Що робити з гіацинтами після цвітіння в горщику

Деякі жінки знають, як розпорядитися гіацинтом після цвітіння в горщику. Розглянемо варіанти, що з ним робити в домашніх умовах.

Походження гіацинта

Гіацинт одним з перших розпускається навесні. У нього ніжний і приємний аромат. На тонкій ніжці багато маленьких квіточок у формі дзвіночка. Квітки бувають гладкі і махрові, різних відтінків: сині, білі, жовті, світло-рожеві.

Це садова рослина сімейства Цибулевих. Його місце на клумбі, але садівники навчилися вирощувати гіацинт в домашніх умовах, і підганяти цвітіння під певні терміни.

Батьківщина квітки – Греція і середня частина Туреччини. Популярним став ще в XV столітті завдяки голландцям. І зараз його вирощують у великих кількостях на полях цієї країни.

Гіацинт в домашніх умовах

До 8 березня у продаж надходять горщики з гіацинтами. Вони радують око жінок всього пару днів, а потім дуже швидко відцвітають. І тут виникають питання, чи зможе гіацинт ожити після цвітіння в горщику, і що з ним робити далі?

Є два варіанти:

 1. Цибулина при неналежному зберіганні і навіть поливі не відновить свої сили, і далі цвісти не буде. В кінцевому підсумку господиня просто викине гнилу або висохлу цибулину, а в горщик посадить інша рослина.
 2. Знаючи правильну агротехніку гіацинта в домашніх умовах, можна радіти його регулярного цвітіння.

Правила догляду за гіацинтом

При вирощуванні рослини потрібно дотримуватися наступних правил:

 1. Після цвітіння відрізають зів’яле суцвіття.
 2. Цибулину продовжують помірно поливати. Полив гіацинта здійснюють теплою відстояною водою. Не можна, щоб вона потрапляла на цибулину, листя, квіти. Воду можна налити в піддон або на край горщика.
 3. Після повного висихання листя полив припиняють, цибулину пересаджують. Садити потрібно в горщик більшого розміру. На низ кладуть дренаж (камені, мох, річковий пісок), наверх шар землі – суміш городнього грунту з торфом і піском. Можна скористатися і покупними грунтосумішами. Цибулину садять, залишаючи шийку на поверхні.
 4. Після такої процедури горщик ставлять в тепле і світле місце, можна його залишити на утепленій лоджії або підвіконні. Гіацинт починає пускати нові листочки.

Місце повинно бути без протягів і добре освітлене (мінімум 12 годин світлового дня). Якщо немає такої можливості, треба організувати штучне освітлення в домашніх умовах. Але температура повинна бути +20…+22 градуси. Тому ніяких батарей і прямих сонячних променів.

Під час такого догляду рослина помірно поливають і підгодовують добривами. Коли настає тепла пора, його можна просто пересадити на грядку біля будинку, дачі.

З горщика потрібно вийняти цибулину з грудкою землі і посадити у лунку. Шийка гіацинта повинна бути на поверхні. Такий нехитрий спосіб збереження цибулин дасть можливість в наступному році побачити на грядці квітучий гіацинт.

Висаджуючи у відкритий грунт цибулину, садівник дає їй можливість набратися сил та поживних речовин, без яких її подальше цвітіння буде неможливо. З травня і до перших заморозків гіацинт знаходиться в землі. Лише з похолоданням його прибирають на зберігання, і вже в грудні починають готувати до майбутнього весняного сезону.

Вигонка Цибулинних

Цвітіння Цибулинних можна підігнати до певного сезону. До речі, цвіте гіацинт тільки 1-2 тижні. Існують три терміни вигонки в домашніх умовах:

 1. Рання – цвітіння до Нового року (посадка в середині вересня).
 2. Середньорання – поява квітів в середині зими.
 3. Пізня – початок весни (посадка кінець жовтня).

Вигонка – це штучна стимуляція росту рослини. Робиться вона наступним чином:

 1. Готується цибулина. Купують у спеціалізованих магазинах або викопують з грядки в середині літа. Посадковий матеріал має бути міцним, важким, не менше 5 см в діаметрі, без видимих пошкоджень і гнилі. Цибулину очищають від землі і поміщають на два тижні в тепле і вологе місце (+30 градусів). Потім знижують температуру до +25 теж на два тижні. Температура +17 тримається до посадки. Укорінення відбувається 6-10 тижнів, тому легко розрахувати потрібну дату цвітіння.
 2. Для посадки беруть одноразові стаканчики, торф’яні горщики, ємності з широким горлишком. Насипають дренаж, після шар землі, потім трохи піску для того, щоб цибулина не загнивала.
 3. Висаджують гіацинт в середину ємності. Якщо розташовують в одному горщику кілька штук, цибулини не повинні стикатися між собою.
 4. Далі квітці дають відпочити. Температура повинна бути +5…+7 градусів. Він повинен перебувати в темному місці з хорошою вентиляцією, помірним поливом і знезаражуванням. Тривалість зберігання 2-2,5 місяці.
 5. Через 2 місяці перевіряють гіацинт на схожість, повинні проклюнуться зелені паростки. Цибулини дістають з підвалу або нижній полиці холодильника і ставлять на освітлене місце з температурою +15 градусів. Так рослина знаходиться до бутонізації. Перший тиждень після холодильника потрібно накривати гіацинт паперовим стаканчиком.

Існує і другий спосіб вигонки в домашніх умовах – за допомогою відфільтрованої або талої води. Для цього використовують вузькі стаканчики. У воді повинен бути тільки корінець. Загортають склянку в щільний папір і відправляють в темне, прохолодне місце на відпочинок. Іноді оглядають і доливають рідину.

Захворювання гіацинта

Гіацинт після цвітіння в горщику обробляється засобами дезінфекції, тому те, що з ним робити далі, не викликає питань. При неправильному утриманні рослини на нього можуть нападати:

 • бактеріальна гниль;
 • шкідники – тля, кліщ;
 • фізіологічні розлади.

Якщо гіацинт згнив, його не треба реанімувати. Краще його викинути, обробити горщик марганцівкою або іншим дезинфікуючим засобом, а після добре просушити і використовувати під іншу рослину.

Як бачимо, методи вирощування гіацинта після цвітіння в горщику, і варіанти, що з ним робити, цілком під силу освоїти кожному. Тепер ця квітка можна без праці виростити в себе на підвіконні.

Підводячи підсумки

 1. Гіацинт – багаторічна цибулинна рослина, воно розквітає ранньою весною. Період відпочинку – з літа до осені.
 2. Любить багато сонячного світла, але не прямих променів і середню температуру + 22 градуси.
 3. Поливати слід акуратно, не потрапляючи водою на рослину, заборонено обприскування.
 4. Зберігають цибулини в темному, прохолодному місці. Хороший результат дає пересадка гіацинта з горщика в грунт. В землі рослина набирається поживних речовин для подальшого цвітіння.
 5. Термін життя гіацинта близько 10 років. Він цвіте 1 раз на рік-два. Виведено більше 300 сортів. Колір від білого до чорного, від ніжно-рожевого до синього, бузкового.
 6. Гіацинт добре вписується в інтер’єр як самостійна рослина або в композиції з кількома квітами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *