Що за новий вірус в Китаї в 2020 році і які його симптоми

Ще в кінці 2019 року почали надходити тривожні звістки про випадки захворювання, яке класифікували, як новий тип коронавіруса. З-за невеликої кількості хворих спочатку не вдавалося виділити характерні симптоми, і зрозуміти, як він передається. Дізнаємося останні новини 2020 року про вірус в Китаї.

Короткий огляд ситуації

У кінці минулого року з’явилися перші тривожні повідомлення про локальний спалах захворювання, яке з трудом вдалося класифікувати. Після уважного вивчення симптомів вчені припустили, що це новий тип коронавіруса.

З настанням 2020 року останні новини про вірус в Китаї стали більш детальними. За повідомленнями влади провінції Хубей, центр локалізації джерела захворювання знаходиться у великому китайському місті Ухань.

У міністерстві охорони здоров’я повідомляють, що у пацієнтів не пневмонія, як можна було б припустити за характерними симптомами, а новий тип коронавіруса, який дає хибну картину, схожу на запалення легенів.

Відразу ідентифікувати вірус в Китаї і його локалізоване джерело не вдавалося, тому що перші симптоми були виявлені у Гонконгу, Ухані і Сінгапурі.

Останні новини носять дещо суперечливий характер: одні джерела стверджують, що смертних випадків не було, та 7 осіб вже виписані з лікарні як повністю одужали, інші запевняють, що одна людина все-таки помер, а кількість госпіталізованих із симптомами тяжкої пневмонії досягла 65 осіб.

Можливо, загальне тривожне відчуття підсилюють люди, які знаходяться в карантині з-за того, що контактували з хворими.

Ймовірне джерело розповсюдження

Виявлений в Китаї вірус, згідно останніх новин, викликає швидке ураження легеневої тканини і спочатку класифікувався як банальна пневмонія. Однак вірусології й епідеміології припустили, що запалення легенів не може проходити у кількох людей, які проживають в одному місті, ідентичного сценарію.

На початку 2020 було висловлено припущення про новий тип коронавіруса, зроблене після аналізу клінічної картини. До того ж симптоми нагадували атипову пневмонію, від якої в 2003 році померло понад 300 жителів Гонконгу.

Спочатку спалах захворювання вважалася локальної: її джерело, імовірно, знаходився в Ухані. Всі хворі були жителями міста, а ті, хто потрапив у лікарню в Гонконгу та Сінгапурі, відносно недавно відвідував це місто.

Міністерство охорони здоров’я заявило, що джерело інфекції – ринок морепродуктів. Проте після проведених опитувань з’ясувалося, що певна частина хворих не відвідувала ринок. Припустити, що коронавірус міститься в привезених з цього ринку продукти, з яких готувалася їжа, ніхто не наважився.

У 2020 році все ще не надійшло жодних коментарів від Всесвітньої організації охорони здоров’я. Невідомо, чи то Китай не визнав за потрібне її проінформувати, хоча і зобов’язаний це зробити, то експерти ВООЗ вважають недостатнім кількість хворих, щоб говорити про нової епідемії.

Симптоми і небезпека

Лікарі відзначають швидке поширення вірусу, який передається повітряно-крапельним шляхом. Є припущення, що кількість госпіталізованих не дорівнює загальному числу хворих, оскільки люди схильні списувати тривожні симптоми ГРВІ або банальну застуду.

Після проходження інкубаційного періоду може виявитися більше пацієнтів, але цілком імовірно, що люди з сильним імунітетом змогли і самі виробити антитіла до антигенів і одужати самостійно.

Безсимптомний перебіг характерно для легкої форми. Важка розвивається у людей похилого віку, переважно чоловічої статі, з вже наявними хронічними захворюваннями організму.

Коронавірус в цьому типі може викликати:

  • порушення іннервації і нервової діяльності;
  • розлади травної та видільної систем;
  • задишку, кашель та інші ознаки хвороби органів дихання.

Влада Гонконгу вже зробили певні заходи щодо запобігання поширення коронавіруса. На кордоні запроваджено суворий санітарно-карантинний контроль, в Ухані переведені в карантинні умови всі люди, які контактували з хворими.

Підводячи підсумки

Спалах захворювання в Китаї поки носить локалізований характер, і особливих підстав підозрювати пандемію немає:

  1. Зареєстровано не більше сотні хворих.
  2. Всі контактуючі з ними знаходяться в карантині.
  3. Основна маса хворих — в Ухані, а ті, хто виявлено в Гонконгу та Сінгапурі, незадовго до цього відвідували цей місто.
  4. В Китаї та Гонконгу проводяться всі необхідні заходи, передбачені для випадків епідемії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *