дизайн довгої вузької вітальні

Сучасний дизайн довгої і вузької вітальні

У типових квартирах багатоповерхових житлових будинків радянської споруди нерідко зустрічаються довгі вузькі вітальні, які вимагають або перепланування всіх кімнат, або правильно підібраного дизайну. Якщо немає можливості знести стіни, розширивши внутрішній простір, тоді потрібно вибирати відповідний інтер’єр вузької і довгої вітальні. Для цього потрібно ознайомитися зі стилістичними настановами, які відомі практикуючим інтер’єрним дизайнерам. Вони, до речі, називають довгу і вузьку вітальню «неораним полем» для розумних експериментів в плані новомодного оформлення. У нашій статті ми розповімо про те, яким може бути дизайн довгої і вузької вітальні.

Загальні правила оформлення дизайнерського інтер’єру в довгій і вузькій вітальні

Вузькі і довгі вітальні, які нерідко можна зустріти в цегляних і панельних п’ятиповерхівках «хрущовках», в народі іменують панельками. Ширина цих кімнат не перевищує 2,2 метрів, а висота стель максимум 2,7 метрів не дають розвернутися польоту дизайнерської фантазії. Крім того, вузькі вітальні мають погану освітленість і незручне планування. Обидві стіни цих кімнат часто виявляються несучими. Їх, зрозуміло, зносити не можна, тому доводиться експериментувати з:

 • Колірними рішеннями загальних оформлення;
 • Ефективним зонування внутрішнього простору;
 • Використанням мобільних перегородок;
 • Максимальним використанням всієї квадратури.
дизайн довгої вузької вітальні
Дизайн довгої вузької вітальні

Завданням дизайнера, яким ненадовго можете стати ви самі, є домогтися, використовуючи різні прийоми, методи, хитрощі, візуального відновлення квадратних пропорцій. Вдалі фото дизайну вузької вітальні можна знайте в інтернеті. Правильне облаштування інтер’єру зробить саму головну кімнату вашого будинку:

 • Функціональною;
 • Зручною і комфортною;
 • Естетичною;
 • Візуально просторою.
дизайн довгої вузької вітальні
Правильний інтер’єр зробить вітальню зручною і комфортною

Від класичного дизайну довгої вузької вітальні краще відмовитися, віддавши перевагу минімалістичному оформленню.

Вибір стильового напряму

Перед тим, як почати перетворення головної кімнати вашої оселі, рекомендуємо подивитися у всесвітній мережі вдалі фото дизайну довгої вузької вітальні. Це дозволить вам зрозуміти, в якому напрямку потрібно рухатися. Звернути увагу в першу чергу потрібно на новомодні мінімалістичні напрями, що передбачають максимум свободи і простору в приміщенні. Вони як не можна краще підійдуть для оформлення малогабаритного вузького простору. Загальні характеристики такі:

 • Непомітна колірна гамма обробки стін, підлоги та стелі. Світлі та пастельні тони в загальному оформленні інтер’єру не крадуть і не обтяжують вільний простір, скоріше навпаки – вони сприяють його візуальному розширенню.
дизайн вузької вітальні
Світла колірна гамма не обтяжує вільний простір
 • Функціональність всіх елементів обстановки. Мова йде про оснащення вузької і довгої кімнати що трансформується меблями і виконує функції 2 в 1 і 3 в 1. Відмінно підійде вузька стінка у вітальню, компактний сервант «гірка», дзеркальна шафа-купе.
 • Відсутність зайвого декору. Сучасні мінімалістичні напрямки передбачають мінімум декору в приміщеннях, оформлених у такому ж стилі.
дизайн вузької вітальні
Мінімалістичний інтер’єр без зайвого декору
 • Прямі лінії в оформленні. Правильна геометрія, яку створюють вузькі дивани для вітальні та інші подібні меблі, додасть виразності загального інтер’єру і буде сприяти створенню візуальної пропорції внутрішнього простору кімнати.

Альтернативою мінімалістичному може стати індустріальне оформлення дизайну довгої і вузької вітальні. Для його втілення в життя рекомендуємо:

 1. Позбутися від усіх не несучих стін і перегородок, додавши тим самим пару-трійку квадратних метрів внутрішнього простору кімнати.
 2. Вибрати для обробки стелі білий колір – він візуально збільшить висоту стін і додасть приміщенню світла.
 3. Додати до загального інтер’єру характерні для стилю лофт деталі – грубу цегляну кладку на одній зі стін, відкріті труби під стелею і т. д.
 4. Використовувати замість перегородок зонуючі багатофункціональні меблі.
дизайн вузької вітальні
Дизайн довгої вузької вітальні в стилі лофт

Вдалі фото інтер’єру вузької вітальні, оформленої в стилі мінімалізм, хай-тек і лофт, можна підглянути в інтернеті. Вони дозволяють наочно побачити, яким повинен бути загальний дизайн. Ніяких надмірностей в оздобленні, меблів і декорі довгі і вузькі вітальні не сприймають.

Відповідна кольорова гама

На фото дизайну вузької вітальні добре видно, як вдало може бути скоригована її форма кольором. Ви зможете візуально розширити кімнату, якщо пофарбувати її довгі стіни в світлі кольорові відтінки, а короткі (торцеві) – в темні, насичені та глибокі. Підійде навіть класичне поєднання білого і чорного, яке зробить загальне оформлення яскравим і виразним. Чорно-біла кольорова гамма ідеально впишеться в новомодні стильові напрями – лофт, мінімалізм, хай-тек.

дизайн вузької вітальні
Монохромний вітальня в сучасному стилі

Інтер’єр вузької і довгої вітальні, вікна якої виходять на тіньову сторону будинку, рекомендується витримати в теплих колірних відтінках. Підійде бежевий, молочний, кавовий або вершковий. Для оформлення вузьких кімнат, де немає нестачі в природному освітленні, рекомендується вибирати холодні відтінки – блакитний, сірий, сріблястий. Їх можна трохи пом’якшити, додавши інтер’єру теплих бежевих або деревних тонів.

дизайн вузької вітальні
Теплі кольори пом’якшать інтер’єр

Світлий дизайн довгої вузької вітальні цілком можна залишити без яскравих фарб. Це зробить його суворим і благородним, підкреслить відповідність обраному стильовому напрямку. Але розстановка яскравих акцентів в загальному інтер’єрі цілком допустима. Розбавлять загальне світле тепле або холодне оформлення червоні, рожеві, зелені, сині або насичені блакитні нотки.

Дизайнерське оформлення стелі і стін

Починати створювати такий, як на фото інтер’єр вузької вітальні, рекомендується з обробки стелі. Краще, якщо вона буде сліпуче білою глянсовою або матовою, без різниці. Це може бути:

 • Фарбування;
 • Обклеювання шпалерами;
 • Натяжна стеля з використанням поліестерової тканини;
 • Оформлення гіпсокартоном і т. д.

А від використання стельової плитки та інших матеріалів, які передбачають наявність стиків, краще відмовитися. Вони будуть ще більш візуально звужувати внутрішній простір кімнати. Гіпсокартонні конструкції з поглибленням в центральній частині створювати ілюзію простору і будуть відволікати від порушених пропорцій кімнати. Непогано розширює внутрішній простір стеля, складена з декоративних поперечних балок або пофарбована поперечними смугами яскравих, контрастних відтінків.

дизайн довгої вузької вітальні
Гіпсокартонні конструкції стелі з поглибленням в центральній частині

При виборі підходящої обробки для стін рекомендуємо ще раз подивитися, ті що вам сподобалися фото дизайну довгої вузької вітальні. Як вже було згадано вище, безпрограшним прийомом є оформлення довгих стін у світлому тоні, а коротких – темними. Це може бути фарбування, декоративна штукатурка, обклеювання шпалерами. При достатній кількості вікон у вітальні або нормальному надходженні сонячного світла допускається виконання оздоблення світлих стін з використанням ненав’язливих яскравих кольорів – блакитного, рожевого, світло-коричневого, салатного.

дизайн довгої вузької вітальні
Приклад обробки стін шпалерами яскравого кольору

Довгу стіну вузької вітальні можна обклеїти перспективними фотошпалерами. Вони додадуть загальному оформленню цікавий вигляд і візуально трохи розширюють внутрішній простір кімнати.

Дизайнерська обробка підлоги

Чималу роль в оформленні дизайну довгої вузької вітальні грає правильно підібрана обробка підлоги. Ви можете вибрати:

 • Паркет;
 • Ламінат;
 • Лінолеум.
дизайн довгої вузької вітальні
Віддайте перевагу світлому підлоговому покриттю

Підлогове покриття краще вибирати світлих тонів з малюнком, що йде перпендикулярно або по діагоналі довгих стін. Від витягнутих в довжину килимів та килимових доріжок краще відмовитися. Підлогу можна залишити не покритою або кинути на неї оригінальний овальний або асиметричний палас невеликого розміру, що має малюнок у вигляді широких смуг, розташованих паралельно вузьким стін.

Ідеальне зонування внутрішнього простору

Ми плавно підійшли до найголовнішого в оформленні дизайну довгої і вузької вітальні – до правильного зонування її внутрішнього простору. Від цього залежить не лише загальний вигляд інтер’єру, але і комфорт перебування в ній, як домашніх, так і гостей. Склавши план зонування, можна зрозуміти, як розставити меблі у вузькій вітальні, виключивши ефект нагромадження і залишивши достатньо вільного простору і в центрі кімнати, і в різних її частинах. Але про все по порядку. Вітальня в квартирі звичайної сім’ї повинна бути розділена на кілька функціональних зон:

 • Зона відпочинку. В ній потрібно розмістити диван, навпроти нього повісити на стіну телевізор, а між ними поставити невеликий журнальний столик, а по обидві сторони – м’які крісла або пуфи. Таке розміщення м’яких меблів сприяє візуальному розширенню меж кімнати.
 • Зона прийому гостей. Вона може бути поєднана з зоною відпочинку або, якщо дозволяє площа, розташовуватися окремо. У ній повинні бути розміщені окремі місця для сидіння осіб, журнальний або столик сервіровки.
дизайн довгої вузької вітальні
Зона прийому гостей поєднана з зоною відпочинку
 • Робоча зона. Відокремити її від зони відпочинку можна стелажем або книжкової етажеркою. Розмістити в ній рекомендується письмовий або комп’ютерний стіл, повісити полки на стіну.
дизайн довгої вузької вітальні
Робоче місце у вітальні
 • Їдальня зона. Її доцільно організувати, якщо вітальня поєднана з кухнею. У малогабаритних квартирах хрущовської споруди на місце для приготування їжі відводиться всього 7 квадратних метрів. Розмістити на них обідній стіл зі стільцями або компактний м’який куточок просто неможливо, тому місце для прийому їжі доводитися організувати у вітальні, виділивши для нього частину вільного простору і відокремивши від загальної кімнати барною стійкою
дизайн довгої вузької вітальні
Виділення їдальної зони у суміщеній вітальні 

Власників невеликих квартир цікавить питання, як розставити меблі у вузькій вітальні, якщо вона до всього іншого виконує роль подружньої спальні. Тут, зрозуміло, замість двоспальному ліжку потрібно віддати перевагу розкладному або розсувному дивану. Розмежувати місце для сну від загального простору можна, використовуючи відкритий стелаж, легкі штори або мобільну перегородку. Вдалі фото дизайну вузької довгої вітальні дозволяють побачити, як правильно розставляють візуальні й функціональні бар’єр’єри при правильному зонуванні її внутрішнього простору.

дизайн вузької вітальні
Розмежувати місце для сну можна за допомогою перегородки

Секрети правильного розташування меблів

Після того, як план ефективного зонування внутрішнього простору вузької і довгої вітальні буде складено, можна переходити до розташування меблів. Сучасні виробники пропонують великий вибір вузьких стінок у вітальню, що відрізняються одна від одної кольором, розміром, дизайном і особливостями стилістики. Розташувати обрану модель можна вздовж довгої стіни. Велика кількість шаф, полиць, тумб і висувних ящиків вмістить масу речей, від постільної білизни до дрібної побутової техніки.

дизайн вузької вітальні
Розстановка меблів уздовж стін

Встановлена у довгій вітальні вузька стінка не буде поглинати вільний простір і не створить ефект нагромадження меблів. Незалежно від того, в якому стильовому напрямку оформлений ваш інтер’єр, потрібно вибирати модель з дзеркальними або скляними поверхнями – вони збільшують сприйняття простір і додають кімнаті світла.

Але навіть від вузької стінки у вітальні цілком можна відмовитися. Новомодні стильові напрями – лофт, хай-тек і мінімалізм не сприймають меблів такого типу. У них основне функціональна навантаження лягає на компактні стелажі і навісні полиці. На фото дизайну вузької вітальні в мінімалістичному стилі видно, яким технологічним і сучасним може бути інтер’єр і як перетворюється витягнуте в довжину малогабаритне приміщення.

дизайн вузької вітальні
Компактні стелажі і навісні полиці не поглинають вільний простір

Без чого не можна обійтися, так це без м’яких меблів. Вони створють комфорт і затишок, є доречними навіть в індустріальному інтер’єру. Відмінним вибором буде вузький диван для вітальні. Встановити його рекомендується в зону прийому гостей. Якщо дозволяють габарити кімнати, то розташовувати вузький диван краще під кутом. Це дозволить створити оригінальну геометрію і виключити появу ефекту тунелю в довгій вітальні.

Вузький диван для вітальні вдало доповнять круглі предмети меблів – пуфики, банкетки, стільці, журнальний столик, торшер, компактні крісла, підставки під квіти. Розташовувати їх рекомендується хаотично. Це основні правила того, як розставити меблі у вузькій вітальні. Всі предмети мебеліровки потрібно ретельно підбирати, дещо доведеться виготовляти на замовлення. Без цього в умовах обмеженого простору не обійтися. Але результат вас порадує.

дизайн вузької вітальні
Пуфи і банкетки вдало доповнять інтер’єр

Розміщення світлових акцентів з допомогою правильно підібраного освітлення

На викладених у всесвітню мережу фото інтер’єру вузьких віталень що виглядають оригінально і стильно. Цього вдалося досягти завдяки правильній розстановці світлових акцентів. Освітлення відіграє важливу роль в дизайнерському оформленні будь-яких приміщень. Не буде винятком і витягнута в довжину вузька вітальня. Планування її освітлення потрібно продумати заздалегідь.

Професійні дизайнери інтер’єрів рекомендують відмовитися від використання в довгих і вузьких кімнатах підвісних стельових люстр, розташованих у центрі стелі. Справа в тому, що ці класичні освітлювальні прилади відкидають тінь, що робить більш тісною і без того вузьку і незручну вітальню. Краще віддати перевагу традиційним люстрам вбудовані софіти або розташовані по периметру стелі світлодіодні світильники невеликого розміру. Вони будуть основним джерелом світла в кімнаті.

дизайн вузької вітальні
Світильники, розташовані по периметру стелі

Що стосується додаткового освітлення, то розташувати в темних кутках можна:

 • Настінні бра;
 • Підлогові торшери;
 • Настільні лампи і оригінальні світильники.
дизайн вузької вітальні
В неосвітлених місцях встановіть світильники

Не варто забувати і про природне освітленні внутрішнього простору. Віконні прорізи краще оформити легким, напівпрозорим тюлем. Якщо квартира знаходиться на верхніх поверхах, то від важких штор і портьєр краще відмовитися. Вони внесуть в загальний інтер’єр відчуття тяжкості.

Вибір декору

Правильно вибраний декор органічно доповнить загальний інтер’єр вузької і довгої вітальні. Тут не обійтися без різних типів дзеркал, здатних візуально розширювати межі внутрішнього простору. Не менш вдалим декором для вузьких витягнутих в довжину віталень стануть:

 • Живі квіти в оригінальних горщиках;
 • Помірна кількість текстилю;
 • Сучасні картини, фото в рамках і постери;
дизайн вузької вітальні
Дзеркало візуально розширить межі

Дрібного декору – статуеткам, вазам, сувенірам і т. д. краще знайті місце на підвісних поличках, в засклених шафах вузької меблевої стінки або «гірки». Найкращим місцем для розміщення книг стануть відкриті стелажі.

Хитрощі, додають досконалості загального інтер’єру

Дизайн довгої і вузької вітальні може бути стильним і оригінальним, якщо підійти до нього з душею і поетапно, з дотриманням правил виконувати його оформлення. У професійних дизайнерів є свої хитрощі створення вдалого інтер’єру в малогабаритних і тісних приміщеннях. Деякими з них вони люб’язно поділилися з нами. Отже:

 1. Візуально зменшити довжину витягнутої вітальні, трохи відновивши тим самим її пропорції, дозволить ширма, мобільна перегородка, столик або будь-яка перешкода, розташована недалеко від дальньої короткої стіни.
 2. Позбутися від ефекту тунелю в витягнутої в довжину вітальні допоможуть круглі предмети меблів і декору – крісла, банкетки, журнальний столик, торшери і т. д.
 3. Більш стильним і динамічним зроблять загальний інтер’єр ніші в стінах;
 4. Кількість громіздких меблів у вузькій вітальні повинна бути зведена до мінімуму;
 5. Візуально відновить правильні пропорції приміщення асиметрично і хаотично розставлені меблі.
дизайн вузької вітальні
Великі предмети меблів поперек кімнати візуально зменшать довжину

Оригінальний дизайн довгої вузької вітальні можете розробити і відтворити ви самі. Для цього достатньо лише проявити трохи фантазії, подивитися вдалі фото в інтернеті і скористатися викладеними в цій статті практичними рекомендаціями щодо правильного оформлення інтер’єру.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *