апендицит у жінок

Як болить апендицит: симптоми і лікування

Апендицит – це поширене гостре захворювання органів травлення. Ця хвороба вважається однією з найнебезпечніших, оскільки вона завжди виявляється в гострій і скороминущій формі. Зволікання загрожує стрімким погіршенням стану здоров’я з подальшими ускладненнями, внаслідок чого потрібно діяти оперативно і своєчасно звертатися.

Часто ми задаємось питанням – з якої сторони апендицит? Отже відповідь про місцезнаходження його така – апендикс розташовується з правого боку у низу живота.

Багато людей повинні знати, де болить апендицит, які симптоми у дорослих і дітей проявляються, адже лише розуміння першої клінічної картини сприяє підвищенню шансів на благополучний результат. У 5–10 відсотків людей діагностують гострий апендицит.

Основна інформація про апендицит

Апендицит може проявитися у будь–якої людини, незалежно від його статі і віку. Статистика підтверджує, що найчастіше з подібним захворюванням стикаються люди у віці від 5 до 40 років, причому захворювання діагностується найчастіше у старших жінок і молодих чоловіків. Після 40-річного віку ризик розвитку захворювання істотно зменшується, але він як і раніше залишається досить високим.

Апендицит обумовлений гострим запальним процесом апендикса, який представляє собою червоподібний відросток, розташований внизу кишечника. Зазвичай апендикс являє собою невеличку трубочку діаметром до 10 міліметрів і довжиною до 150 мм. Трубочка відгалужується від сліпої кишки та поступово звужується, причому вона відрізняється відсутністю наскрізного проходу. З цієї причини потрібно точно знати, як болить апендицит, якими можуть бути симптоми у жінок, чоловіків та дітей, адже своєчасна постановка діагнозу підвищує шанси на одужання гарантоване.

апендицит у жінок
З якої сторони апендицит – з правого боку у низу живота

До цього часу функції апендикса досі не з’ясовані. Перші орган розглядали як звичайний рудимент без функціональної користі, але тепер можна припустити, що він відіграє важливу роль ендокринних та імунних процесах, визначає мікрофлору кишечника. До теперішнього часу вдалося довести, що люди з віддаленим апендиксом страждають від проблем з ШКТ, але в іншому їх життя залишається колишнім.

Запалення зазвичай проявляється в гострій формі. Захворювання призводить до того, що у відростку з’являються гнійні скупчення, які не можуть вийти назовні з–за вузькості відростка. Апендикс стає великим і болючим. Зволікання загрожує розривом стінки апендикса і подальшим виходом гною назовні, після чого розвиваються ускладнення. Наприклад, може виявитися гостре запалення очеревини, сепсис або абсцеси черевної порожнини, причому це призводить до летального результату.

признаки апендициту
Симптоми і ознаки

Хвороба протікає швидко і зазвичай все вирішується за 2–4 дні. В деяких випадках запальний процес протікає протягом тижня. Потрібно відзначити, що мимовільне лікування виявляється неможливим, тому вкрай важливо подбати про успішне проведення лікування. Тільки своєчасне лікування, яке може припускати хірургічне втручання, гарантує сприятливий прогноз.

У рідкісних випадках виявляється хронічний апендицит, який відрізняється з’являючись і відступаючими симптомами. Частота виникнення такого стану виявляється в 100 разів рідше, ніж гострої форми. Більш того, хронічне захворювання не обов’язково лікувати.

Причини розвитку апендициту

До теперішнього часу не вдалося визначити достовірні причини розвитку апендициту у дорослих і дітей. Вчені вважають, що відсутня одна єдина причина розвитку захворювання, тому кожен випадок вимагає індивідуального підходу.

У більшості випадків апендицит обумовлений тим, що вхід червоподібного відростка в пряму кишку виявляється закритим. До цього призводять такі фактори, як попадання калових каменів або будь–яких інших сторонніх тіл в відросток. Потрібно розуміти, що навіть здавлювання у верхній частині відростка через спайок також виявляється чинником розвитку захворювання, тому холецистит і ентерит підвищують ризики розвитку запалення апендикса.

з якої сторони апендицит
Хірургічне втручання при апендициті

Не менш важливу роль відіграють бактерії, які підвищують ризик розвитку запального процесу. Більш того, застій відростка послаблює наявний імунітет, і патогенні бактерії атакують слизову оболонку.

Фахівці відзначають, що спазм судин призводить до порушення кровообігу і розвитку запального процесу.

Ще одна причина – це травми живота, які обумовлюють пошкодження або переміщення відростка.

До аппендициту наводять такі небажані фактори:

 • підвищення ризику розвитку запорів;
 • порушення перистальтика кишечника;
 • недолік рослинних волокон, вітамінів, мікроелементів у їжі;
 • переїдання;
 • інфекції ШКТ;
 • наявність паразитів;
 • негативна спадковість;
 • сильне зниження імунної системи;
 • вагітність, яка призводить до зміщення відростка з–за збільшеної матки.

Як можна здогадатися, перераховані вище фактори вкрай важливо брати до уваги для зниження ризику розвитку запального процесу. У той же час потрібно чітко знати, як болить апендицит, перші ознаки та симптоми у дитини і дорослого для виключення ризиків розвитку захворювання і можливості вжити необхідних заходів своєчасно.

Симптоматика апендициту

Симптоматика повинна бути прийнята до уваги для своєчасного діагностування захворювання.

признаки апендициту у жінок
Запалення апендикса

Дорослі люди страждають від наступних симптомів запалення:

 • гострий больовий синдром в районі живота;
 • підвищення температури тіла;
 • нудота;
 • блювота.

Як можна здогадатися, перші ознаки захворювання не завжди дозволяють поставити однозначний діагноз, але надалі стрімке погіршення самопочуття слід взяти до уваги для подальшого звернення до лікаря. Беручи до уваги те, як болить апендицит, симптоми у чоловіків і жінок, можна запідозрити будь–які інші проблеми з ШКТ і навіть звичайну інфекцію.

Основна ознака – це гострі болі постійного характеру в районі живота. Спочатку біль проявляється по всьому животу або у верхній частині, але згодом концентрується в районі апендикса, внаслідок чого діагноз стає зрозумілим кожній людині. В той же час біль може навіть вщухнути на якийсь час, але згодом вона повернеться. Потрібно розуміти, що усунення больового синдрому свідчить про некрозі тканин стінки відростка і нервових закінчень, тому ризики тільки зростають.

симптоми апендициту
Апендикулярний абсцес

Симптоматика також включає порушення ШКТ, в тому числі нудоту, блювоту, пронос. Стан з часом лише погіршується, тому при таких ознаках рекомендується звернутися до лікаря.

У багатьох людей виникають такі скарги, як тахікардія (90-100 ударів у хвилину), підвищення температури.

Апендицит потребує обов’язкового звернення до лікаря для проведення лікування.

Діагностика й лікування апендициту

Діагноз ставлять при здачі аналізу крові, лапароскопії. Така діагностика дозволяє визначити причину поганого самопочуття. Крім цього, для підтвердження діагнозу рекомендують УЗД, КТ, рентгенографію черевної області.

При гострому апендициті єдиний спосіб лікування – це своєчасне проведення операції з видалення червоподібного відростка.

Люди повинні знати, як болить апендицит, та з якої сторони він, якими можуть бути симптоми у жінок, чоловіків і дітей, так як правильно проведене лікування рятує життя пацієнтів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *