коли випадають молочні зуби

Коли у дитини починають випадати молочні зуби

У період, коли у дітей починають випадати молочні зуби, в дитячому організмі відбувається ряд змін, пов’язаних з дорослішанням. Знання батьками фізіологічних особливостей дозволить зберегти постійні зуби дитини здоровими.

З якої причини змінюються зуби

В період зміни молочних зубів на постійні жувальний апарат дитини зазнає певні зміни у зв’язку з тим, що у організму, що розвивається, зростає необхідність у споживанні твердої дорослої їжі, для якої молочні зуби не підходять.

Знаючи, коли у дітей починають випадати молочні зуби, батьки зможуть забезпечити правильне формування зубного ряду і зберегти здоровий стан всієї ротової порожнини.

Жувальний апарат малюка зростає і формується з моменту його появи на світ до завершення його зростання. До року життя дитині не треба багато молочних зубів, так як основна його їжа — материнське молоко. До 12 місяців життя у немовляти з’являється 10 зубів, яких йому цілком достатньо.

в скільки років випадають молочні зуби

Всього у дітей до моменту зміни молочних зубів у роті виростає 20 зубних одиниць. Ще 10 зубів виростає до 2-3 років, так як жувальний апарат продовжує розвиватися. На 5-6 році життя щелепу повністю сформована, і коли у дитини починають випадати молочні зуби, на їх місці з’являються постійні.

Молочні зуби занадто крихкі, на відміну від постійних. У них немає такої потужної кореневої системи, як у постійних зубних одиниць.

Вони не можуть витримувати більшу жувальне навантаження при пережовуванні твердої їжі, тому відбувається природна заміна зубного ряду. Це безболісний процес, так як перед випаданням зуб поступово розхитується, а потім сам відходить від десни.

Послідовність зміни зубів у дітей

Молочні зуби у дітей змінюються за певною схемою. Вона аналогічна тій, за якою вони з’являються у немовляти. Спочатку розсмоктуються коріння верхньої пари різців, потім нижній. Зазвичай передні різці на верхній і нижній щелепі випадають першими до 6-7 років. Останнім часом з-за прискореного розвитку дітей передні молочні зуби можуть випасти до 5 років.

Бічні молочні різці випадають на 7-8 року життя дитини. Молочні перші малярі випадають в 9-10 років. Другі малярі та ікла змінюються зазвичай на 10-12 році. Нижче представлена схема заміни молочних зубів у дітей

в скільки років випадають молочні зуби

У дорослої людини, на відміну від малюків, виростає 32 постійних зуби. Різниця в кількості молочних і постійних зубів пояснюється різним розміром щелепи. Поки щелепна кістка подовжується в перші 5 років життя дитини, у нього в роті знаходяться молочні зубки.

Під час заміни молочного зубного ряду на постійний, починають з’являтися по дві пари зубів на кожній щелепі. Це так звані премоляри, які розташовуються між іклами і молярами.

Нижче представлена таблиця з графіком появи і випадання молочних зубів:

як випадають молочні зуби

За час заміни молочних зубів на постійні, тобто до 12 років виростає 28 зубних одиниць. А 4 зуба мудрості з’являються вже у дорослих людей після 17-18 років.

У більшості випадків зуби у дітей змінюються безболісно. Молочні втрачають стійкість і випадають після того як їх коріння розсмокчуться. Поява постійних зубних одиниць може супроводжуватися невеликим нездужанням дитини.

Батьки можуть зрозуміти про те, що молочні зуби починають змінюватися з-за збільшення відстані між ними. Це відбувається з-за того, що щелепа малюка подовжується. Якщо до 6 років між молочними зубами дитини не з’являються проміжки, то слід звернутися до стоматолога.

Коли у дитини починають випадати молочні зуби, поряд з ще не випав різцем, маляром або іклом може прорізатися постійний зуб. Це не небезпечно, але якщо молочний не випадає протягом трьох місяців, потрібно звернутися до дитячого стоматолога, який його витягне і огляне місце появи нової одиниці.

які зуби випадають перші

Скільки часу змінюються молочні зуби

Батькам потрібно знати не тільки, коли у дитини починають випадати молочні зуби і в якому порядку зростають постійні. Важливо і час, який необхідно для повної зміни молочних зубів на постійні.

На те, щоб з’явилися усі постійні зуби, йде від 6 до 8 років. Це час потрібно на появу передніх і бічних зубів:

 • різців;
 • молярів;
 • іклів.

які зуби випадають перші

У дівчаток молочні зубки починають змінюватися на рік швидше, у хлопчиків трохи пізніше. Початок заміни та її тривалість залежать від ряду факторів:

 • спадковості;
 • якості харчування;
 • якості води;
 • гігієни ротової порожнини.

Спочатку виростають передні різці, потім малярі та ікла. Корінні зуби з’являються останніми. Час зміни молочних зубів на справжні має стати періодом привчання дитини до догляду за ротовою порожниною. Це дозволить зберегти постійні в хорошому стані.

Лікування молочних зубів

Під час зміни молочних зубів на постійні у 20% дітей можуть з’явитися проблеми типу акулячої щелепи, коли зуби починають рости в два ряди. Також можуть сильно порушуватися строки з-за патології ротової порожнини. Найчастіше сьогодні доводиться стикатися з карієсом, який вражає молочні зубки малюків.

Молочні зуби можуть випадати раніше часу через травми щелепи або вродженого неправильного прикусу. Якщо постійні на місці випали молочних довго не з’являються, значить у дитини наявні всі ознаки рахіту.

Молочні зуби випадають у визначений термін. Якщо в них немає порожнин і пульпітом, то змінюватися будуть вони безболісно. Тому молочні зуби треба лікувати, незважаючи на те, що вони незабаром випадуть. Розвиток запальних процесів у ротовій порожнині в молодшому віці може призвести до ураження карієсом постійних зубів.

Батьки повинні запам’ятати, що видаляти молочні зуби у дітей не можна, так як це може порушити процес формування нового зубного ряду. Стоматологи ніколи не виривають молочні зуби раніше часу. А роблять це лише у разі сильного руйнування, що не дозволяє здійснити відновлення.

Також видаляють молочний зуб, якщо на його докорінно починає розвиватися прикоренева кіста або при гострому запаленні з розвитком пульпіту, або ж коли під ним починає рости постійний зуб, а молочний не поспішає випадати.

Підводячи підсумки

 1. У дітей всього 20 молочних зубів, які починають випадати на 5-6 році життя.
 2. Молочні зуби не мають потужної кореневої системи. Вони занадто слабкі для пережовування твердої їжі.
 3. Коли щелепу дитини починає рости, між молочними зубами з’являються просвіти. Це перша ознака того, що у молочних зубів почали розсмоктуватися коріння, і зуби скоро почнуть випадати.
 4. Молочні випадають безболісно, якщо в них немає каріозних порожнин. Карієс потрібно обов’язково лікувати.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *