Які домашні обов’язки може виконувати дитина в різному віці

Привчати дитину до домашніх обов’язків потрібно вже з маленького віку. Чим раніше діти зрозуміють, що сім’я – це люди, які допомагають один одному, тим краще. Не повинно бути такого, що мама готує та прибирає, а тато з дітьми щовечора дивляться телевізор. Тому хатні обов’язки повинні бути навіть у маленької дитини, тоді вона не буде дивитися на віник та аксесуари для кухні лише як на мамині речі.

Що можуть робити вдома малюки

Хатня робота для малюків – це, звісно, не про якісь серйозні доручення, а про те, щоб привчити дитину до думки, що допомагати рідним корисно і приємно. Трирічний малюк уже цілком здатний розкладати на місця свої іграшки, олівці та розмальовки, відносити брудний посуд до раковини після вечері.

Діти віком від 4 років можуть сервірувати стіл, годувати домашнього улюбленця, витирати пил, розкладати речі на свої місця, застилати ліжко. Також їм під силу зробити собі перекус, наприклад, намазати хліб маслом або залити молоком сухий сніданок.

У 5 років дитина може прибирати свою кімнату самостійно. Також за допомогою мами вона може сортувати білизну для прання на білу й кольорову та запускати пральну машину. У цьому віці можна залучати дітей до роботи на грядці: зірвати зелень, стиглі помідори тощо.

Які домашні обов’язки в дошкільнят

Діти, як скоро підуть до школи, можуть виконувати складніші, ніж у малюків, домашні обов’язки. У 6 років дитина може пропилососити квартиру, полити кімнатні рослини, прибрати туалет домашньої тварини, підігріти їжу в мікрохвильовці. Також вона може розвісити випрану білизну та зняти її, коли вона висохне.

У 7 років можна доручати дитині винести сміття, погуляти біля дому з собакою, звісно, якщо це невелика порода. Під наглядом мами можна попрасувати білизну або свій одяг.

Які хатні обов’язки у школяра

Хатні обов’язки за віком розподіляються не дарма, адже деякі завдання малим дітям зробити просто не під силу. Тоді як старші розуміють і які господарчі товари використати для конкретного завдання, і як зробити його швидко та якісно.

У віці 8-9 років дитина може підмітати та мити підлогу, наводити порядок у своїй шафі та робочому столі, пришивати відірваний ґудзик, мити посуд, ходити в магазин по хліб або молоко.

Десятирічний школяр цілком впорається з годуванням меншої сестри чи брата, миттям посуду в посудомийній машині, приготуванням простої їжі (яєшні, оладків, печива). Також він може самостійно змінювати постіль. В 11 років дитина зможе купити продукти за списком, навчитися готувати складніші страви, вимити туалет або ванну. Уже з 12 років діти можуть повністю виконувати ті ж завдання, що й дорослі.

Гуртівня «Час-Пік» залишає за собою право на авторство порад, викладених у цій статті. Публікація тексту на інших ресурсах заборонена.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *