Шефлера догляд

Шефлера квітка: догляд в домашніх умовах, формування крони, обрізка, розмноження

Кімнатна рослина шефлера порівняно нещодавно набула популярності серед квітникарів. Вона невибаглива до умов утримання, і вирощувати її не складно навіть новачкові. З цієї статті ви дізнаєтеся, звідки родом шефлера квітка догляд в домашніх умовах, формування крони і розмноження.

Шефлера квітка
Шефлера — догляд в домашніх умовах

Характеристика рослини

 1. Шефлера – вічнозелений чагарник.
 2. В дикій природі – деревце.
 3. Батьківщина квітки – Азія.
 4. Народна назва – парасолькове дерево.
 5. Листя Шефлери подібні рододендрону і трохи нагадують каштановий лист.

В домашніх умовах рослина досягає висоти 1,5 метра. У дикій природі 2,5 м, а деякі види до 3-4 м. Колір листя залежить від сорту, і варіюється від оливкового, строкатого, з блідими вкрапленнями, до насиченого зеленого.

Цвіте Шеффлера рідко, в основному на волі або в ботанічних садах, квітки гроновидні, витягнуті.

як цвіте шефлера
Шефлера — догляд в домашніх умовах

Багато любителі вважають квітку антидепресантом, який поглинає негативну енергію в будинку, навіть приписують їй можливість передбачати майбутнє.

Шефлера насичує повітря у приміщенні киснем, але не варто забувати, що її сік діє дратівливо на шкіру і отруйний.

Вирощування і догляд в домашніх умовах

Як будь–яка домашня квітка, шефлера вимоглива до вологості повітря і рівномірного поливу. Освітлення рослині необхідно помірне, без прямого попадання сонця.

Шефлера догляд

Кілька порад з утримання Шефлера

 1. Розміщуйте квітку на південно–східних або південно–західних вікнах, на південній стороні містіть рослину в зимовий період. Варто пам’ятати, що шефлера ряболиста більш світлолюбна, і при нестачі світла, листочки втратять яскраве забарвлення.
 2. Намагайтеся не переливати квітку, земля в горщику повинна бути помірно волога, вода для поливу повинна бути відстояною. Якщо в приміщенні низька вологість, наприклад у спекотні літні дні або під час роботи центрального опалення, спробуйте періодично обприскувати рослину. Поставте горщик з квіткою на керамзит, занурений в ємність з водою.
 3. Відповідна температура під час активного росту рослини коливається в межах +22…+27С. Взимку можете знизити до +18С, так як рослина потребує періоді відносного спокою.шеффлера деревоподібна
 4. Грунт вибирайте легкий, повітропроникний та живильний. У весняно–літній час застосовуйте підгодовування для коренів добривами для кімнатних декоративних рослин, розчин робіть згідно інструкції на упаковці. Взимку всі підживлення припиніть.
 5. Не пересаджуйте часто шефлеру. Вона з тих рослин, корені яких повинні повністю освоїти обсяг горщика. Після покупки молодого саджанця, замініть грунт на новий, якісний. Для цього краще вибрати покупний субстрат універсальний або для пальм, перевірених виробників. Використовуючи городню землю, ви можете занести всілякі грибкові захворювання і шкідників. Чим старше рослина, тим рідше вона потребує перевалки, робіть це один раз в два–три роки, в вазон трохи більшого об’єму.

Правильна обрізка і формування крони

Вирощуючи в домашніх умовах таку квітку, як шефлера, і забезпечуючи їй належний догляд, ви стикаєтеся з необхідністю формування крони і обрізанням. Цю процедуру проводять на початку весни, переслідуючи такі завдання:

 1. Сформувати компактний та естетично красивий кущ.
 2. Дати поштовх для росту молодих пагонів, на вже здерев’янілих стовбурах рослини (омолоджуюча обрізка).
 3. Нарізати молоді живці для розмноження.
 4. Провести санітарну обрізку після зимового періоду спокою.

шефлера догляд

Поради досвідчених квітникарів

 • При обрізці і формуванні рослин використовуйте тільки гострі секатори хорошої якості, не варто наносити рани рослині ножицями.
 • Шефлера, хоч і не вимоглива у догляді квітка, для неї потрібно правильне формування крони в домашніх умовах. Щоб створити її рівною і красивою, занадто довгі гілки рослини обрізають на 1/3, а при необхідності і більше, залишаючи верхню, бруньку яка дивиться назовні куща. Якщо товщина обрізаних гілок більше 1 см, замажте зрізи садовим варом або теплим воском, щоб не допустити потрапляння всередину інфекції.
 • У дорослих рослин, з часом приріст крони може йти на периферію (верхівку), щоб цього уникнути, своєчасно кінці пагонів прищипують, для більшого розгалуження та наростання молодого листя.
 • Взимку можна спостерігати пожовтіння або потемніння кінчиків листя, можливі різні хвороби та шкідники рослин. Частіше оглядайте вашу вихованку і в кінці зими проведіть санітарну обрізку зіпсованих частин.
 • Якщо ви вирішили обзавестися ще кількома кущиками шефлера, не поспішайте купувати їх у магазині, спробуйте залишити здорові гілочки після обрізки і укоренити в домашніх умовах.

Як розмножувати шефлеру в домашніх умовах

Для розмноження застосовують кілька способів:

 1. Посів насіння рослини — не завжди вдається дістати насіння шефлери, враховуючи, що рослина не цвіте у кімнатних умовах.шефлера розмноження
 2. Укорінення повітряними відведеннями — цей спосіб трудомісткий, вимагає постійного контролю мікроклімату і не завжди виходить.
 3. Живцювання – найбільш зручний спосіб отримати кілька молодих рослин для свого будинку. Зупинимося на ньому докладніше.

Живці квітки шефлера легко вкорінюються, підібравши їм необхідний мікроклімат і забезпечивши правильний догляд, ви можете зайнятися його розмноженням в домашніх умовах.

шефлера розмноження листом

Важливі правила живцювання

 • Використовуйте для нарізування гострий ніж або лезо, обов’язково продезінфікуйте інструменти спиртом або в розчині марганцю.
 • Підготуйте легкий, живильний субстрат, зволожите його і наповніть ємності для живців. Обсягу горщиків 0,3 — 0,5 літра достатньо для одного саджанця.
 • Живці вибирайте підлозі здерев’янілі з двома міжвузлями. Обріжте частину листя на верхньому міжвузлі, на другому – повністю. Нижній зріз зробіть навскіс, в 1 см від вузла, верхній зріжте рівно.
 • Витримайте посадковий матеріал в розчині «Епін», пропорції дивіться в інструкції до препарату. Опудріть порошком «Корневін» і заглубіть держак в землю на 2 см.
 • Обприскайте водою майбутній саджанець, зверху накрийте скляною банкою або поставте горщик в зіп пакет (із засувками).
 • Встановіть ємності з живцями на світле підвіконня, підтримуйте підвищену вологість під укриттям і навколишню температуру +22…+24С.
 • Укорінення відбувається через 2-3 тижні.

чи можна розмножити шефлеру листям

Хвороби та шкідники рослини, як боротися

 • В домашніх умовах рослина іноді уражується грибковими захворюваннями, як результат плями на листках і стовбурі, їх потемніння. Щоб уникнути неприємних моментів, періодично побризкайте фіто препаратом «Фітоспорин», він ефективний і нешкідливий для навколишніх. Якщо рослина захворіла, приберіть її в окреме приміщення на карантин і лікуєте системними фунгіцидами, дотримуйтесь заходів безпеки при роботі з хімікатами.
 • Для боротьби з трипсами і кімнатними комарики використовуйте препарат Актофіт» або «Актелік». Препарати токсичні, обмежте доступ до них дітей і домашніх тварин.
 • На шефлері жовтіє листя, рослина чахне і не йде в зростання. Це може бути наслідком надмірного поливу або сухості повітря (в зимовий період). Виправте вчасно неправильний догляд, і квітка віддячить вас пишним зростанням.

Прочитавши дану статтю, радимо переглянути корисне відео, як вирощувати квітку шефлера і догляд за нею в домашніх умовах.

Трохи знань, любові і турботи до вихованців і у вас все вийде!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *