Що робити, якщо банк заблокував карту

Інструкція, яка допоможе не залишитися без грошей в самий невідповідний момент.

Що таке блокування карти

Блокування платіжної картки – це заборона на вчинення будь-яких операцій по ній. Ви не зможетенею ніде розплатитися: ні в супермаркеті, ні в кафе, ні в інтернет-магазині. Карта перестає працювати і стає шматком пластика.

банк заблокував картку

Її може заблокувати власник, банк або платіжна система.

Чому можуть заблокувати карту

Через нестандартні операції по карті

Банк може заблокувати вашу карту, якщо підозрює, що з неї намагаються вкрасти гроші.

Наприклад, по карті хочуть оплатити рахунок в іноземному кафе, зробити дорогу покупку (в звичайному або інтернет-магазині) або зняти готівку за кордоном. Алгоритм відстеження всіх транзакцій бачить нестандартні операції і думає, що це шахраї.

У цьому випадку банк зв’язується з власником карти і просить підтвердити підозрілу операцію. Якщо до вас не додзвонилися, карту блокують, а вам приходить СМС-повідомлення.

Через копіювання карти шахраями (компрометації)

Карту можуть заблокувати, навіть якщо по ній не робили нестандартних операцій. Для цього достатньо підозри, що її скопіювали шахраї (за допомогою скіммінгових пристроїв в банкоматах, магазинах, кафе, АЗС).

За цим стежать платіжні системи Visa і Mastercard. Якщо є підозра, що карта скопійована, вони просять банк її заблокувати. Найчастіше компрометації карт відбуваються в країнах пляжного відпочинку, хоча можуть трапитися і в Україні.

Три рази поспіль ввели невірний ПІН-код

Це теж привід для блокування карти. Банк думає, що шахраї намагаються підібрати ПІН-код, і обмежує операції по карті. Вона запрацює автоматично через 24 години.

Закінчився термін дії карти

Місяць минув, термін дії карти закінчився, а ви забули. У відділенні банку вас чекає нова карта. Колишня вже не працює.

Якщо банк передбачає, що за допомогою вашої карти знімають гроші

Регулярні перекази великих сум на карту з наступним переведенням у готівку цих грошей – підставу вважати, що ви або за допомогою вас переводять у готівку гроші і займаються незаконною діяльністю. Банк відстежує подібні операції і може заблокувати карту (так, це законно).

За рішенням суду

Карту і рахунок в банку можуть заблокувати за рішенням суду, якщо у вас є борги. Так судові пристави домагаються повернення коштів.

Що робити, якщо картку заблокували

Телефонуйте в банк. Номер телефону подано на зворотному боці карти, на сайті або в додатку. Співробітник запитає дані паспорта і кодове слово (кожен банк по-своєму ідентифікує клієнта) і з’ясує причину блокування.

У деяких банків в тональному наборі є екстрена кнопка блокування/розблокування картки. Так вас відразу з’єднають з оператором, минаючи телефонну чергу. Якщо перебуваєте в міжнародному роумінгу, заощадите чимало грошей.

Якщо карту заблокував банк, ви підтвердите свої покупки, карту розблокують. Якщо картку заблокували з ініціативи платіжної системи, розблокувати її не вийде – тільки перевипускати.

Якщо банк заблокував карту через підозри в переведенні в готівку грошей, у вас попросять документи, що підтверджують законність отриманих коштів. Після надання і перевірки документів блокування знімуть.

Як отримати гроші з заблокованої картки

Якщо після дзвінка в банк карту не розблокували, у вас все одно є доступ до грошей.

  1. Перекажіть гроші на іншу карту (свою, друга, родича). Це можна зробити через мобільний додаток або інтернет-банк. Це буде звичайний переказ, ніяких нових навичок і знань не потрібно.
  2. Зніміть гроші з рахунку. Зробити це можна у відділенні банку.
  3. Домовтеся з банком. Якщо гроші потрібні терміново, а інших карт у вас немає, попросіть співробітника банку про тимчасове розблокування карти. Для цього по телефону поясніть ситуацію оператору. Співробітник на кілька хвилин прибирає заборону, і ви знімаєте потрібну суму. Після карту знову блокують, щоб шахраї не встигли вкрасти гроші.

Якщо банк передбачає, що за допомогою вашої карти знімають готівку, ви все одно маєте доступ до них: можете зняти їх з рахунку у відділенні банку.

Якщо банк заблокував карту і рахунок за рішенням суду, у вас немає доступу до грошей. Отримати їх можна, тільки якщо суд скасує рішення.

Як уникнути блокування карти

Найчастіше карти блокують через нестандартні операцій (платежі за кордоном) і компрометації картки шахраями. Опинитися в такій ситуації може кожен, але ймовірність блокування можна зменшити.

Повідомте про поїздку

Якщо збираєтеся за кордон, попередьте про це банк: напишіть в чат в мобільному додатку, в інтернет-банк або зателефонуйте. Якщо будете в декількох країнах, уточніть міста і час, щоб не опинитися без карти в самий невідповідний момент.

Оформіть додаткову карту

До основної замовте в банку додаткову: так у вас буде дві карти на один рахунок. Якщо одну карту заблокують, залишиться друга.

У них різні номери, тому в разі компрометації заблокують тільки ту, якою користувалися в підозрілому банкоматі.

Розплачуйтеся готівкою

Якщо не впевнені в чесності продавця або офіціанта, розплатіться грошима. Якщо готівки немає, не дозволяйте забирати вашу карту і не втрачайте її з поля зору – всі операції повинні здійснювати на ваших очах.

Знімайте готівку в банку

Шахраї оснащують банкомати скіммінговими пристроями і копіюють карти. Щоб цього уникнути, знімайте готівку у відділеннях банків. Обходьте стороною банкомати на вулиці, не знімайте гроші в погано освітлених місцях. Прикривайте клавіатуру рукою, коли набираєте ПІН-код.

Залиште актуальний номер телефону

Банк може зателефонувати і уточнити, чи ви розраховуєтесь карткою. Не взяли трубку або недоступні – карту блокують, щоб з неї не вкрали гроші. Якщо візьмете трубку, то відразу вирішите проблему, карта залишиться працездатною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *