інтер'єр вітальні в чорних тонах

Стильна, комфортна вітальня в темних тонах

Нерідко в оформленні головній кімнати будинку пріоритети віддаються світлим відтінкам. Цей прийом дозволяє візуально розширити кімнату, надати їй простору. Проте не завжди такий варіант є оптимальним. Якщо приміщення є своєрідним місцем усамітнення, потрібно створити інтимну атмосферу або хороші умови для інтелектуальної роботи, вітальня у темному кольорі буде відмінним рішенням.

Особливості інтер’єрів в темних тонах

Зараз в оформленні сучасних квартир, заміських будинків дизайнери часто обирають темні тоні для вітальні. У минулі часи В цій кімнаті часто влаштовувалися сімейні свята, розваги. Світла кімната створювала для таких заходів відповідну атмосферу.

Сучасний стиль життя диктує інші умови. Вітальня найчастіше використовується для перегляду телевізора, спокійних розмов, відпочинку. Нерідко в ній доводитися облаштовувати спальні місце. Вітальня з темними шпалерами, підлогою, меблями забезпечує відмінні умови для такої експлуатації. У такій кімнаті комфортно:

 • дивитися улюблені фільми,
 • читати,
 • працювати,
 • влаштовувати романтичні вечері.
вітальня в темних тонах
Темна вітальня підійде для спокійних бесід і відпочинку

До очевидних переваг такого інтер’єру відноситься презентабельність, притаманна оформлень в темних тонах. Він виглядає солідно, аристократично, підкреслює хороший смак господарів. Таке рішення ідеально підходить для кімнати, яка виходить на жваву магістраль. Дизайн вітальні з темним підлогою, стінами заспокоює, створює своєрідний захист від навколишнього світу, дозволяє якісно розслабитися, відпочити.

вітальня в темних тонах
Вітальня з темними шпалерами виглядає солідно і аристократично

Багатьом здається, що таке рішення може додати кімнаті непотрібну похмурість, вона буде наганяти тугу. Однак це омана. Досить подивитися фото віталень з темними шпалерами, меблями, щоб переконатися, наскільки комфортним може бути такий інтер’єр, якщо грамотно вибрані тоні, поєднання.

Оптимальні співвідношення у колірній палітрі

Вітальня обов’язково буде занадто похмурою і нудною, якщо в ній присутні тільки чорні, темні відтінки. Є певні орієнтири, яких можна дотримуватися при виборі обробки, меблів, декору. Професійні дизайнери рекомендують при оформленні вітальні в темному кольорі вибрати три віді відтінків: темні, середні і світлі, використовувати їх у співвідношенні 2:2:1.

Наприклад, у вітальні з темним підлогою, можна для обробки стін використовувати матеріали середніх тонах, доповнити інтер’єр світлими аксесуарами. Якщо настінна оздоблення темна, на її тлі буде вигідно виглядати меблі в світлих відтінках.

вітальня в темних тонах
З темною підлогою поєднується світла обробка стін

Любителі контрастів часто використовують поєднання чорного і білого, доповнюють інтер’єр червоними відтінками. Цей прийом можна побачити в різних варіаціях на фото віталень з темними шпалерами, підлогою. Таке оформлення має виразністю, альо не всі бажають бачіті у своїй вітальні такі кардинальні рішення. Для інтер’єру в темних тонах є багато цікавих варіантів. В якості основного кольору може вікорістовуватіся:

 • шоколадний;
 • смарагдовий;
 • сапфіровий;
 • вишневий;
 • бордовий;
 • асфальтно-сірий і ін
вітальня в темних тонах
Контрастне поєднання чорного і білого

Підібрати для них партнерів у середній, світлої панелі нескладно. Це допоможе створити гармонійний цікавий інтер’єр.

Потрібно врахувати, що інтер’єр вітальні з темним підлогою, стінами, стелею прийнятний тільки для просторих приміщень, якщо площа вітальні менше 18 м2, застосовувати такий прийом не варто. Якщо кімната невелика, можна використовувати менш радикальні варіанти. Наприклад, оригінально, незвично буде виглядати одна темна стіна у вітальні в поєднані меблів з такою оббивкою.

Темні підлоги у вітальні

Інтер’єр вітальні з темним підлогою виглядає велично, солідно. Це відмінний фон для меблів з натурального дерева, шкіряною або велюровою оббивки. Є кілька варіантів оформлення, вибір залежить від стилю інтер’єру і особистого смаку. Можна використовувати в обробці:

 • плитку, що імітує граніт;
 • паркет з темного дуба;
 • ламінат, що імітує венге, вишня і ін
вітальня в темних тонах
Паркет з темного дуба виглядає солідно

Імітація каменю вносити в атмосферу, велич, розкіш. Відмінно виглядає вітальня з темним підлогою в класичному стилі з матовими покриттями з приглушеним блиском. Глянцеві матеріали чудово впишуться в сучасний стиль, додадуть їм нотки шику.

Дизайн вітальні з темним підлогою з натуральної деревини або якісної імітації гармонійно поєднує в собі презентабельність і комфортність. Такі покриття будуть доречні в будь-якому класичному стилі, в скандинавському оформленні.

вітальня в чорних кольорах фото
Дизайн вітальні з темною підлогою

У вітальні з темним підлогою у таких же тонах можуть бути оформлені і стіни. Але в такому випадку для стелі, меблів краще вибрати середні, світлі тони, щоб виключити зайву похмурість.

Стіни в темних кольорах

Цікаво неординарно виглядає дизайн вітальні з темними шпалерами. Таке рішення можна використовувати в різних напрямках. Приміром, у класиці, вікторіанському, англійському стилі застосовуються фактурні шпалери в глибокому синьому, бордовому, темно-зеленому кольорі з візерунками, орнаментами з позолотою, сріблення. Для сучасних оформлень використовуються покриття:

 • однотонні,
 • рельєфні,
 • глянцеві.
вітальня в чорних кольорах фото
Неординарний дизайн вітальні з темними шпалерами

Вибір тонів для інших предметів інтер’єру залежить від розмірів кімнати, її розташування. Простора вітальня з темними шпалерами і таким підлогою буде виглядати привабливо. Для маленького приміщення, такий прийом не підходить.

Іноді недоцільно покривати всі стіни темними матеріалами. Вони є фоном для меблів, декору, що враховується при виборі обробки. Якщо велика кількість таких тонів не відповідає уподобанням, хорошим рішенням стані одна темна стіна у вітальні. Вона буде грати роль акценту.

вітальня в чорних кольорах фото
Акцентна темна стіна у вітальні

Темні стелі

Темні тоні для стель вибираються рідко. Між тим таке рішення може забезпечити кімнаті особливу чарівність. Якщо створити натяжну конструкцію з глянцевим покриттям, обладнати світлодіодну систему, вітальня у темному кольорі стані загадковою, гламурною, романтичною.

Приймаючи таке рішення, необхідно враховувати загальний характер оформлення. Якщо колір стін у темній вітальні обраний в середній, світлій гаммі, стеля може бути чорним, темно-синім. Альо з підлогою, стінами, оформленими у глибоких темних тонах, таку обробку використовувати не варто. Кімната буде дуже похмурою, навіть якщо в ній встановити білу меблі.

вітальня в чорних кольорах фото
Темна стеля у вітальні

Стеля можна зробити головним акцентом, додати оригінальність, чарівність за допомогою дизайнерських прийомів. Залежно від декору статі, кольору стін у темній вітальні, загального стилю інтер’єру його декорують:

 • ліпними елементами з гіпсу або поліуретанів;
 • позолоченою, срібною розписом;
 • світлодіодними системами «зоряне небо»;
 • фотодруком та ін.

Створити красивий, гармонійний дизайн вітальні з темними шпалерами, підлогою, або стелею допоможуть готові професійні проекти, розміщені в інтернеті.

вітальня в чорних кольорах фото
Глянцева темна стеля в інтер’єрі

Вибір і розподіл відтінків

Непросто створити затишний, стильний і привабливий дизайн вітальні з темною підлогою, стінами, меблями, не знаючи правил вибору і розподілу відтінків. У професійних фахівців є кілька рекомендацій, які нададуть допомогу в оформленні.

Вибираючи тоні для підлоги, стелі, колір стін у темній вітальні, потрібно враховувати співвідношення домінантних, допоміжних і акцентних відтінків. З особливою увагою треба поставитися до пріоритетної колірній гамі. Для неї виділяється близько 60% простору, вона буде не тільки задавати тон всьому інтер’єру, але і чинити психологічний вплив. Підбираючи кольори для вітальні з темними шпалерами, підлогою, цей фактор потрібно враховувати, щоб інтер’єр не чинив тиску, забезпечував потрібну атмосферу. Вісь психологічні особливості самих популярних варіантів:

 • темно-червоний забезпечує елегантність, розкіш, наповнює активної енергетикою, може піднімати ПЕКЛО, учащать серцевий ритм;
 • темно-синій виглядає аристократично, велично, заспокоює, умиротворяє, сприяє розслабленню;
 • фіолетовий створює містичну ауру, стимулює бажання роздумувати, медитувати, може навіювати меланхолію;
 • зелений додає затишку, забезпечує інтер’єру благородний, солідний вигляд, знімає стрес, заспокоює.
інтер'єр вітальні в чорних тонах
Темно-синій інтер’єр виглядає аристократично

Допоміжні відтінки в дизайні вітальні з темними шпалерами, підлогою повинні займати приблизно 30%. Не варто вибирати насичені тоні, краще віддати перевагу спокійним, приглушеним фарб. Вони не повинні перебивати домінантну гаму.

Яскраві кольори можуть використовуватися в акцентних елементів. Це може бути біла, жовта, блакитна стіна в темній вітальні, аксесуари, текстильний декор та ін. Важливо врахувати, що акцентам відводиться не більше 10% загального обсягу.

інтер'єр вітальні в чорних тонах
Яскраві кольори використовуються в ролі акцентів

Елементи інтер’єру для темної вітальні

При оформленні дизайну в темних тонах не потрібно забувати, що такі інтер’єри символізують розкіш, респектабельність. У них потрібно використовувати додаткові елементи, що підкреслюють особливий характер дизайну. В інтер’єрі вітальні з темним підлогою, стінами залежно від стилю використовуються:

 • меблі зі скляними, металевими елементами або позолотою;
 • дзеркала з різьбленими рамами або дзеркальні мозаїки;
 • багатоярусні люстри, бра з кришталю, світильники з світлодіодів;
 • каміни натуральні або декоративні.
інтер'єр вітальні в чорних відтінках
Ефектні дзеркала підкреслюють особливий характер інтер’єру

Легкість скла, блиск металу, шик позолоти відмінно вписуються в такі оформлення, розбавляють зайву строгість, похмурість. Чудовим доповненням такого зупинення є камін, додає затишку і тепла.

Розгляньте уважно фото віталень з темними шпалерами, підлогою. Можливо, в цих галереях ви знайдете втілення мрії про ідеальний інтер’єр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *