біткойн це

Що таке Біткойн, простими словами і навіщо він потрібен?

Біткойни в даний час являють собою найпоширенішу електронну валюту. По своїй суті вони є програмою з загальною системою кодування і єдиним паролем до кожного біткойну (одиниці даної валюти). Їх кількість обмежена 21 мільйоном, тобто в сукупності число біткойнів не може перевищувати цю цифру, що обумовлює дефляційну функцію криптовалюти.

Відповідно, виникає закономірність – чим більше користувачів, які використовують валюту, тим складніше стає її видобуток, і навпаки, чим менше людей, що застосовують біткойн, тим легше його отримати.

Як видобувається біткойн і які його функції

Під «здобиччю» біткойна (або «майнінгом») мається на увазі вирішення певних завдань, за успішне закінчення яких заробляються біткойни. Їх складність досить велика, тому в цьому процесі використовуються спеціальні комп’ютерні системи з необхідною потужністю, при цьому навіть подібні установки витрачають велику кількість часу на розшифровку того чи іншого коду.

Майнери часто мають можливість обмінювати біткойн на біржах на реальну валюту. Зовнішній вид майнінгової ферми представляється у формі спеціальних блоків. Таким чином, чим більше ваша ферма, тим більше ймовірність того, що саме ви першим оволодієте біткойном.

що таке біткойн
Що таке Біткойн, простими словами і навіщо він потрібен?

Незважаючи на високі вимоги до діяльності в даній сфері, майнінг тільки набирає популярність, за останній час кількість задіяних в цьому напрямку користувачів збільшилася. Однак у зв’язку з тим, що за весь період існування біткойна всередині мережі вже розшифровано більше половини обумовленої кількості біткойнів.

З цієї причини існує ймовірність, що майнінг виявиться нерентабельним видом діяльності, так як він виявиться непотрібним, коли повністю 21 мільйон біткойнів буде вільно поширюватися по Інтернету.

Конкуренція у сфері майнінгу біткойнів щодня зростає, що можна вважати наслідком попередніх висновків, оскільки від рівня прибутковості діяльності залежить і попит на неї. Майнери біткойнів продовжують постійно поповнювати свої ряди, так як більш великим майнінговим фермам потрібно більше людей для забезпечення працездатності і нормального функціонування програм, розшифровуючих біткойни.

біткойн це

Фактично, біткойн являє собою розрахункову цифрову одиницю всередині мережі. Базові функції цієї валюти полягають у наступному:

 • швидкий переказ з однієї адреси на іншу з мінімальним розміром комісії;
 • держава не контролює переміщення біткойнів;
 • ваші дані надійно захищені;
 • при використанні біткойна підтримується анонімність;
 • інфляція ніяким чином не впливає на стан цієї валюти;
 • не вимагає довіри до своїх грошей в інших організаціях;
 • право на володіння конкретним біткойном належить тільки вам.

Зберігання і використання біткойна відбувається за допомогою відповідного гаманця, подібного до того, який використовують для тримання на ньому стандартних електронних грошей.

Отже, відбувається наступна тенденція розвитку криптовалюти, де спостерігаються свої плюси:

 • все емісії не піддаються контролю;
 • складність здійснення транзакцій;
 • труднощі при спробі фальсифікувати дані;
 • підвищується активність користувачів на біржах, які торгують біткойнами;
 • попит в Інтернет–просторі помітно зростає;
 • ціноутворення ніхто не контролює.

що таке біткойн

З цієї причини виникнення біткойна відбулося в силу недосконалості сучасної фінансової системи, і люди почали шукати способи більш вигідного переказу і використання грошових коштів.

Тенденція розвитку біткойна

Цінність біткойна на ринку криптовалют зростає щодня, і якщо його курс в серпні 2017 року був 4226 доларів, то на кінець листопада 2017 року він зріс практично вдвічі. На 21 листопада біткойн прирівнюється до 8224 доларам.

Така ситуація на фінансовому ринку пояснюється тим, що попит на біткойни набагато вищий, ніж пропозиція. Це відбувається як за вище згаданих причин, тобто обмеженості кількості криптовалюти, так і з тієї причини, що існує можливість її подальшого перепродажу на більш вигідних умовах. Така стратегія працює, тому що курс біткойна зростає щодня. В таких умовах справжня цінність біткойна малозначима, але у зв’язку з нинішнім ажіотажем навколо цієї валюти стрімко зростає його затребуваність на ринку.

Суми транзакцій в доларовому вираженні зазнали збільшення до листопада 2017 року приблизно в 5,2 рази. Незважаючи на стрімке збільшення курсу, кількість обмінюваних біткойнів за одноразову операцію зростає прямо пропорційно такій тенденції.

як заробити біткойн

Це пояснюється тим, що кількість розшифрованих біткойнів за весь час існування криптовалюти досягло значної цифри, а тому ці електронні гроші отримали вільне поширення, приурочене до купівлі–продажу.

Незважаючи на деякі проблематичні ситуації, які можуть виникнути при зберіганні та обмін біткойнів, багато користувачів продовжують активно застосовувати біткойн у своїх угодах. Більш того, відмічений стрімкий приплив нових людей, які активно впроваджуються в дану систему, складаючи конкуренцію попереднім користувачам.

Численні складні і неоднозначні ситуації, пов’язані з біткойном, мали незначний вплив на ринкову капіталізацію даної крмптовалюти. Таким чином, загальна вартість всіх існуючих в даний час біткойнів продовжує збільшуватися.

Використання біткойна в даний час

Важливо також відзначити, що біткойн – це децентралізована валюта, тобто вона не підвладна контролю з боку державних органів. Вона формується і регулюється діями самих користувачів всередині мережі, що забезпечує їй надійність. Всі грошові операції з біткойном проводяться без участі посередників, тому додаткові витрати на переказ коштів відсутні.

біткойн ферма

На сучасному ринку біткойн викликав великий інтерес інвесторів, в мережі інтернет розгорнута торгівля з застосуванням біткойна, тому, приймаючи в якості оплати криптовалюту, у продавця є впевненість у тому, що він може в подальшому обміняти її на інші товари.

Кардинальною відзнакою біткойна від звичайних віртуальних грошей (електронних версій долара, євро тощо) є те, що ключ до їх кодової інформації може бути неодноразово скопійований і використаний. Перешкодою цьому може служити перевірка ключа в джерелі, до якого сформовано довіру, однак у випадку, якщо таке джерело єдине, він легко піддається різним зломам і хакерських атак. В цьому відношенні пристрій біткойна набагато виграшніше, він має своє забезпечення, тобто все той же підвищений попит на нього.

Якщо з цієї позиції розглядати, наприклад, долар, то в даний час він підтримує свою репутацію виключно кількістю грошей в загальносвітовому обороті, хоча раніше, до 1933 року забезпечувався золотом, до того моменту, як золотий стандарт був скасований.

Репутацію біткойна також підтримує і своєрідна таємничість його походження. За загальноприйнятою версією, творцем даної криптовалюти є японський програміст Сатоши Накамото. Однак немає точних відомостей, що це реальна людина і що авторство належить йому однозначно.

За припущеннями, назва «Сатоши Накамото» носить група людей або ціла корпорація. Тому достовірної інформації з цього питання на даний момент не існує.

Сучасне функціонування біткойна засновано на роботі «блокчейна», тобто публічного реєстру, який зберігає дані про всі транзакції системи. Для мети накопичення або простого закріплення конкретного біткойна за певним користувачем використовуються типові електронні гаманці, через які можливо здійснювати різні операції з обміну валюти або її продажу.

біткойн це

Якщо раніше біткойн був локальної валютою і використовувався обмеженим колом людей, то в даний час він присутній в Інтернеті як офіційний засіб грошового обігу. Існують випадки, коли біткойнами видавалися заробітні плати, а на сьогоднішній момент ними можливо розплатитися в ресторанах, готелях, магазинах у багатьох країнах світу.

В обігу на території західних держав криптовалюти займають міцне місце, проте популярність біткойни отримали також завдяки нелегальним діям у просторі «глибинного» інтернету, де він використовується як основна розрахункова одиниця.

Можливостей для спекулятивної діяльності з допомогою біткойна безліч, так як його колосальне поширення і закономірно збільшується курс дозволяє визначити вигоду від реалізації через конкретний проміжок часу.

Сучасна фінансова система вважається неефективною і несправедливою, тому біткойн несе під собою альтернативу їй. Фактично, це можливість виробляти, використовувати і зберігати гроші нарівні з іншими учасниками загальної мережі. Тим не менш, за свою історію біткойн не раз зазнавав падіння, однак підтримання його курсу здійснюється також витратами електроенергії майнінгових установок, тому найближчим часом він буде стабільним.

Крім цього використання криптовалют є ризикованою справою, так як можливості біткойна не до кінця вивчені. Міністерство фінансів внесло пропозицію регулювати криптовалюту як інше майно і використовувати її як актив тільки кваліфікованим інвесторам.

Оскільки сам біткойн не контролюється державою, то користувачі, які його використовують, не мають будь–якого судового захисту, тому українська влада ставляться до нових валют з недовірою.

біткойн як заробити

Способи боротьби з незаконним використанням біткойнів на даний момент працюють повноцінно, з цієї причини надійшла пропозиція застосовувати биткойни на біржах, щоб відповідні органи мали інформацію про те, хто і коли купував або продавав їх.

Як ставиться до біткойну влада нашої країни

У Україні на сьогоднішній день розгорнута відверта боротьба з віртуальними криптовалютами. Державні інстанції пояснюють це тим, що будь–яка валюта повинна регулюватися як фінансовий актив, в іншому випадку це може привести до загального хаосу на біржах, неконтрольованість біткойна розширить межі злочинної діяльності.

Уряд накладає величезні штрафи на підприємства, які користуються у своїй діяльності біткойнами, так як такі дії вважаються способом відмивання капіталу. Тобто основна проблематика полягає в тому, що видобуток біткойнів в нашій країні не заборонено, але використовувати їх немає ніякої можливості.

Причиною цього є те, що український уряд міцно дотримується цієї фінансової системи і бажає діяти в рамках її принципів функціонування. .

Однак такий підхід тільки позбавить можливості вивчити нові гроші і реалізувати їх переваги на території України.

Біткойн в будь–якому випадку буде використовуватися, і набирати популярність, і така тенденція повинна підштовхнути уряд України на вжиття заходів до легалізації біткойна. Тим не менш, у даний час ще невідомо, яким чином такі перетворення можливі.

В якості вирішення даної проблеми може виступати підпорядкування потоків віртуальної валюти державі, однак у цьому випадку криптовалюта втратить свою децентралізовану особливість і перестане нести первісну функцію. Між тим, варто припустити, що зі стрімким злетом біткойна вся світова економіка погрожує незабаром повністю перейти в Інтернет–простір.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *