скільки кави можна пити в день

Скільки кави можна пити в день

Кава — корисний напій, що містить більше 30 кислот і ряд мікроелементів. Однак навіть у самого корисного продукту є обмеження у вживанні: якщо перевищити певний ліміт, то кофеїн підвищить нервозність, призведе до агресивності, загострення хронічних захворювань шлунка і серця. Так скільки кави можна пити в день без шкоди для здоров’я?

Золотий стандарт: три чашки кав в день

В ході досліджень, скільки чашок кави можна пити в день без шкоди для здоров’я, було з’ясовано, що оптимальне число – 3. Саме 3 чашки напою дозволяють підбадьоритися, а не відчути знемогу. З розрахунку, що в кожній чашечці близько 250 мл, рекомендується випивати не більше 750 мл.

Важливо знати, що кофеїн сприяє виведенню рідини з організму. Для кого-то, наприклад, людей, які страждають від набряків, це позитивний ефект. Однак у цілому виведення рідини позначається на організмі погано: після прийняття 1-2 чашок відразу знижується постачання клітин необхідними елементами.

Саме тому після короткострокової бадьорості так різко настає втома. Організму просто не вистачає ресурсів, щоб відновитися.

Щоб умовні 3 чашки в день дійсно приносили користь, справжні професіонали кавової справи рекомендують відразу ж випивати 200-250 мл чистої води. Часті відвідувачі ресторанів могли помітити, що практично завжди у великих закладах разом з натуральною кавою подають склянку води.

Допустима кількість і час прийомів

Скільки разів на день можна пити каву без шкоди для здоров’я? Як вже було з’ясовано, оптимальна кількість напою – 3 чашки або ж 750 мл

Однак, якщо випити такий обсяг за один захід, здорові люди можуть перевозбудіться і стати нервовими, а особи з серцево-судинними захворюваннями і зовсім випробують сильний дискомфорт. Кофеїн необхідно вживати помірно, поступово.

скільки кави можна пити в день

Найкраще зазначені 3 чашечки кави розділити на 3 прийоми. Фахівці рекомендують пити кавовий напій наступним чином:

  1. Перший прийом – незабаром після пробудження. Перша чашечка допоможе пробудитися, налаштуватися на роботу. Її бажано випити з 7 до 10 ранку.
  2. Другий прийом – через 3 години після першого. Для тих, хто встає рано, це буде 9-10 ранку. Ті ж, хто п’ють каву в перший раз тільки в 10, повинні вжити другу чашечку в районі 13 годин. До речі, згідно з дослідженнями вчених, мінімальна працездатність припадає на обідню перерву – час з 12 до 14 годин. Можливо, саме в цей проміжок і варто випити свою другу чашечку.
  3. Третю чашку пити не обов’язково, але, якщо на роботі або навчанні потрібна максимальна бадьорість, найкраще останній прийом поставити в період з 15 до 18 годин. Не рекомендується пити каву після 6 вечора. З-за нього можуть початися проблеми зі сном, особливо у людей старше 35 років.

Обмеження для вагітних жінок

Скільки кави можна пити в день без шкоди для здоров’я чоловіка або дорослій жінці в стандартній ситуації, ми вже з’ясували. Наведені вище рекомендації діють для людей старше 18 років без ускладнень здоров’я. Однак для дівчат в положенні обмеження змінюються.

Під час вагітності краще не вживати кофеїн взагалі. Він призводить до зниження засвоєння заліза і кальцію, що погано позначається на стані плода. Те ж можна сказати і про період лактації: під час годування грудьми від напою слід відмовитися.

кава вагітним

Ліміт для дітей

Дітям до 12 років кави не рекомендується пити взагалі. Напій веде до зниження засвоєння кальцію, тому він може привести до уповільнення зростання і підвищення крихкості кісток. Однак іноді кофеїн просто необхідний: наприклад, перед важливою спортивною поїздкою, контрольною на першому уроці.

Фахівці дозволяють випивати дітям з 12 до 16 років по одній чашці в день. Не можна перевищувати позначку в 250 мл краще Давати натуральну каву, власноруч помелений і приготований в кавоварці. Розчинний містить занадто багато шкідливих речовин.

Дітям з 16 до 18 можна збільшити ліміт до 2 кухлів кави. З 18 обмеження знімаються, хоча у тих, хто до цього моменту ще росте, вони можуть зберігатися до 20 років.

чи можна дітям каву

Розчинна або натуральна?

Пити в день по 3 чашки кави можна тільки в тому випадку, якщо це напій натурального помелу. А ось розчинна речовина більш шкідлива, в ній більше кофеїну і практично немає корисних речовин.

Скільки чашок розчинної кави можна прийняти за добу? Краще не більше 1. Наприклад, ужити 1 розчинний напій на роботі, а вранці і ввечері – натуральний, з домашньої кавомашини.

Слідкуйте за вживанням кофеїну, щоб любов до кави не переросла в залежність. При дотриманні обмежень напій принесе тільки користь.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *