розвиваючі ігри для дітей 4 років

Розвиваючі ігри для дітей від 4 до 5 років: види, поради щодо вибору

Діти від 4 до 5 років — вже повноцінні особистості, здатні вирішувати логічні завдання, повторювати кілька складних дій, що йдуть в певній послідовності. Дитячі розвиваючі та пізнавальні ігри дозволять набути впевненості у власних силах, закріпити вже наявні навички, збагатять словниковий запас, підвищать рівень ерудиції. Батьки ж нехай не сумніваються, адже улюблені забави допоможуть дитині вирости здоровою у фізичному, інтелектуальному та емоційному відношенні.

Розвиваючі іграшки

Ідеальна іграшка повинна бути не тільки високої якості і привертати увагу дитини. Вона вчить спілкуватися, розвиває фантазію, допомагає знайти вихід зі складних ситуацій, відкриває світ з несподіваного боку. Не менш важливо при покупці враховувати інтереси і захоплення власного чада.

Конструктор

Такі іграшки захоплять дитину на кілька годин. Але їх безсумнівна користь полягає в наступному:

 1. Робота з деталями різного розміру і форми розвиває дрібну моторику, покращує координацію, вчить керувати власним тілом.
 2. Під час гри батьки можуть ділитися базовими поняттями про силу тяжіння, рівновагу, тим самим закладаючи найпростіші знання з фізики.
 3. Розвиває логічне мислення. Методом проб і помилок малюк вчиться будувати міцні конструкції.
 4. Тренування посидючості, уважності, самоконтролю.
 5. Якщо під час гри не використовувати запропоновані в наборі схеми, дитина розвиває просторове і образне мислення, фантазію, кмітливість, розкриває творчі здібності.
 6. Присутність в деяких наборах безлічі персонажів: тварини, люди, предмети побуту. Завдяки їм дитина може вибудовувати сюжетні лінії, приміряти ролі, придумувати історію їх життя.
розвиваючі ігри для дітей 4 років
Набори дитячого конструктора

Дерев’яні, металеві, пластмасові, магнітні, 3D конструктори дарують дошкільнику необмежену кількість варіантів бачення власного простору. Крім цього, уважні батьки, спостерігаючи за грою малюка, зможуть оцінити його внутрішній стан і, при необхідності, скорегувати навчальну програму.

Набори для рольових ігор

Дітям від 4 до 5 років обов’язково слід придбати розвиваючі та пізнавальні сюжетно–рольові дитячі ігри. Це не просто захоплююча організація дозвілля, але і спосіб ближче познайомитися з навколишнім світом, змоделювати поведінку в різних життєвих ситуаціях, сформувати характер, витримку, терплячість, виробити навички спілкування та комунікативні здібності.

Дитячий набір для рольових ігор

Умовно набори можна розділити на кілька категорій:

 1. Для дівчаток: кухня з іграшковою побутовою технікою і посудом, лялькові будиночки і замки, перукарське приладдя.
 2. Для хлопчиків: набори майстра, військова техніка, зброя.
 3. Універсальні: з необхідними атрибутами доктора, вчителя, касира, директора зоопарку, палеонтолога.

Сюжетно–рольові ігри допомагають дитині підготуватися до життя в суспільстві, виробити своє ставлення і розуміння того, що відбувається, встановити порядок дій у різних ситуаціях. Батьки ж зможуть дізнатися про інтереси, мрії, бажання і навіть страхи свого малюка.

Танцювальний килимок

Випускається в 2 варіаціях: мобільний або стаціонарний. Спеціальна панель може підключатися до телевізора, ігрової приставки або ПК. Продаються моделі з картою пам’яті, що дозволяє записувати улюблені пісні і танцювати не тільки під стандартний набір мелодій.

розвиваючі заняття для дітей 4 5 років
Танцювальний килимок для дітей

Килимки допомагають:

 1. Розвивати координацію, почуття ритму, такту.
 2. Швидко приймати рішення.
 3. Поліпшити розумові здібності, концентрацію.
 4. Зміцнити м’язовий корсет, що забезпечує фізичний розвиток.
 5. Розкрити творчі здібності.
 6. Виконувати кілька завдань одночасно: відстежувати системні команди, оперативно реагувати, здійснювати необхідні рухи.

Танці на килимку мають на увазі і змагальний момент. Завдяки цьому, у дитини з’являється азарт, прагнення до перемоги, виробляється інстинкт йти до кінця, незважаючи на труднощі.

Пазли

До дитячих пізнавальним і розвиваючим іграм також відносяться улюлені всіма пазли. Для дітей від 4 до 5 років можна відшукати набори з різною кількістю елементів самої незвичайної форми (трапецієподібні, криволінійні, багатокутні), плоскі і 3D, настільні або підлогові, пластикові, паперові, магнітні.

 розвиваючі ігри для дітей 4 років
Набори дитячих пазлів

Проста, на перший погляд, гра корисна для всебічного розвитку дошкільника:

 1. Удосконалює візуальне сприйняття, зорово-моторну координацію.
 2. Відповідає за дрібну моторику, вміння зіставляти частину і ціле.
 3. Покращує пам’ять, концентрацію.
 4. Розвиває логіку, стратегічне і просторове бачення.
 5. Тренує посидючість, уважність, педантичність, наполегливість, скрупульозність.

Головне, вибрати «правильний» пазл. Занадто складний або спрощений викличе розчарування. Для такого віку краще віддати перевагу комплекту з 20-40, максимум 60 деталей.

Набори для творчості

Для гармонійного розвитку особистості також необхідна творча реалізація. Діти з раннього віку прагнуть до краси і творення. Підтримати їх юний порив і поєднати його з захоплюючим навчанням, покликані набори для творчості.

цікаві заняття для дітей
Набори для дитячої творчості

Головне, серед багатого асортименту підібрати те, що дійсно захопить дитину:

 1. Створення вітражів.
 2. Розфарбування по номерах акриловими фарбами або кольоровим піском.
 3. Розпис по оксамиту.
 4. Ліплення і вироби з кулькового пластиліну.
 5. Шиття, в’язання, створення прикрас.
 6. Дитяча лабораторія: забавна хімія, оптичні експерименти, електромагнетизм, вирощування кристалів, захоплююча фізика, полімерні черв’яки та інші.

Такі заняття розвивають дрібну моторику, пробуджують уяву і фантазію, виробляють посидючість, знімають нервову напругу.

Вчимося граючи

Дітей від 4 до 5 років бажано потроху готувати до школи. У цьому допоможуть пізнавальні та розвиваючі дитячі ігри.

ігри для 4 років
Розвиваючі ігри для дітей дошкільного віку

Підносячи інформацію в легкій, ненав’язливій формі, можна навчити дитину читати і рахувати без нервозності і примх:

 1. Кубики Зайцева. Враховують особливості дитячої психіки, включають в роботу максимальну кількість органів для сприйняття і запам’ятовування нової інформації. Музичний супровід, приспівки, кубики різного відтінку і розміру, таблиці, спеціальні картинки дозволяють навчити дитину читанню вже через 5-6 занять по 30 хвилин.
 2. Картка. Допоможуть знаходити зайвий предмет в групі, відмінності, сортувати за певною ознакою. Таким чином, розвивається логічне мислення, уважність, концентрація.
 3. Настільні ігри. Покращують зорову пам’ять, кмітливість, логіку, уяву і образне сприйняття. Навіть кидаючи кубик і пересуваючи фішку, малюк вчить рахунок, оцінює своє становище на полі щодо інших учасників, визначає, скільки ходів йому необхідно зробити до фінішу. Подібні ігри допомагають знайти спільну мову з суперниками, вчать взаємодіяти в команді, правильно сприймати як поразки, так і перемоги.

Батьки повинні розуміти, що інформація, отримана в ігровій формі, запам’ятовується набагато краще. Наочні приклади підтримують зацікавленість, вчать аналізувати, зіставляти, застосовувати отримані знання згідно з певними подіями.

Молодший дошкільний вік – найкращий час для всебічного розвитку, а щоденні розвиваючі ігри допоможуть виростити гармонійну особистість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *