30 тиждень вагітності

Розвиток плоду і відчуття жінки при вагітності до 30 тижнів

У житті кожної майбутньої матері вагітність є самим незабутнім і трепетним моментом. Відчуття жінки завжди незабутні і неповторні. Природа розпорядилася таким чином, що тіло жінки здатне з власних клітин створювати нове неповторне життя. Дитина, здорова і щаслива, – це найкраще творіння, на яке тільки здатна жінка.

Протягом дев’яти місяців тіло майбутньої мами зазнає фізичні зміни, готується до головної події свого життя — народження дитини.

Сприйняття світу і відчуття вагітної жінки зазнають колосальних змін. Розглянемо, які ж відчуття жінки дає вагітність 30 тижнів і як відбувається розвиток плоду.

30 тиждень вагітності

З тридцятого тижня кожній майбутньої матусі державою покладено так звану декретну відпустку по вагітності та пологах. Цей часовий період відповідає восьмому місяцю вагітності.

Третій триместр ознаменований для матусі, як більш тісний тілесний контакт з майбутнім маленьким чадом. З цього моменту народження дитини навіть передчасно не зашкодить ні мамі, ні малюкові.

30 тиждень вагітності

Малюк достатньо розвинений, щоб з’явитися на світло. Всі головні життєзабезпечуючі органи і нервова система вже практично готові функціонувати поза утробою матері.

Дитина зможе дихати звичайним повітрям, його легені, печінка і нирки нормально функціонують, практично як у дорослої людини.

В ідеалі дитина повинна розвиватися до 40–го тижня. Так, в утробі матері він отримує всі необхідні йому поживні речовини, спокійно розвивається і готується до своєї довгоочікуваної появи на світ і зустрічі з рідною і улюбленою матусею.

Природно, передчасне народження дитини на 30 тижні вагітності не є нормальним явищем, розвиток плоду ще не повністю завершено, тому і відчуття жінки можуть бути самими різними.

Дитині будуть необхідні підтримка і тепло мами, а також допомога медичного персоналу та спеціалізована техніка.

Як показує практика, народжена дитина у цьому терміні має всі шанси на виживання, в умовах сучасного світу ця ймовірність становить усі 100%.

Фізичний стан жінки на 30 тижні вагітності

Багато жінок в цей період відзначають постійні або різкі болі в животі. Однією з головних причин хворобливих відчуттів жінки при вагітності 30 неділь є незбалансований раціон і дзвіночки неправильного харчування.

30 неділя вагітності

Все це впливає на розвиток плода. Для матусь існує спеціальна дієта, завдяки якій можна уникнути печії та здуття живота.

Так само майбутніх породіль турбує зростаюча мігрень. Головні болі погіршують самопочуття матусь, але лікувати ці болі шляхом прийому лікарських препаратів вкрай не рекомендується лікарями гінекологами, так як вся їжа та медикаменти проходять через організм дитини.

Єдиним способом позбавлення від нежданих недуг у вигляді мігрені або болі в області живота є прогулянки на свіжому повітрі, довгий міцний сон і спілкування з приємними серцю людьми.

Це дозволить відчуття вагітності жінки зробити найщасливішим періодом до народження дитини. Активність майбутньої матусі закладе гарні основи для майбутнього виховання дитини. Це допоможе йому швидше полюбити навколишній світ і освоїтися в ньому.

Дитина на 30 тижні життя

Плід, термін розвитку якого досягає 30 тижнів, вже практично є самостійною дитиною в утробі матері.

Його ручки та ніжки починають активно рухатися, і він ворушиться, вже реагує на зовнішні подразники, занадто гучна музика може схвилювати малюка і він почне активно проявляти себе, що відчує матуся.

як виглядає плід на 30 тижні вагітності

Його очі відкриті, він вже здатний чути і відчувати. Протягом всієї вагітності, стан молодої матусі передається дитині, тому так важливо вагітним жінкам берегти себе від стресу, негативних емоцій.

В середньому зростання дитини в 30 тижнів досягає 40 сантиметрів. У малюка вже з’являється підшкірний жир. В цей час вага малюка складає приблизно півтора кілограма.

У цей період нервова система дитини активно розвивається. В його тілі відбувається утворення нервових волокон, які покриті спеціальною оболонкою – мієлінова оболонка.

Будучи зморщеною, шкіра дитини поступово вирівнюється. Лануго, або як його називають в народі, – первородний або допологовий пушок, поступово зникає.

При вагітності 30 неділь розвиток плода супроводжується активною роботою печінки і накопиченням в ній необхідного для нормальної життєздатності заліза.

З цієї причини для молодої матусі так важливо берегти себе в цей час від цукрового діабету, з яким так часто зустрічаються жінки на пізньому періоді вагітності. Всі відчуття жінки повинні бути під контролем.

Печінка виробляє особливі кров’яні тільця, які підтримують всі основні функції життєдіяльності дитини на першому році життя. Серце малюків працює ритмічно: як показує практика, серце у дівчаток б’ється більш хаотично і швидко, ніж у хлопчиків. Хлопчики поводяться в утробі більш спокійно і впевнено.

30 тиждень вагітності фото

Завдяки активному зростанню досить великої ваги, дитина менш активно перевертається в животику, йому вже не вистачає простору і стає затісно в утробі матері – він готується з’явитися на світ.

Незважаючи на недолік простору для руху, в цей період дитина вже займає місце на стартовій позиції, та приймає положення, при якій йому буде найзручніше виходити на світло.

У гінекології таке положення дитинки називається головним сприлежанням.

Тепер, коли дитина перестає активно рухатися в матці матері, його неабияка активність повинна насторожити майбутню матусю.

З причини того, що місце активної діяльності дитини тепер вкрай обмежена, він відчуває себе захищено і більш спокійно.

В цей час він починає активно проявляти свої емоції, на його обличчі з’являються незадоволені або навпаки смішні гримаси, очі відкриті і моргають, ротик посміхається і іноді позіхає.

Мама може відчути, як її дитинка гикає в утробі. Таке відбувається теж часто і завжди розчулює майбутніх породіль.

Надмірно яскраве світло, що падає на животик мами, може створити дискомфорт малюкові, так як його очі ще не звикли до яскравого світла.

Медичні обстеження на 30-му тижні вагітності

Гінеколог в 30 тижнів вагітності обов’язково направляє вагітних жінок на всі необхідні аналізи. Не варто ігнорувати необхідність такого контролю.

Завдання медичного персоналу полягає в тому, щоб убезпечити майбутню матусю від передчасних пологів або запобігти загрозі аномального розвитку плода.

Необхідно переконатися в правильному перебігу вагітності і відхиленні від норм, незважаючи на відчуття матусі, що дитина розвивається добре.

вагітність 30 тиждень узд

Якщо до цього відвідування гінеколога було не частим, то жінки на 30–му тижні вагітності повинні ходити на прийом до гінеколога надалі по два рази в місяць.

Гінеколог зазвичай у цей період скеровує вагітну жінку на аналізи крові на резус–фактор і інфекції, візьме мазок флори.

Аналіз сечі стає традиційним, саме завдяки йому можна відстежити роботу нирок і всієї сечовивідної системи. Вимірювання тиску також стає постійною процедурою.

Проводяться виміри окружності живота, лікарі активно слухають сердечко малюка і визначають його положення в матці.

30 тиждень вагітності та УЗД–діагностика

До 32 тижня проводиться планове проходження Ультразвукової діагностики плоду. Термін з 30 по 32 тиждень є найбільш сприятливим для цього дослідження.

Метою УЗД є здійснити контроль благополучного розвитку плода.

вагітність 30 тижнів дитя

Після діагностики фахівець вже може назвати зростання плоду, його вагу, в якому стані знаходяться навколоплідні води і плацента, в якому положенні дитина розташовується в матці жінки.

При вагітності 30 неділь можна виявити фізіологічні вади розвитку плоду, такі як непрохідність кишечника, хвороби серця та інші недуги, пов’язані з внутрішніми органами.

При цьому слід з’ясовувати і відчуття жінки, які теж можуть розповісти багато про що.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *