Шток троянда: вирощування з насіння, коли садити і як доглядати

Кожен дачник бажає прикрасити свою присадибну ділянку декоративними квітами. Багатьох цікавить вирощування шток троянди з насіння, коли садити її на розсаду. Таку популярність рослина заслужила не випадково. Квіти неймовірної краси. Крім того, квітковий аромат поширюється по всій ділянці.

Опис шток троянди

Рослина може бути як однорічною так і багаторічною, стебла прямі. З часом стебла опушаются, а потім знову стають гладкими. У висоту квітка досягає до 2,5 м. Листя представлені серцеподібної формою, опущені вниз.

Пелюстки мають трикутну, довгасту форму. Можуть бути махровими або простими.

Насіння мальви
Насіння мальви

Різновидів мальви дуже багато. Разом з тим представлені і різні кольори пелюсток. Колірна палітра досить різноманітна, зустрічаються наступні відтінки: ліловий, білий, червоний, рожевий, жовтий, фіолетовий, бузковий.

Коли сіяти насіння?

Вирощувати троянду можна кількома способами. В залежності від цього будуть змінюватися строки висіву насіння.

При вирощуванні розсади – висівати насіння слід у другій половині березня.

Якщо заплановано висаджувати насіння в теплицю, приступати до посадковим робіт можна в кінці лютого.

При висіві насіння відразу у відкритий грунт, необхідно почекати, коли грунт прогріється. За календарними термінами – це припадає на червень. При посіві насіння в грунт троянда зацвіте через рік.

коли сіяти мальву
Посадка шток троянди на розсаду

Підготовка насіннєвого матеріалу

Перш ніж приступати до посадковим робіт, насіння необхідно підготувати. Для цього можна скористатися кількома способами. Найпопулярнішими виступають наступні:

 1. Перевірка насіння на сходженість. Насіння необхідно занурити в соляний розчин на 15 хвилин. Екземпляри, які спливуть на поверхню, для подальшої висадки не годяться.
 2. Дезінфекція. Для обробки посадкового матеріалу варто скористатися пестицидами.
 3. Знезараження. Для проведення цієї процедури насіння потрібно по черзі занурювати в холодну і гарячу воду. Обробку варто проводити протягом 25 хвилин.
 4. Стратифікація. Процедура збільшує сходженість насіння в кілька разів. Для проведення стратифікації насіння необхідно перемішати з піском, загорнути його у тканину, прибрати в холодне місце, засипати піском.
 5. Пророщування. Насіннєвий матеріал слід залити теплою водою, дати йому постояти протягом 12 годин.

Підготовка грунту

Мальва відноситься до невибагливих рослин. Однак, до вибору ґрунту слід підходити відповідально. Для висадки розсади можна придбати готовий субстрат. Багато дачників воліють готувати грунт самостійно. Для цього потрібно змішати садову землю, річковий пісок, перегній.

Підготовка ємностей

Вирощувати розсаду краще всього в торф’яних горщиках. Крім того, можна обійтися і підручними матеріалами. Ящики, стаканчики, лотки стануть відмінним вибором. Оскільки троянда негативно ставиться до пікіровки, висаджувати в склянку можна тільки 1 рослину.

Посів насіння на розсаду

Після того, як були проведені підготовчі заходи, можна приступати до висіву насіння. Ємності потрібно наповнити грунтом, злегка ущільнити, провести полив. Глибина загортання насіння не повинна бути більше 2 см. Після посадки контейнери необхідно прикрити склом і прибрати в тепле місце.

вирощування мальви з насіння
Розсада шток троянди

Догляд за розсадою

Щоб отримати міцну розсаду, слід за нею правильно доглядати. Важливо створити оптимальні умови для росту. Заходи по догляду полягають у наступному:

 1. Температурний режим. Насінню для проростання потрібна температура в межах 20 градусів. Як тільки з’являться перші сходи, температурний режим слід підтримувати такий же. Однак, скло треба прибрати, а розсаду необхідно поставити на добре освітлене підвіконня.
 2. Освітлення. Важливий фактор, який дозволить виростити міцну розсаду. При недостатньому освітленні рослини витягнуться, придбають блідий вигляд. Тому бажано встановити додаткове джерело світла.
 3. Полив. Розсаду потрібно поливати рідко, по мірі висихання грунту.
  Догляд за рослинами нескладний. На початковому етапі проводити підгодівлю і обробку грунту не потрібно.

Висадка розсади у відкритий грунт

Висаджувати шток троянду на клумбу можна в кінці травні. До цього часу повністю зникне загроза заморозків, а рослини зміцніють. Перш ніж висаджувати розсаду, необхідно підготувати грунт.

Ділянка має бути добре освітленою, закритою від протягів. Фахівці рекомендують уникати тінистих місць. В іншому випадку квіти придбають бліде забарвлення.

шток троянда вирощування
Пересаджування у відкритий грунт

Особливу увагу варто приділити ґрунтовому складу. Земля має бути легкою, родючою, добре дренованою.

Після того, як була обрана ділянка, землю слід перекопати, внести добрива. Краще всього додати суміш з компосту, вапна, тирси, торфу. Далі потрібно підготувати лунки. Відстань між рослинами повинна становити 30-60 см.

Якщо розсада розташована в горщиках, її потрібно занурити в лунку разом із земляною грудкою. Якщо для вирощування розсади були використані торф’яні горщики, їх можна занурювати в землю. Рослини необхідно акуратно поставити в ямку, присипати землею, ущільнити грунт.

Посів насіння у відкритий грунт

Висаджувати насіння мальви можна відразу у відкритий грунт. Однак, рослина зацвіте лише в наступному році.

Для початку необхідно підготувати місце для висадки. Потім потрібно зробити борозенки на глибину 3 см, полити їх водою. Зверху викласти насіння, присипати землею, знову полити.

Далі необхідно провести мульчування. В якості мульчі бажано використовувати підсушену грунтосуміш.

Догляд за мальвою

Доглядати за квітами необхідно правильно. Тільки в цьому випадку вони порадують своїм пишним цвітінням. Заходи по догляду полягають у наступному:

 1. Полив. Поливати рослини необхідно раз на тиждень. Важливо стежити за тим, щоб земля не пересихала. Не можна допускати застою води, в результаті постраждає коренева система. Поливати кущі потрібно акуратно, не потрапляючи на листя.
 2. Підгодівля. За літній сезон потрібно підживлення двічі. Перша процедура необхідна відразу ж після посадки рослин. Друга підгодівля потрібна у другій половині серпня. В якості добрив варто вибирати комплексні сполуки.
 3. Підв’язка. Як тільки рослини досягнуть висоти 1,5 м, потрібно провести підв’язку. Для опори потрібно взяти дерев’яні коли, для обв’язки варто підготувати м’яку мотузку.
види мальви
Сорти шток троянди

Захворювання і шкідники

Досвідчені дачники стверджують, що шток троянда стійка перед хворобами і шкідниками. Однак, є й такі недуги, які можуть завдати клумбі шкоди.

Одним з небезпечних захворювань виступає іржа листя. Щоб захистити посіви від хвороби, необхідно провести обробку ділянки Фітоспорином.

Основні причини появи іржі наступні: надлишок вологи, прохолодне літо, недостатнє освітлення.

Якщо на листках з’явилися плями, посіви потрібно обробити такими препаратами, як Топаз, бордоська рідина.

З небезпечних шкідників можна відзначити наступних: попелиця, павутинний кліщ, довгоносики, листоїди. При перших ознаках появи шкідників посіви необхідно обробити мильним розчином або мінеральним маслом. У запущених випадках варто скористатися хімічними препаратами. Добре себе зарекомендували наступні склади: Блискавка, Акарин, Вертимек, Фітоверм.

Якщо шток троянда була вражена шкідниками або хворобами, в наступному році на цю ділянку не можна висаджувати рослини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *