розмноження троянд живцями

Розмноження троянд живцями в домашніх умовах: способи

Здійснити розмноження троянд можна, дотримуючись однієї з існуючих технологій – укорінення живцями з букета. Щоб зберегти такий чудовий пам’ятний подарунок не тільки на фотографіях, багато вирощують троянди на садовій ділянці. Однак, пророщування квітів в домашніх умовах живцевим методом – не просте заняття і в перший раз очікуваного результату може не вийти. Щоб уникнути помилок, необхідно знати техніку правильного розподілу живців, які троянди можна розводити таким чином і садівничі інші тонкощі.

Як підготувати живці

Головною умовою є здоровий стан квітів. Якщо протягом декількох днів не замінити воду – зрізи почнуть підгнивати, в стебла потраплять мікроби, що зробить квіти непридатними до проведення вкорінення. Рекомендується живцювати троянди при отриманні подарункового букета. Якщо провести цю процедуру найближчим часом не представляється можливим, слід помістити відібрані квіти в свіжу воду вже з підрізаними на півтора сантиметра кінцями.

Троянди для живцювання повинні мати потужні стебла. Шипи на зрілих стеблах легко піддаються обламуванню.

розмноження троянд живцями
Підготовка живців

Здерев’янілі стебла, щоб уникнути загнивання, не рекомендується тривалий час вимочувати. Однак, недозрілий і надмірно тонкий держак неміцно вкорінюється і вимерзає під час заморозків.

Заготовляють живці з використанням таких інструментів, як секатор або загострений ніж, які попереджають зайве травмування стебел під час різання. Щоб посадковий матеріал не піддався інфекційному зараженню, перед садовими роботами інструмент піддається дезінфекції.

  1. 1 етап. Квіти, відібрані з букета, перевіряються на ідеальне збереження стебел. Обрізанню піддають бутони і квітки, що розпустилися, які можна помістити в широкий келих з прохолодною водою.
  2. 2 етап. Стебло троянди поділяють приблизно на 20-сантиметрові живці. Відступ від крайньої нижньої бруньки становить близько сантиметра. Гострий зріз робиться в косому напрямку. Другий, прямий зріз, робиться близько другої нижньої бруньки. Оброблений держак має дві бруньки. Таким же чином обробляється залишився фрагмент стебла.
  3. 3 етап. З кожного живця повністю відрізаються нижні листки, а верхні на третину коротшають. Дану процедуру проводять з метою зменшення влоговипаровування, щоб уникнути підсихання пагонів. При повному видаленні листя на живцях стане неможливим протікання процесу циркуляції, що забезпечує подачу корисних речовин.
  4. 4 етап. В ємності із чистою, трохи настоявшоюся водою, розводиться корнеутворюючий стимулятор. Оброблені живці поміщають у підготовлений розчин на третю частину довжини. Замочують близько шести годин.

Допускати перевищення концентрації стимулятора або занадто тривалого перебування живців в есенції не рекомендується. Через добу, вийняті живці укорінюють одним з існуючих способів.

розмноження троянд зеленими живцями
Як виростити троянди з живців

Дізнаємося далі, як розмножити троянди живцями. Що необхідно зробити в домашніх умовах після того, як матеріал готовий до посадки і, як укоренити стебла з букета.

Технології вкорінення

Існує ряд широко поширених технік по укоріненню живців:

розмноження троянд живцями
Як проростити живці за допомогою картоплі

Метод пророщування у воді

Укорінення пророщуванням у воді вважається найбільш простим у виконанні методом. Найкраще підходить для вкорінення дощова або джерельна вода. Водопровідну воду необхідно відфільтрувати або відстояти протягом деякого часу. Хлорована вода не посприяє розвитку живців. Повну ємність з опущеними в неї живцями можна поставити в будь–яке місце, що має захист від сонячного світла.

як вирощувати рози в домашніх умовах
Пророщування у воді

Помістивши посадковий матеріал в скляні банки, можна стежити за процесом розвитку квіткових стебел. У воду поміщається тільки нижня частина кінчиків живців, щоб уникнути надмірного перезволоження.

Мінусом такого садівничого прийому є мала концентрація кисню в воді, що може посприяти слабкому розвитку чи загниванню коренів. В гіршому випадку корені можуть зовсім не прорости.

вирощування троянд на продаж
Пророщування в ємностях

Метод вкорінення в горщиках

При пророщуванні в горщику або невеликій теплиці, забезпечити необхідні умови для здорового розвитку живців стає простіше. Багато обрізають пляшку з пластику і поміщають туди живці. При укоріненні всіх живців в загальному контейнері, рекомендується дотримуватися 8-сантиметрової відстань між посадками.

Живці, посаджені в окремий горщик, слід накрити 0,5-літрової скляною банкою, а ящик вкрити плівковим матеріалом. Середня температура в кімнаті з посадками в денний час повинна триматися на позначці вище +20 С, вночі +18 С.

вирощування троянд в теплиці
Укорінення в горщиках

Неприпустимо розміщення ємностей на протягах або під відкритим сонцем. Полив проводиться порційно, по мірі підсихання землі.

При появі перших паростків, рослину щодня провітрюється протягом декількох хвилин, поступово збільшуючи час. При появі справжніх листків укриття знімається. Пересаджування на постійне місце проводиться при утворенні зміцнілих пагонів.

розмноження троянд восени
Висаджування у відкритий грунт

Як висадити живці на постійне місце

Для того, щоб розмножити троянди живцями, краще пророщений матеріал з букета висаджувати на постійне місце пізньої весни, на освітленій, захищеній від протягу ділянці. Рослини, висаджені в домашніх умовах, будуть здоровими, якщо кущі не будуть затоплюватися в дощовий сезон. За цим треба ретельно стежити.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *