арки в інтер'єрі вітальні

Арки в стильних інтер’єрах сучасних віталень

Оформлення вітальні часто вимагає застосування нестандартних, цікавих рішень. Різні дизайнерські прийоми дозволяють вигідно коригувати приміщення, надавати йому характер, точно відповідний призначенню, яскравіше висловити стиль. У створенні таких інтер’єрів можуть брати участь не тільки обробні матеріали, предмети меблів. Не варто залишати без уваги і ефектні архітектурні елементи. Неординарно привабливо, наприклад, виглядають арки в інтер’єрі вітальні. Ці конструкції можуть виконувати кілька практичних і декоративних функцій, гарантують оформлення оригінальність.

Конструктивні особливості арки

Арками називаються своєрідні оформлення отворів, які забезпечують вільний прохід з одного приміщення в інше. Міжкімнатні двері в таких конструкціях не встановлюються. Класичним варіантом є римські арки у вигляді півкола. Зараз дизайнери не обмежуються такими формами. Популярністю в сучасних інтер’єрах користуються арки:

 • слов’янські у вигляді прямокутника із закругленими кутами;
 • східні у формі купола;
 • трапецієвидні зі скошеними кутами;
 • портальні з контурами квадрата або прямокутника.
арки в інтер'єрі вітальні
Арки популярні в сучасних інтер’єрах

Сьогоднішні технології і матеріали дозволяють надати конструкції будь-яку потрібну форму. На фото арок у вітальні можна побачити різноманітні варіанти, підібрати для інтер’єру цікаве, нестандартне рішення. Різноманіття надає можливість зробити конструкцію акцентом оформлення залу, його родзинкою. Грамотно обібрана арка допоможе додати інтер’єру шик, самобутність.

Плюси і мінуси арок у вітальні

Багато власників квартир, заміських будинків зараз цікавляться, як оформити арку у вітальні, щоб додати інтер’єру сучасний, стильний вигляд. Зростаюча популярність цього архітектурного прийому легко пояснюється. Він забезпечує кілька плюсів:

 • вигідно коригує розміри приміщення;
 • підвищує комфортність;
 • допомагає виконати умовне зонування;
 • прикрашає інтер’єр.

Збільшені відчини, відсутність міжкімнатних дверей візуально розширює простір, створює відчуття простору, волі. За допомогою арки нескладно візуально підняти стелі, коригувати невдалу планування.

арки в інтер'єрі вітальні
Арка замість міжкімнатних дверей візуально розширить простір

Вільний прохід створює максимальну зручність, виключає необхідність витрачати кошти на купівлю, встановлення дверей, догляд за ними, виконувати поточні ремонті. Оформлення аркою входу у вітальню є ідеальним варіантом для людей, які відчувають себе некомфортно в закритих приміщеннях.

Досить часто в цій кімнаті облаштовується кілька зон, що виконують різне призначення. Можна використовувати для їх поділу арочні конструкції. Вийде оригінальне, комфортне умовне зонування. Арка декорована одночасно відокремить зони і прикрасити інтер’єр.

арки в інтер'єрі вітальні
Декоративні арки в інтер’єрі вітальні

Конструкція, обібрана в точній відповідності із загальним стилем, стане не просто вдалим доповненням, а виразним акцентом. Для конструкції можна вибрати ефектний декор, який допоможе підкреслити особливості дизайну.

Створення дизайну вітальні з аркою вимагатиме певних витрат часу і коштів. Тому перш ніж вибрати таке оформлення отвору, необхідно ознайомитися і з недоліками конструкцій. Арки:

 • вимагають виконання трудомістких робіт;
 • не дозволяють створити умови для усамітнення;
 • не перешкоджають поширенню запахів, шуму.

Для створення конструкції потрібно демонтувати двері з коробкою, розширювати проходи. Відсутність автономності кімнати може створити незручності. Тому арки зазвичай монтуються у прохідних приміщеннях. Якщо конструкція розділяє вітальню і кухню, неможливо буде уникнути проникнення запахів їжі, їх всмоктування в м які меблі, тканинний декор.

арки між кімнатами
Вільний прохід створює максимальну зручність

Критерії вибору форми арки

У більшості випадків оформлюється аркою вхід у вітальню. Слід пам ” ятати про практичну і декоративної функції цього архітектурного елемента при виборі форми для арочної конструкції. Потрібно уважно вивчити особливості варіантів, врахувати конкретні умови. Орієнтирами повинні слугувати:

 • дизайнерський стиль інтер’єру кімнати;
 • розміри стіни, в якій створюється арка;
 • особливості планування, площі житлового приміщення.
арки між кімнатами
Оформлення аркою входу у вітальню

Класичному стилю властиві вишуканість, елегантність, правильність форм. Якщо арка створюється у просторому залі, можна віддати перевагу римської конструкції, що має вигляд правильного півкола. Це оформлення забезпечить величи, урочистість.

У будь-якому класичному стилі гармонійно виглядають конструкції у вигляді еліпса, виготовлені з дерева. Вони займають менше простору, ніж римські арки, але виглядають не менш розкішно. Ці архітектурні елементи візуально піднімають стелі.

арки між кімнатами фото
Арки в класичному стилі виглядають розкішно

Найекономічнішим варіантом є прямокутна арка. Його можна використовувати, якщо потрібно створити невеликий отвір в стіні з обмеженою площею. Крім того, дана форма, поряд з квадратом є хорошим рішенням для сучасних лаконічних стилів інтер’єру.

Трапецієвидний оформлення зі скошеними кутами вимагає великої площі стіни. Ця форма ідеально вписується в аристократичні оформлення в англійському стилі. Для такої арки потрібно не тільки велика довжина стіни, але й солідна висота стелі.

арки в інтер'єрі вітальні
Прямокутна арка підійде для невеликих віталень

Конструкції східного типу використовуються рідко. Для них потрібен специфічний інтер’єр. Отвір, що має контури купола, гармонійно впишеться в розкішний інтер’єр, імітує оздоблення палацу султана, може стати цікавим елементом еклектики або арт-деко.

Зараз часто використовуються тайські арки в інтер’єрі вітальні. Одна сторона такої конструкції пряма, інша має форму півкола. Оформлення отвору виглядає цікаво, незвично. Поєднання лаконічності і якості м’яких ліній дозволяє конструкції вписуватися в будь-стилі. Використовувати такий варіант можна як на великих, так і на обмежених площах.

дизайн вітальні з аркою
Оригінальні тайські арки в інтер’єрі вітальні

Якщо популярні варіанти не відповідають конкретного інтер’єру, уподобанням, особливостям кімнати, можна створити ексклюзивний проект. Численні фото дизайнів віталень з аркою підкажуть потрібне рішення. Є можливість надати конструкції будь-яку потрібну форму, підібрати неординарний декор.

Визначення розмірів арки

Оптимальна ширина, висота таких конструкцій визначається індивідуально на основі вихідних даних. За стандартами вузька арка є заміною одностулкової міжкімнатних дверей, широкі прорізи відповідають двостулковим моделей, конструкцій типу «гармошка». Альо ці орієнтири є умовними, при визначенні розмірів арки входу у вітальню враховуються:

 • вид оформлення отвору;
 • параметри приміщення;
 • довжина стіни;
 • типи кімнат, які розділяє арка.
дизайн вітальні з аркою фото
Вузька арка замінить одностворчатих міжкімнатних дверей

Прямокутна і класична арка обов’язково будуть відрізнятися розмірами. Якщо зал має велику площу, арочна конструкція також повинна бути досить об’ємною. У невеликій кімнаті такий прохід виглядає безглуздо. Висота конструкції залежить від стелі. Від крайньої точки арки до нього залишають близько 30 сантиметрів.

дизайн вітальні з аркою фото
Арка для великої вітальні повинна бути об’ємною

Якщо зал межує з їдальнею, конструкція розділяє зони, розмежовує студію, вона може бути великою. При необхідності вирішити, як оформити арку у вітальні, з’єднаної з передпокою, краще віддати перевагу вузьким варіантами. Це допоможе зберегти приватність зони, зробити її недоступною для огляду незнайомим людям.

Можливості дизайну арочної конструкції

Матеріал для арки, оформляє вхід в зал, вибирати не доводиться. Вона створюється в стіні, яка може бути цегляною, монолітною, дерев’яною, гіпсокартонною, блоковою. Від цього фактора залежить товщина конструкції, трудомісткість робіт з монтажу. Альо оздоблення арки у вітальні заслуговує найпильнішої уваги. Від неї залежить привабливість споруди, його відповідність інтер’єру, стилю.

Матеріали для оформлення конструкції вибираються з урахуванням типу стін. Якщо отвір створюється в цегляною, бетонною стіні, потрібно оштукатурювання отвору, його шпаклівка. Після цих попередніх робіт можна приступати до дизайну арки у вітальні.

Зараз можна реалізувати будь-який творчий задум, надати архітектурного елементу будь-який вид. Головними орієнтирами у виборі є:

 • стиль інтер’єру;
 • відтінки, фактура оздоблювальних матеріалів;
 • розміри конструкції.
дизайн вітальні з аркою фото
Тип арки вибирається з урахуванням стилю інтер’єру

В класику, ампір можна включити ліпні елементи. Вони дозволять надати арці розкіш, величи. В кантрі, провансі, еко відмінним варіантом стані окантовка отвору з деревини. Дизайн арки у вітальню в сучасних стилях відрізняється лаконічністю. Головними моментами вибору в такому варіанті є відтінки, текстура.

дизайн вітальні з аркою фото
Ліпні елементи надають арці величний вигляд

Вид оформлення арки залежить і від її розмірів. За допомогою декору можна візуально коректувати ці параметри. Великі відчини можуть доповнюватися колонами, прикрашаються майстерною ліпниною та ін. Для компактної арки такі прийоми не підходять.

Віди декору аркових конструкцій

Сучасний асортимент дозволяє вибрати обробку арки у вітальні, виходячи з власних уподобань та можливостей. Залежно від стилю інтер’єру, його специфіки, конструкцію можна декорувати:

 • фарбуванням;
 • ліпниною;
 • різьбленням;
 • художнім розписом;
 • ламінованою плівкою;
 • пластиковими елементами.

Потинькована, зашпаклеванное обрамлення прорізу можна фарбувати різними видами фарб, призначених для внутрішніх робіт. Перевагою цього способу є доступність, різноманіття варіантів, забезпечене обширною колірною гамою. Підбір тону, фактури здійснюється на підставі відтінків, виду обробки, що забезпечує ідеальну гармонію в інтер’єрі.

арки між кімнатами
Обрамлення прорізу можна фарбувати різними видами фарб

На фото дизайнів віталень з аркою в класичному стилі часто можна побачити елементи ліпнини. Цей декор гарантує інтер’єру вишуканість, велич, створює атмосферу минулих епох. Можна замовити, придбати елементи з гіпсу або поліуретану. У великому асортименті цього декору можна знайте варіанти, які точно відповідають особливостям інтер’єру. Для такого декору можна додатково підібрати розетки, барельєфи та ін. В класичних стилях, ампире іноді застосовуються гіпсові скульптурні композиції для надання більшої виразності.

арки між кімнатами
Арка з ліпниною гарантує інтер’єру вишуканість

Дизайн вітальні з аркою, прикрашеної різьбленням, забезпечує максимальний комфорт, затишок. Такий прийом використовується в сільських стилях. Це обрамлення буде ідеально поєднуватися з меблями з дерева, натуральними тонами обробки, текстильного декору.

Використання художнього розпису у оформленні арки перетворює її на справжній витвір мистецтва, гідне оздоба будинку. Тематика, кольору зображень вибираються у відповідності зі стилем, іншими елементами інтер’єру.

Великий асортимент ламінованої плівки, її універсальність дозволяють застосовувати її і в обробці арки у вітальні. Можна використовувати матеріал, що імітує дерево, природний камінь, якщо інтер’єр оформлений у класичних стилях. Для сучасних напрямів вибираються глянцеві плівки, однотонні покриття в яскравих або нейтральних тонах.

арки між кімнатами
Ламінована плівка імітує фактуру дерева

Сучасний ринок пропонує величезний асортимент оздоблювальних матеріалів з пластику. Можна вибрати варіанти для декорування арок в різних стилях.

Додаткові оформлення арок

Не завжди доцільно залишати арку відкритою, надавати повноцінний огляд вітальні. Додаткове оформлення дозволяє створити більш виражене зонування, відокремити зал від інших приміщень. Застосування таких дизайнерських прийомів дозволяє підвищити привабливість отвору, зробити стиль інтер’єру більш виразним, цікавим. У дизайні арки у вітальні можна використовувати:

 • конструкції з бамбука, дерева, пластика;
 • текстильні щільні матеріали;
 • гардіні, прозора тюль.
арки між кімнатами
Гардіні зроблять стиль інтер’єру більш виразним

Підвіски з бамбуковими, дерев’яними або пластиковими елементами умовно відокремлюють кімнату, вносять певні нотки в атмосферу, стають вдалими елементами дизайну кімнати.

Фото арок у вітальню, оформлених щільними завісами з оксамиту, шовку, атласу, дозволяють оцінити вишуканість, чарівність такого декору. Цими текстильними елементами можна внести в атмосферу нотки розкоші, шику, підкреслити елегантність класичного стилю.

арки в інтер'єрі вітальні
Арка оформлена щільними завісами з оксамиту

Ніжно, легко, витончено виглядає тюль арка для вітальні. Цей варіант може можуть застосовуватися в декорі конструкції, яка доповнює романтичні стилі. Можна використовувати його в якості оформлення стандартного отвору. Прозора тюль вдало прикрашає отвір, створює легке, ненав’язливе умовне зонування.

Специфіка процесу створення арки у вітальні

Якщо арочна конструкція внесена в проект, ніяких складнощів з її створенням не буває. Але часто таке оформлення потрібно зробити в квартирі, будинку, де при проектуванні передбачені стандартні відчини для одностулкової двері. Стіни, які не є несучими, можна переобладнати, керуючись своїми уподобаннями. Альо якщо планується створення арки в інтер’єрі вітальні, яка відокремлена капітальною стіною, її розміри доведеться обмежувати нормативами.

Слід враховувати, що демонтаж дверної коробки, розширення прорізу понад передбачених норм, що відносяться до процесів перепланування. Отже, власникам квартир, будинків перед тим, як оформляти арку у вітальні, необхідно одержати дозвіл у відповідних органах.

арки в інтер'єрі вітальні
Демонтаж дверної коробки є процесом перепланування

Кардинальне перетворення існуючої стіни вимагає трудомісткого процесу демонтажу дверей, створення потрібного отвору. Для того щоб створити бездоганний дизайн вітальні з аркою, варто скористатися допомогою професійних фахівців. Це споруда створюється на довгі роки, необхідно забезпечити довговічність конструкції, повноцінне збереження естетичних показників.

Альтернативні варіанти аркових конструкцій

Не обов’язково використовувати цей архітектурний елемент в оформленні дверного отвору. Фото дизайнів віталень з аркою пропонують багато варіантів застосування такого прийому в оформленні інтер’єру. Він може вікорістовуватіся в:

 • зонування кімнати;
 • оформленні алькова;
 • декорі ніш та ін.
арки в інтер'єрі вітальні
Зонування вітальні за допомогою арки

За допомогою створення таких конструкцій можна виконати якісне, привабливе зонування залу. Арками в дизайні вітальні виділяються спальні, робочі кабінети, зони відпочинку та ін. Конструкції з гіпсокартону дозволяють виділити автономні зони для різних призначень. У цих випадках прорізи мають максимальні розміри, що забезпечують умовний поділ приміщення.

У малогабаритній квартирі в залі доводитися обладнати місце для сну. Повноцінний відпочинок вимагає окремої зони, що забезпечує належні умови. Виділити таке приміщення в однокімнатній квартирі складно. Тюль арка для вітальні може стати відмінним варіантом для оформлення спальні. Якщо потрібно забезпечити захист від світла, можна використовувати розсувні щільні завіси.

арки в інтер'єрі вітальні
Арка забезпечує умовний поділ вітальні

У сучасному просторому залі можна використовувати арочні конструкції у створенні ніш. Цей дизайнерський прийом відмінно підходить для самих різних стилів. У ампире, класики в нішах розміщуються статуетки, грецькі вази, антикварні колекції. Ефектно виглядають оформлення ніш гіпсовими елементами. В сучасних стилях можна в декорі ніш використовувати футуристичні композиції, встановлювати технічні прилади. Якщо потрібно створити таємничу атмосферу, внести нотки магії, тюль арка для віталень допоможе досягти належного ефекту.

арки в інтер'єрі вітальні
Арочні ніші відмінно підходять для самих різних стилів

Світлове оформлення аркових конструкцій

Великий асортимент освітлювальних приладів, подань на сучасному ринку, здатний задовольнити будь-які потреби. З їх допомогою можна перетворити арку, надати їй додаткові ефекти. Застосування світлодіодних елементів:

 • надає арці максимальну виразність;
 • забезпечує додаткове освітлення;
 • створює належну атмосферу.
арки в інтер'єрі вітальні
Освітлення додає арці максимальну виразність

В більшості випадків за допомогою точкових світильників виконується дизайн арки в інтер’єрі вітальні. Це може бути окантовка або оригінальний візерунок. В оформленні використовуються світильники з теплим, холодним, кольоровим світлом. Є можливість підключити спеціальні блоки, що дозволяють регулювати інтенсивність, колір світіння, змінювати атмосферу на свій розсуд.

Освітлення арки створює додаткові комфортні умови. Грамотний вибір, правильне розміщення світильників дозволяє надати вітальні належний комфорт, створити чудові умови для відпочинку.

Основні причини для створення арки у вітальні

Багатьох власників житла лякає трудомісткість створення арочних оформлень, вартість цієї процедури. Варто подивитися фото арок у вітальні, щоб переконатися в доцільності таких витрат. Зали з цими архітектурними елементами володіють неймовірною привабливістю, індивідуальним характером, стають гідною прикрасою житла, эаслуженным предметом гордості господарів.

На думку професійних дизайнерів створити арку у вітальні необхідно, якщо:

 • інтер’єру не вистачає простору;
 • необхідно виконати візуальну корекцію кімнати;
 • потрібне якісне зонування житла;
 • потрібен ефектний акцент для додання оригінальності.
арки в інтер'єрі вітальні
Арки в інтер’єрі вітальні для додання оригінальності

При необхідності одночасно об’єднати два приміщення і надати їм вигляд єдиного цілого, створюється об’ємна арка, що забезпечує хороший перегляд, комфортний прохід. Якщо потрібно забезпечити максимальну автономність зонам, використовуються компактні варіанти. В оформленні спальної зони відмінно підходить тюль арка для вітальні.

Варіантів арочних конструкцій чимало. За умови уважного підходу до вибору конструкцій можна знайте ідеальний варіант для конкретного оформлення. Сучасний асортимент дозволяє підібрати матеріали, форми, відтінки, що здатні зробити інтер’єр унікальним, самобутнім, виразним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *