симптоми апендициту у дитини

Симптоми апендициту у дитини

Перші ознаки запалення у відростку сліпої кишки розрізняються в різному віці. Це небезпечне захворювання, несвоєчасне надання допомоги призводить до розриву відростка, зараження внутрішніх органів, найчастіше це веде до смерті. Симптоми апендициту у дітей протікають швидко, і щоб виключити перитоніт, батькам треба терміново звертатися до хірургів.

Ознаки загострення апендикса у дитини

Запалюється апендикс тому, що закупорюється його просвіт через загноєння тканин. Симптоми апендициту у маленьких дітей невиражені, їх можна сплутати з харчовими порушеннями. Ознаки апендициту у дітей різних вікових категорій багато в чому різні, і треба знати, що робити, щоб вчасно допомогти дитині.

Розвивається апендицит з багатьох причин:

 1. У нього потрапляють лушпиння від насіння, рибні кісточки, насіння ягід. Сторонні тіла перекривають просвіт, пошкоджують слизові оболонки, призводять до запалення.
 2. Утворення калових каменів при запорах і дисбактеріозі. Застій калу викликає запалення.
 3. Освіта перегину апендикса порушує його функції.
 4. Вроджені аномалії росту апендикса з звуженням просвіту призводить до закупорки і запалення слизової.
 5. Поява набряку після проникнення інфекції при простудних захворюваннях, кору, отиті. Збудники хвороб з кров’ю проникають в відросток, призводять до запалення.
 6. Запалення лімфоїдних тканин апендикса звужує просвіт. Переїдання, захоплення солодощами, переохолодження – при всьому цьому створюються сприятливі умови для запалення апендикса.
 7. Глистяні інвазії, ураження кишечника іншими паразитами. Їх активне розмноження закупорює просвіт, виділяються токсини вражають стінки апендикса, викликають його запалення.

У віці до 2 років апендицит буває рідкісним явищем. Мама суворо стежить за харчуванням дитини, апендикс ще анатомічно потовщений і короткий, із-за чого може закупорка просвіту.

В ході росту дитини орган стає довшим, з більш тонкими стінками, просвіт стає по-дорослому вузьким, це збільшує ризик захворювання. Признаки апендициту у дітей проявляються більш виразно, і що робити при їх появі, повинні знати всі батьки.

Які заходи приймати якщо починаються болі в животі у дитини

Симптоми апендициту у дитини починають проявлятися від запалення в органі. Захворювання вражає дітей з низьким імунітетом, які мають порушення в постачанні кров’ю. Такий організм сам не бореться з дисфункціями органів.

гострий апендицит дітей

Часто апендицит зумовлений генетичною схильністю, в такому випадку орган з народження або розташований анатомічно неправильно, або не має своєї захисту від зовнішнього впливу.

Першими симптомами апендициту у дитини є:

 • поява слабких болів в животі з локалізацією біля пупка;
 • з часом болі посилюються, переходять в низ живота, в правий бік;
 • погіршується загальний стан дитини, з’являються млявість, слабкість, нудота до кількаразової блювоти;
 • діти вередують до істерики, відмовляються їсти;
 • при сильних болях не дають доторкнутися до живота;
 • температура підвищується рідко – це не основна ознака апендициту.

Апендицит у дітей різного віку проявляється різними симптомами. При появі зазначених ознак треба уважно оглянути живіт, визначити місце болю. Попросити малюка покашляти, якщо при цьому болі різко посилюються симптоми схожі на гостре запалення апендикса.

Ні в якому разі не треба давати дитині знеболюючі таблетки “Но-Шпу”, “Дротаверин”. Вони змажуть картину болів, завадять лікарю поставити правильний діагноз. Що робити? – треба терміново викликати швидку, вчасно поставити діагноз, надати потрібну допомогу.

апендицит симптоми у дітей

Зволікати небезпечно, так як запалення апендикса швидко переходить в перитоніт, від якого орган може лопнути, і його гнійний вміст виллється в черевну порожнину. В приймальному спокої дитині роблять перші аналізи крові, сечі, вони показують наявність запалення, вирішують питання про необхідність хірургічного втручання.

Лікування гострого апендициту завжди тільки хірургічне, фахівці повністю видаляють відросток сліпої кишки, очищають черевну порожнину від вилившогось гною. Операція триває 20 хвилин, менше тижня йде на повне відновлення дитини і його повернення до звичайного життя.

Коли затверджено діагноз, що робить хірург

Якщо перші аналізи вказують на наявність запалення, хірург визначає місце знаходження органу, з’ясовує причини появи хвороби у батьків. Це допомагає визначити стадію запалення.

Стадії запалення класифікуються на:

 • нескладні;
 • розвинені;
 • гострі.

Від стадії хвороби залежить необхідність або терміновість втручання хірурга. Нескладний апендицит проявляється слабкими ознаками. Болю схожі на порушення травлення. Біль тупий, гострий, з часом посилюється. На цій стадії буває однократна блювота, поява рідкого випорожнення, почастішання сечовипускання.

На язику з’являється густий білий наліт. Можлива поява сухості в ротовій порожнині і почастішання пульсу. Посилення ознак дозволяє хірургові вирішити питання, що робити в такій ситуації.

Через 6-20 годин апендицит переходить в розвинуте запалення. Воно протікає в двох формах: флегмозній і гангренозній. У дитини посилюються болі, підвищується температура. Зовнішній огляд показує напругу тканин праворуч на животі. Апендикс в цей час наповнюється гноєм, на його поверхні з’являється виразка. Імовірний тромбоз, перекриває судини відростка.

Гангренозна форма викликає омертвіння тканин, гинуть нервові закінчення апендикса. З-за цього знижуються болю, але на пальпацію відросток відповідає нестерпною різзю. Живіт роздувається, температура падає, з’являються ознаки інтоксикації з блювотою.

Гостре запалення розвивається, коли батьки не знають, що робити, і запускають перебіг хвороби. На цій стадії відросток розривається, його гній витікає на розташовані поряд органи. У дитини з’являється безперервна сильна біль, частою стає нудота і блювота, посилює біль. При огляді лікар бачить граничне напруження м’язів живота. Терміново вирішується питання про проведення операції.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *