Що таке індустріальна цивілізація

Що таке індустріальна цивілізація

Що таке індустріальна цивілізація знають далеко не всі. Тим не менш, вона є однією з численних ступенів розвитку людства. Даній темі приділяється велику увагу в школі, оскільки вона зіграла величезну роль в історії людства.

Взагалі, індустріалізація – це процес прискореного соціально-економічного переходу від традиційного до індустріального етапу розвитку, з переважанням в економіці промислового виробництва (особливо у таких галузях, як енергетика та металургія).

Колись людям доводилося витрачати колосальні зусилля, щоб добути собі їжу чи одяг. Приміром, виходячи на полювання зі списом або іншим примітивним зброєю, чоловік піддавав своє життя ризику бути убитим звіром.

Ще відносно недавно, благополуччя багато в чому залежало від фізичної праці, в результаті чого, тільки найсильніший отримував «місце під сонцем». Проте з приходом і розвитком індустріалізації все змінилося. Якщо раніше багато чого залежало від природних умов, місця розташування та ряду інших факторів, то сьогодні людина може вести комфортний спосіб життя навіть там, де відсутні річки, родючий грунт, корисні копалини і т. д.

Індустріальна цивілізація дозволила багатьом людям влаштувати своє життя за допомогою розумових, а не фізичних зусиль. З наукової точки зору індустріалізація дала швидкий поштовх розвитку промисловості. Значна частина населення змогла зайнятися кваліфікованою працею. Якщо раніше сила і витривалість відігравали велику роль у житті, то сьогодні ці чинники відійшли на другий план.

Вся важка і небезпечна робота в основному виконується різними механізмами, завдяки чому затрачається менше часу на виконання завдання і підвищується коефіцієнт корисної дії. Звичайно, в сучасному світі знайдеться чимало небезпечних професій, але у співвідношенні з минулим, життя таких працівників набагато менш схильна до нещасних випадків. Про це свідчить значно менший рівень смертності в процесі добування їжі».

Таким чином, активне використання досягнень науки і збільшення частки зайнятості населення кваліфікованою працею є головними аспектами, що відрізняє індустріальне суспільство від аграрного. При цьому, в даний час у ряді країн економіка тримається не на індустріалізації, а на сільськогосподарській діяльності. Однак, такі держави не можна назвати по-справжньому розвиненими і успішними в економічному плані.

Сподіваємося, що ця стаття допомогла вам у загальних рисах зрозуміти, що собою являє індустріальна цивілізація. Якщо вам сподобалася ця тема, або ви взагалі любите різні цікаві факти, – поділіться нею з друзями та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *