Ремонт балкона своїми руками

Ремонт балкона своїми руками — етапи робіт

Якщо хочеться перетворити балкон, перетворити його в додаткову затишну кімнатку, але досвіду в ремонтних роботах немає, — не впадайте у відчай. Сьогодні ми розглянемо поетапно ремонт балкона своїми руками для початківців, доповнивши процес фото та ілюстраціями.

Планування та підготовка

Такий серйозний захід, як ремонт необхідно починати з планування та складання проекту. Насамперед варто оцінити поточний стан балкона і вирішити, який вид ремонту робіт необхідно проводити. Ремонт може бути:

 1. Капітальним. Такий ремонт необхідний, якщо балкон у аварійному стані або ви плануєте розширювати площу (у т. ч. Поєднувати балкон з кімнатою). При капітальному ремонті потрібно міняти плити і перегородки, робити стяжку, зміцнювати стіни і стеля. Обробка в такий ремонт – всього лише мала частина. Зробити капремонт виключно своїми руками – досить проблематично.
 2. Комплексним. Етапи комплексного ремонту схожі з капітальним, але в даному випадку змін також піддається прилегла кімната.
 3. Косметичним. Це самий простий і швидкий варіант ремонту балкона, який можна поетапно зробити своїми руками за інструкціями і фото для початківців. Косметичний ремонт включає демонтаж старої обробки, підготовку поверхонь, утеплення, монтаж нових оздоблювальних матеріалів. Основна мета – покращення зовнішнього вигляду приміщення.

При підготовці до ремонтним роботам значення буде мати тип балкона – відкритий або закритий, а також ваше бажання робити його закритим або залишити як є. Також потрібно відштовхуватися від типу будинку – хрущовка або панельний. У першому випадку це відкриті балкони, у яких відсутня суцільна нижня перегородка, замість неї – металеві прути. У панельних будинках перегородкою служить бетонна плита. У будинках сталінського типу в якості огорожі використовуються балясини, балкони відкриті.

На етапі підготовки потрібно скласти проект балкона, виявити необхідні етапи робіт, підібрати обробку, прорахувати бюджет.

Щоб підготувати приміщення до подальших кроків, виконайте такі дії:

 1. Звільніть балкон від меблів.
 2. Виконайте демонтаж старих вікон (якщо балкон закритий), старої обробки підлоги і стін.
 3. Оцініть стан балконної плити.
Підготовка балкону до ремонту.

Посилення плити

Якщо плита неабияк зносилася, на ній є значні пошкодження і проступають частини арматури необхідно провести посилення. При наявності невеликих тріщин можна обмежитися тільки нової стяжкою. У випадку з лоджією цей етап не потрібно, так як лоджія є частиною будівлі і не має окремої плити.

Важливо! Щоб правильно оцінити стан балкона і зокрема балконної плити, краще запросити фахівця. Якщо виявиться, що балкон знаходиться в аварійному стані, його ремонт потрібно довірити професіоналам.

Один із способів зміцнити балконну плиту – за допомогою швелерів і куточків.

Посилення плити за допомогою швелерів.

Покрокова інструкція:

 1. Очистіть плиту від отслоившегося бетону, пилу і бруду.
 2. Якщо є ділянки з цвіллю, ретельно вичистити їх і обробіть поверхні протигрибковими засобами.
 3. Щіткою по металу обробіть арматуру від іржі і покрийте антикорозійним складом.
 4. Зробіть розмітку під швелери з боків стіни і перфоратором зробіть отвори (2/3 від товщини стінки).
 5. Встановіть в пророблені отвори швелери, приварите до арматури стіни і забетонируйте.
 6. Після висихання бетону приварите по периметру металеві куточки.
 7. Для відновлення зруйнованих кутів плити потрібно спорудити опалубку, під низ арматури підкласти лист жерсті, зверху залити бетоном. Якщо ж арматура пошкоджена, попередньо потрібно приварити шматки сітки.
 8. Далі потрібно приварити куточки по периметру балкона у нижнього краю (дах нижнього балкона) і з’єднати з вже наявними куточками за допомогою перемичок (див. фото).
Куточки по периметру балконної плити.

Останній крок на даному етапі – монтаж стяжки.

Важливо! До балконних стяжкам є обов’язкова вимога – невелика вага зважаючи на те, що балконна плита може витримувати обмежені навантаження і велику вагу стяжки може її зруйнувати.

Стяжки можуть бути мокрими, напівсухі і сухими. Як варіант, можна використовувати самовирівнюючі суміші. Про плюси і мінуси напівсухий стяжки ви можете почитати в нашому матеріалі.

Скління

Другий важливий етап ремонту – скління. Установка склопакетів багаторазово збільшить функціональність балкона, зробить його комфортним для користувача.

На даному етапі потрібно вибрати тип рами (дерев’яні або металопластикові), а також вид скління (холодне або тепле). При холодному склінні комфортно користуватися балконом можна буде тільки в літній час. Тепле скління робить можливим цілорічну комфортну експлуатацію балкона, однак для такого виду рам потрібно робити якісну теплоізоляцію підлоги і стін, встановлювати подвійні склопакети.

Дерев’яні та металопластикові віконні рами.

Важливо! Безпосередньо парапет не може використовуватися в якості опори для склопакетів, так як він не здатний витримати великі навантаження.

Опору можна зробити з піноблоків, як на фото нижче:

Підготовка балкона до скління.

Також опору можна зробити з металевих конструкцій. Для безпосередньої установки склопакетів потрібно звернутися до допомоги фахівців.

Армування парапету.

Утеплення стін та підлоги

Розглянемо поетапно, як зробити утеплення підлоги та стін балкона своїми руками. На фото нижче ви можете бачити приклад утеплення та оздоблення балкона:

Приклад утеплення балкона.

Після скління потрібно закласти всі щілини за допомогою герметика або мастики. Починати утеплення балкона/лоджії необхідно саме з підлоги – так як після його рівень трохи підніметься. Для утеплення підлоги можна використовувати мінеральну вату або пінопласт (від 5 см завтовшки).

В обох випадках під низ укладається гідроізоляційний шар (наприклад, плівка, але краще руберойд чи гідроізол). Якщо використовуєте вату, потрібно змайструвати дерев’яну обрешітку 5 см заввишки і заповнити її ватою.

Утеплення підлоги мінеральною ватою.

Важливо! Решетування повинно бути ідеально вирівняним за горизонтом.

Прикріпити решетування до підлоги можна за допомогою покрівельних саморізів, а щілини між стіною і латами заповнити піною. Після укладання вати зверху потрібно покласти шар поліетиленове плівки і зафіксувати будівельним степлером. Зверху укладається фанера або дошки, на які стелиться чистову підлогу.

Обшивка дошками підлоги.

Для утеплення стін в більшості випадків використовується пінопласт, тому розглянемо процес з цим матеріалом. Листи пінопласту необхідно заздалегідь «розтрощити», кріплення до стін відбувається за допомогою цементного клею – його потрібно наносити як на грань, так і на торці листів. Після обклеювання пінопластом зверху кріпиться аркуш пінофол для додаткового утримання тепла.

Утеплення стін пінопластом.

Подальші дії залежать від того, який матеріал буде використовуватися для чистової обробки стін. Якщо це будуть листи ПВХ, то необхідно буде закріпити дерев’яні рейки товщиною 3-5 см на металеві куточки. Якщо ж ви хочете просто пофарбувати стіни, то пінопластові листи потрібно прошпаклювати з використанням армованої сітки, прогрунтувати і фарбувати у бажаний колір.

Крім стін та підлоги утеплення також необхідно для стелі балкона. Для цього найзручніше використовувати листи пінопласту, технологія монтажу буде такою ж, як і для стін.

Внутрішня обробка

Заключним і, мабуть, найприємнішим етапом ремонту на балконі є внутрішня обробка, ідеї дизайну і фото яких ми розглянемо. Враховуйте, що для зовнішнього оздоблення балкона або лоджії доведеться наймати фахівців, так як провести роботи самостійно на поверхах вище першого буде дуже складно.

Ринок оздоблювальних матеріалів пропонує масу варіантів внутрішньої обробки на будь-який бюджет і смак.

Варіанти обробки стін:

 • фарбування;
 • гіпсокартон;
 • пластикові або вінілові стінові панелі;
 • ДСП або МДФ;
 • вагонка;
 • декоративний камінь.
Варіанти обробки балкона.

Якщо бажаєте проводити оздоблювальні роботи самостійно, то при виборі матеріалу потрібно відштовхуватися не тільки від вартості і зовнішнього вигляду, але і складності монтажу і ваших навичок роботи з матеріалом.

Порада: для чистового оформлення стелі можна використовувати такі ж матеріали, як і для стін.

Варіантів для обробки підлоги також достатньо:

 • лінолеум;
 • керамічна плитка;
 • паркет;
 • ламінат;
 • ковролін;
 • пробкова підлога;
 • МДФ або ДСП.
Варіанти обробки підлоги.

При ремонті балкона постарайтеся заздалегідь продумати дизайн всередині, орієнтуючись на фото проектів. Визначтеся, що саме ви хотіли б використовувати дане приміщення – для зберігання речей, в якості робочого простору, зимового саду або, може бути, як простір для творчості, рукоділля.

Варіанти внутрішнього облаштування балкона.

Ідея: балкон можна облаштувати підвісними кріслами, канапкою або барною стійкою з високими стільцями, щоб організувати комфортну і унікальну зону відпочинку.

Таким чином, ми розглянули поетапно процес ремонту балкона для початківців своїми руками з фото основних кроків. Враховуйте, що для багатьох, навіть простих ремонтних робіт, необхідні навички роботи з матеріалами, різні інструменти.

Відео: ремонт балкона своїми руками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *