болить живіт в області пупка

Болить живіт в області пупка у дорослої людини

Якщо довелося зіткнутися з тим, що у дорослої людини болить живіт в області пупка, потрібно обов’язково докопатися до істини. Визначитися з місцем, де саме болить, і дізнатися, які дії потрібно виконати для позбавлення від неприємних відчуттів. Будь-який біль говорить про те, що з організмом відбуваються якісь неполадки.

Найбільш часті приичини болю

Всі хворобливі відчуття в області живота можна поділити на 5 різновидів:

 1. Еюніт. Патологія, яка веде до запалення тонкої кишки.
 2. Пупкова грижа. Виникає внаслідок фізичного перевантаження організму. Вона буває 2 типів: патологія з народження або та, яка придбана протягом життя, наприклад, після операції. У разі защемлення грижі виникає різкий біль в області пупка.
 3. Ферментна недостатність. В результаті такої недуги у дорослої людини може боліти живіт в області пупка. Причиною цього є неправильна робота травної системи.
 4. Онкологія. Ракові захворювання кишечника супроводжуються околопупочной болем.
 5. Синдром роздратованого кишечника. Це результат порушення моторики тонкої кишки.

Такі болі ігнорувати ні в якому разі не можна, результат може виявитися плачевним. Слід негайно звернутися до фахівців і пройти всі належні дослідження.

болить живіт в області пупка

Ввиди болю і їх значення

Коли у дорослої людини живіт болить в області пупка – це може бути ознакою хронічного захворювання, таке може трапитися раптово, болі можуть вщухати, а потім навпаки ставати сильніше, що зробити в першу чергу? Для початку слід встановити першопричину: неякісна їжа, удар або хвороба.

Причини можуть бути самими різними, діагностувати конкретний орган допоможе характер болю, ось їх список:

 1. Тягнучий біль може свідчити про виникнення захворювань сечостатевої системи. Спазми можуть розповісти про розтягуванні м’язів живота, або «натякнути» на можливу вагітність.
 2. Ниючий – характерна для здуття кишечника, ракових, гінекологічних або урологічних захворювань. Часто вона супроводжує хронічні запори.
 3. Гострі болі зазвичай відзначаються, коли захворювання набуває хронічного характеру. Їх викликають такі недуги: панкреатит, виразка шлунка, холецистит. Якщо больові відчуття не вщухають, це може говорити про обмеження грижі, як пахової, так і пупкової. У разі якщо болі виникають під час сечовипускання, тоді можна діагностувати цистит або активізацію жовчних каменів, їх просування по каналах.
 4. Ріжуча або колюча біль є наслідком виникнення захворювань, що порушують роботу ШКТ. Вона проявляється після прийому їжі і може бути доповнена кислою відрижкою, повним або частковим відсутністю апетиту і вагою в області живота. Це ознаки гастриту. Якщо хворобливі відчуття з’явилися після підняття тяжкості, тоді джерелом може служити грижа, або підвищений тиск всередині черевної артерії.
 5. Пекучий біль. Вона найчастіше виникає при наявності пухлини сечостатевої системи або органів травлення, яка в свою чергу може бути як доброякісної, так і злоякісної. Також її можна розцінювати як загострення апендициту, заворот кишки, або пупкову грижу.

З усього цього можна зробити висновок, що поставити діагноз самостійно не представляється можливим. Характер болю може розшифрувати тільки медичний працівник, який призначить проведення відповідних аналізів.

Препарати проти болю в області пупка

Якщо у дорослої людини болить живіт в області пупка, перш ніж викликати бригаду швидкої допомоги, слід знати, що робити і чим лікувати. Дії прості, а потрібні медичні препарати знайдуться в кожному будинку:

 • випити таблетку, яка допоможе зняти спазматичні біль («Но-Шпа», її аналог «Дротаверин», «Баралгін»);
 • лягти на плоску поверхню на спину і підтягнути ноги до живота, зігнувши в колінах;
 • голову покласти на високу подушку.

болі в районі пупка

Якщо виконані кроки не допомогли знизити больові відчуття, «озбройтеся» грілкою, поклавши її на живіт, можна тримати не більше чверті години.

У тому випадку, коли у дорослої людини болить живіт в області пупка і є припущення, що це пов’язано із захворюванням ШКТ, то можна приймати «Смекту», «Еспумізан» або «Полифелан», ці препарати допоможуть знизити гостру біль, позбавити від нудоти і запаморочення.

Не варто ігнорувати біль в області пупка і поруч з ним, не можна перебивати її таблетками, і вже тим більше не варто займатися самолікуванням. Найбільш точно допоможуть встановити діагноз: УЗД органів ШКТ, аналіз сечі і калу, іригоскопія або колоноскопія. За результатами досліджень лікар пропише потрібне лікування і дасть рекомендації по способу життя, харчування, фізичних навантажень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *