на якому місяці можна дізнатися стать дитини

На якому терміні вагітності можна дізнатися стать дитини по УЗД

Більшість майбутніх батьків цікавить питання, на який тижня вагітності можна дізнатися стать дитини по УЗД. Людям важливий точний результат. Чи є сенс питати, дівчинка або хлопчик, на основних УЗД, які проходить під час вагітності кожна жінка.

6-8 тижні

На цьому терміні УЗД роблять, щоб підтвердити вагітність та визначити, чи вона розвивається в матці або за її межами. Навіть найкращий лікар не зможе визначити стать дитини: хоча статеві горбки, з яких потім розвинуться зовнішні статеві органи, що вже є, але вони занадто малі, щоб впевнено розгледіти їх.

На 6-му тижні весь малюк має розмір всього 3,5 мм, на 7-й – 5-7 мм, на 8-й, після різкого стрибка зростання, аж 2,5 см, але мікроскопічні статеві горбки видно погано, та й виглядають однаково у хлопчиків і дівчаток.

на якому місяці можна дізнатися стать дитини

Перший скринінг

Дослідження проводять з 10 по 13 акушерський тиждень. Якщо обрані оптимальні строки, на 11-12 тижня вагітності, то можна дізнатися стать дитини за статевим горбикам, які виявляються вже на УЗД. У дівчаток центральна вісь статевого горбка практично паралельна спинці, а у хлопчиків кут між цими уявними осями складає близько 30 градусів.

Є міф, що визначити стать на таких термінах може тільки наддосвідчений лікар за допомогою новітнього обладнання. На правильність такого визначення більше впливають такі фактори:

 • положення плода: якщо він лежить ідеально в профіль, точність підвищується;
 • положення ручок і пуповини, які можуть закривати огляд;
 • необхідність для лікаря зосередитися на інших показниках, адже головне завдання першого скринінгу – визначити можливі патології.

на якому терміні можна побачити стать дитини

Якщо фактори ідеально співпали, точність визначення статі на цьому терміні становить 75-80 %, якщо ж хоча б один не дотримано, лікар навряд чи стане ризикувати репутацією.

Крім того, для деяких жінок стать дитини критичний, і вони можуть піти на аборт навіть при нормальній вагітності, просто з причини того, що чекають, наприклад, дівчинку, а потрібен син. Знаючи про такі випадки, лікарі часто мовчать про статевої належності немовля, щоб не наражати на небезпеку його життя.

на якому місяці можна визначити стать дитини

Другий скринінг

Кращий період для визначення статі – 20-22 тижні. Якщо положення плоду зручно для лікаря, точність визначення наблизиться до 100 %. На цьому етапі вже сформовані зовнішні статеві органи.

Ймовірність помилки виникає, якщо хлопчик закриє орган ручками або ніжками, а у дівчинки особливим чином розташується пуповина.

Ця проблема вирішувана, якщо витратити на дослідження трохи більше часу, але більшість дітей не любить процедуру УЗД і прагне «закритися» від датчика. У такому випадку варто подумати, а чи так важливо дізнатися стать за рахунок того, що малюк отримує неприємні відчуття.

Третій скринінг

В цей час в нормі дитина займає положення в матці, яке і перед пологами, хоча деякі діти можуть перекинутися і пізніше. Але під час дослідження плід вже статичним, і якщо він затиснув між ніжками пуповину або закрив промежину, то впевнено розгледіти його стать практично неможливо.

У деяких випадках побачити стать можна і на 31-34 тижні, але підбирати для цього період не рекомендується.

на якому тижні видно стать

Кращі і гірші тижні для визначення статі

Крім описаних, для визначення статі добре підходять:

 • 14-15 тиждень – статеві органи вже практично сформовані, поведінку плоду в матці вільний;
 • 23-25 тиждень – статеві органи сформовані набагато краще, і малюк ще може активно ворушитися, відкриваючи раніше закриті зони.

Починаючи з 30-го тижня стать визначити все складніше – з причин, які описані в розділі 3-му скринінгу. Чим ближче до пологів, тим менше ймовірність розглянути все необхідне.

Кілька порад

Бажання молодих батьків швидше дізнатися, хто ж ховається в маминому животі, зрозуміло. Як дізнатися це правильно?

 1. Не варто занадто сильно наполягати на визначенні статі під час скринінгу. По-перше, ви відволікаєте від лікаря набагато більш важливої задачі: він дивиться, чи здоровий малюк, не потрібно йому медична допомога відразу після пологів, а може бути і до народження. По-друге, ви ставите лікаря в незручне становище: якщо фахівець упевнений в тому, що бачить, він сам запитає, чи хочете ви знати стать майбутньої дитини, чи зреагує на перше ж прохання.
 2. Уточніть перед процедурою, потрібно приймати перед дослідженням які-небудь препарати: деяким лікарям зручно, якщо пацієнтка прийняла симетикон або інший вітрогінний засіб, для інших це не має значення. Гази в кишечнику матері можуть заважати огляду.
 3. Під час дослідження максимально розслабтеся, адже чим більше хвилюється мама, тим більше малюк ворушиться, і тим важче лікарю визначити не тільки стать, але і інші параметри.

Підводячи підсумки

 1. На 12 тижні вагітності на УЗД вже можна дізнатися стать дитини. Можна говорити тільки про імовірність того, дівчинка у вас буде хлопчик.
 2. Найбільшу точність у виявленні статі малюка дає другий скринінг у 20-22 тижні.
 3. Після тридцятого тижня вагітності дитина стає надто рухомим і скринінг може бути зроблений з похибками.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *