не варто намагатися відбілювати їх самостійно, краще скористатися послугами професійного стоматолога. Він зробить це спеціальними засобами, без неминучих у домашніх умовах подряпин, пошкоджень і сколів на захисної поверхні. Він же і дасть рекомендації по застосуванню спеціальних засобів по догляду.

Підводячи підсумки

Догляд за зубними протезами потрібен ретельний:

 1. Неодноразове очищення протягом дня, з використанням спецзасобів і лікувальних складів.
 2. Створення бережних умов експлуатації.
 3. Вилучення потенційних джерел інфікування в організмі і окремо – в порожнині рота.
 4. Відмова від шкідливих звичок або відбілювання зубів в умовах клініки, якщо для цього немає сили волі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *