як обміняти пошкоджену купюру

Як поміняти зіпсовані купюри і монети

Головне – не панікувати. У більшості випадків зіпсовані гроші можна здати в банк і отримати натомість нові банкноти того ж номіналу.

Куди йти з пошкодженою купюрою?

У будь-який банк, що працює на території України. Обмін зіпсованих грошей проводять всі зареєстровані в нашій країні і мають державну акредитацію установи, в тому числі і комерційні. Обміняти пошкоджені купюри вони повинні абсолютно безкоштовно.

Які банкноти точно обміняють?

як обміняти пошкоджену купюру

Ті, гривні які мають некритичні пошкодження: забруднені, зношені, надірвані, що мають потертості, невеликі отвори, проколи, сторонні написи, плями, відбитки штампів. А також ті, які втратили свої кути і краю.

Такі банкноти повинні приймати не тільки в банках, але і в магазинах.

А якщо від купюри відірваний великий шматок?

У банку візьмуть купюру, яка зберегла не менше 55% від своєї початкової площі. Також обміняють банкноту, склеєну з двох або більше шматочків. Важлива умова: одна із складових частин повинна бути більше 55% від початкової площі.

Крім того, в банку повинні прийняти купюру, склеєну з двох фрагментів різних банкнот. Але тут є ряд нюансів:

  • Фрагменти повинні бути одного номіналу.
  • Вони повинні відрізнятися один від одного графічним оформленням (тобто варіант, коли купюра склеєна з двох однакових шматочків, не пройде).
  • Кожен фрагмент повинен займати не менше 50% від первісної площі банкноти.

Що робити, якщо гроші не порвані, а постраждали від вогню?

Обпалені, піддані впливу агресивних середовищ (зокрема, кислоти), обвуглені і зотлілі купюри годяться для обміну, якщо від них залишилося більше 55% від первісної площі.

У банку візьмуть і ті купюри гривні, які змінили забарвлення і свічення в ультрафіолетових променях, наприклад після трагічного прання. Але тільки якщо на них чітко видно зображення.

Чи приймуть у мене пошкоджені монети?

Так. Обміну підлягають монети, що мають навіть серйозні пошкодження – погнуті, сплющені, що мають отвори і сліди спилювання, впливу високих температур і агресивних середовищ. Але навіть на оплавлених і змінилих колір монетах повинен бути видно номінал і приналежність до Банку України.

І якщо у випадку з банкнотами досить 55% від початкової площі, то у монети, придатної до обміну, має зберегтися не менше 75%.

Які купюри і монети гривнів нізащо не обміняють?

  1. Банкноти, пофарбовані речовинами, які були призначені для запобігання розкраданню при їх перевезенні та зберіганні.
  2. Ті, які мають друкарський напис «Зразок» або «Тест».
  3. Ті, хто має менше 55% площі (або, у випадку зі склеєними з шматочків двох різних банкнот, менш 50%).
  4. Ті, на яких не видно важливі написи: номінал, серія і номер, приналежність до Банку України. Важливо, щоб збереглася хоча б частина знаків.
  5. Купюри, що повністю втратили написи на одній зі сторін.

Також не приймуть монети з вирізаним центром і ті, зображення на яких повністю втрачено.

А що робити, якщо в банку сумніваються в достовірності купюри?

В цьому випадку ви можете написати в банку заяву про проведення експертизи. Після цього банкноту відправлять на дослідження. Якщо її справжність буде підтверджена, обмін відбудеться. Експертиза проводиться безкоштовно.

Чи є якісь обмеження в сумі, на яку можна обміняти пошкоджені купюри?

Ні. Ви можете принести на обмін будь-яку кількість банкнот. Гроші співробітник банку видасть готівкою або переведе їх на ваш поточний рахунок. Не забудьте захопити з собою в банк паспорт.

Що робити, якщо я виправ гроші разом з речами?

Гроші виготовляються зі спеціального паперу, на який наноситься досить стійка фарба. Тому, швидше за все, після прання купюра лише стане трохи світліше.

Випрану банкноту потрібно правильно висушити. Для цього покладіть її на аркуш білого паперу, гарненько розправте, накрийте ще одним білим аркушем і зверху покладіть товсту книгу. Листи стануть вологими, так що змініть їх кілька разів, до повного висихання.

Чи обміняють в банку пошкоджені іноземні банкноти (долари, євро та ін.)?

де обміняти старі долари

Так, але не у всіх банках. Кожна установа встановлює свої правила обміну валюти. Десь приймають купюри тільки з незначними ушкодженнями, в інших місцях не візьмуть банкноти, склеєні з трьох і більше фрагментів.

Крім того, кожен банк встановлює свою комісію, так що рівнозначну номіналом банкноти суму ви навряд чи отримаєте.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *