Цегляна стіна – родзинка сучасної вітальні

У більшості будинків вітальня є не тільки місцем відпочинку для всієї сім’ї, але і своєрідною «візиткою». За її інтер’єру прийшовші гості оцінюють смак, статус, пріоритети господарів. Традиційні варіанти оформлення можуть забезпечити гармонію, презентабельність. Але зараз більше цінують оригінальність, нестандартні, цікаві ідеї. Цегляна стіна в інтер’єрі вітальні може стати родзинкою, надати оформленню індивідуальний характер.

Вагомі причини для включення цегляної кладки в інтер’єр

Люди консервативні не використовують цей дизайнерський прийом в домашніх інтер’єрах. Цегляна стіна для них є свідченням відсутності ремонту, незавершеності оздоблювальних робіт. На їхню думку, в затишному, комфортному інтер’єрі не місце необробленим, грубим поверхням.

Однак сучасні дизайнери не згодні з такими твердженнями. Інтер’єр вітальні з цегляною стіною з їх легкої руки став неймовірно популярним. Зараз таке рішення стало пріоритетним в найреспектабельніших оформленнях. Є у такого оформлення унікальні властивості, які можуть перетворити кімнату, зробити її ефективною, цікавою, не на шкоду затишку і комфорту.

вітальня з цегляною стіною
Інтер’єр вітальні з цегляною стіною став неймовірно популярним

Цегляна кладка в інтер’єрі вітальні:

 • гарантує загальному оформленню виразність, нестандартність;
 • вносить нотки тепла, створює атмосферу домашнього вогнища;
 • стає вдалим фоном для меблів, декору.

Цей прийом демократичний, може гармонійно доповнювати як респектабельні, так і прості інтер’єри. Специфічні властивості цегляної кладки дозволяють без проблем вибирати вдалі поєднання з різною обробкою. Її монументальність підкреслює важливість домашнього вогнища, дбайливе збереження вікових сімейних традицій. Вітальня з цегляною стіною створює відчуття надійності, міцності захисту, що сприяє розслабленню, спокійному відпочинку.

вітальня з цегляною стіною
Цегляна кладка стане вдалим фоном для меблів

Роль цегляної кладки в інтер’єрі

Цегляна кладка для всієї поверхні стін у залі зазвичай не використовується. Вона не дозволить створити належний комфорт затишок, може створюватися враження відсутності ремонту, злиднів, навіть якщо в кімнаті буде встановлена дорогі меблі. Альо одна цегляна стіна у вітальні забезпечує інший ефект. Вона може виконувати функції:

 • головного акценту оформлення;
 • цікавого фону для меблів, декору;
 • врівноважує компоненти.
вітальня з цегляною стіною
Цегляна кладка, як головний акцент інтер’єру

Самий стильний, гармонійний інтер’єр може бути безликим і невиразним, якщо в ньому немає акценту. Стіна з цегляною кладкою виконає таку функцію. На тлі вишуканих оздоблень вона буде виглядати виразно і зухвало, звернути на себе увагу, зробить інтер’єр унікальним, незвичайним.

На цьому тлі виграшно виглядають різні предмети меблів, елементи декору. Можна подивитися фото цегляної стіни у вітальні, щоб переконатися в її здатності підкреслити достоїнства диванів, крісел, скляних гірок, картин та ін

вітальня з цегляною стіною
Цегляна стіна у вітальні підкреслить достоїнства меблів

У цегляної кладки є унікальна якість. Вона створює цільну поверхню, але її елементи зберігають свою автономність. Можна використовувати це якість для грамотної корекції. Стіна, що складається з безлічі цеглин, допоможе усунути безликість, зайву лаконічність, властиву ультрасучасних стилів.

Варіанти оформлення цегляної стіни

Зараз необов’язково зупинятися на класичному варіанті, залишати стіну необробленою. Хоча, якщо це рівна, якісна кладка цегли без дефектів, можна не виконувати традиційну обробку. Досить усунути наявні надлишки розчину, обробити стіну грунтовкою, іншими матеріалами. Але це не єдине рішення. Дизайн вітальні з цегляною стіною можна створити, використовуючи якісні імітації. Сучасний асортимент пропонує багато варіантів. Цегляна кладка імітується:

 • шпалерами,
 • панелями,
 • облицювальною цеглою,
 • плиткою,
 • гіпсовими елементами.
вітальня з цегляною стіною
Імітація цегляної кладки шпалерами

У шкірного виду декору є певна специфіка, переваги, недоліки. Всі ці фактори потрібно враховувати.

Традиційним варіантом є червону цеглу, що використовується з незапам’ятних часів. Цей колір має багато переваг, що дозволяють цегляній стіні у вітальні стати ефектним акцентом. Але обмежуватися цим декором необов’язково. Можна вибирати і інші відтінки. Елегантно, вишукано виглядає кладка з силікатної цегли або його імітація. Можна використовувати облицювальні матеріали в бежевому і червоному, коричневому, сірому, інших відтінках.

вітальня з цегляною стіною
Чорна цегляна стіна стане ефектним акцентом

Обробка натуральної цегляної кладки

Якщо у вітальні є цегляна стіна, дизайн оформлення передбачає її використання в інтер’єрі, можна виключити чорнове, чистове оздоблення. Однак потрібно провести кілька операцій для додання поверхні належних естетичних показників. Для того щоб дизайн вітальні з цегляною кладкою виглядав презентабельно, стильно, необхідно стіну:

 • ретельно очистити від шматків розчину, пилу;
 • вимити з використанням побутової хімії;
 • відшліфувати спеціальним пристроєм або наждачним папером;
 • затерти стіки цеглин затирання або шпаклівкою.
вітальня з цегляною стіною
Перед кладкою необхідно підготувати стіну

Якщо потрібно надати поверхні певний відтінок, її можна пофарбувати. Можна нанести на стіну лак, надати приємний блиск, забезпечити матеріалу захист. За такою поверхнею легко доглядати, видаляти з неї пив, забруднення.

Плюсом такого варіанту є економія коштів на обробку, натуральний вигляд кладки.

Бюджетний варіант – шпалери з відповідним принтом

Створити дизайн вітальні з цегляною стіною без особливих витрат можна, використовуючи шпалери з малюнком, що імітує кладку. Вибрати такі покриття можна в асортименті кожного виробника. Сучасні технології дозволяють надавати максимальну натуральність.

У цього способу оформлення стіни є багато плюсів. Шпалери з малюнком цегляної кладки:

 • не вимагають великих витрат на купівлю;
 • легко монтуються;
 • володіють гідними естетичними показниками;
 • пропонуються у великому асортименті.
вітальня з цегляною стіною
Шпалери під цегляну кладку в асортименті шкірного виробника

Вибрати покриття, що імітують кладку можна в бюджетному сегменті, в асортименті паперових шпалер та в елітній категорії флізелінових текстурованих полотен. У декорі матеріалів використовуються 3D технології, що забезпечують максимальну натуральність. Вітальня з цегляною стіною, оформленої цими матеріалами, виглядає затишно, привабливо.

вітальня з цегляною стіною
Сучасні технології забезпечують максимальну натуральність

Шпалери відмінно поєднуються з будь-якою обробкою. Тому часто вони використовуються в оформленні всієї стіни, а для декору ніш, нерівних поверхонь, елементів інтер’єру єру, панелей. Можна використовувати в інтер’єрі фотошпалери, в яких цегляна кладка доповнюється рослинними композиціями, графіті.

Застосування облицювальної цегли

В оформленні нового будинку для створення інтер’єру вітальні з цегляною стіною можна використовувати облицювальний матеріал. Цегла, призначені для облицювання, відрізняються від стандартних аналогів. Смороду:

 • мають меншу товщину;
 • володіють невеликою вагою;
 • випускаються в широкій колірній палітрі.
вітальня з цегляною стіною
Облицювальна цегла має меншу товщину

Виробники пропонують великий асортимент облицювальної цегли. Можна створити декор з штучно постарених матеріалів, додати ефектний акцент в ретро стиль. Є цегла з матовим благородним блиском, що забезпечує інтер’єру солідність, респектабельність. Ефектно, виразно виглядає матеріал з глазур’ю, яка може мати різні відтінки.

вітальня з цегляною стіною
Ефектна облицювальна цегла з глазур’ю

Створення цегляної кладки в інтер’єрі вітальні вимагає певних навичок. Створення декору з облицювального матеріалу краще довірити кваліфікованим фахівцям. Потрібно врахувати, що ця обробка володіє більшою товщиною, ніж шпалери, плитка. Використовувати облицювальна цегла в маленькій кімнаті не варто.

Оздоблення стіни плиткою

Необмежені можливості забезпечує сучасний плитковий матеріал. Керамічні, клінкерні матеріали мають невелику товщину, не роблять впливу на площу приміщення. Вони можуть фіксуватися на різних типах поверхонь. За допомогою плитки «під цеглу» можна декорувати стіни з бетонних плит, дерева, гіпсокартону. У цього дизайну вітальні з цегляною стіною є певні переваги. Керамічна клінкерна плитка:

 • ідеально імітує натуральну кладку;
 • не потребує складного догляду;
 • володіє тривалим терміном експлуатації;
 • має гідні естетичні показники;
 • є екологічно чистим матеріалом.
вітальня з цегляною стіною
Керамічна клінкерна плитка не вимагає складного догляду

Спеціальні клейові склади забезпечують надійну адгезію, полегшує процес монтажу матеріалу.

Вибір відтінку стіни для грамотної корекції

Сучасний асортимент надає можливість вибрати обробний матеріал для виконання бездоганного дизайну вітальні з цегляною кладкою, враховуючи специфіку стін, фінансові можливості. Але слід врахувати, що цей прийом використовується не тільки для прикраси інтер’єру, додання оригінальності. Він може виконати вдалу візуальну корекцію, змінити атмосферу.

Важливим фактором у виконанні цих завдань є колір. Цегла, його імітації випускаються в широкому спектрі. Можна скористатися цим різноманіттям, створити бездоганний інтер’єр вітальні з цегляною стіною.

Найпоширенішими тонами для таких оформлень є:

 • натуральний коричнево-червоний;
 • білий;
 • сірий.
вітальня з цегляною стіною
Вибір стилю залежить залежить від стилю інтер’єру

Вибір відтінку багато в чому залежить від стилю. Колір глини є відмінним варіантом для вінтажних оформлень. Він відноситься до теплого спектру. Застосування такої обробки доцільно, якщо в загальному оформленні багато холодних тонів, не дозволяють забезпечити належний затишок. Можна використовувати такий прийом для великої кімнати, надати їй комфортність.

Дизайн вітальні з цегляною кладкою білого кольору має елегантністю, вишуканістю. Таке оформлення буде візуально розширювати приміщення, вносити легкість, свіжість. Крім того, така стіна стані відмінним фоном для меблів, декоративних елементів.

вітальня з цегляною стіною
Біла цегла вносити легкість і свіжість

Імітація силікатної цегли дозволяє внести в інтер’єр стильні, сучасні нотки. Його відтінок можна вважати універсальним, в якому стилі він виглядає гармонійно, стає ідеальним тлом для різних елементів оформлення. Сірі тоні цегляної стіни в інтер’єрі вітальні забезпечать кімнаті відповідність модним трендам.

Цегляна стіна в сучасних дизайнах

У багатьох вітальня з цегляною стіною асоціюється зі стилем інтер’єру. Дійсно, в таких оформленнях кладка з цегли є традиційним елементом інтер’єру. В канони стилю входять необроблені поверхні, йому властива лаконічність, певна грубість. В лофт така стіна є основоположним елементом в оформленні, бажано використовувати натуральну кладку або імітацію високої якості. На такій поверхні гармонійно будуть виглядати бра у вигляді прожекторів, ліхтарів, функціональна меблі.

вітальня з цегляною стіною
Цегляна стіна основоположний елемент стилю лофт

Не менш гармонійно виглядає цегляна стіна у вітальні, оформленої в стилі мінімалізм. Цей напрямок також відрізняється простотою, стриманістю, не сприймає насичений декор. В цьому стилі стіна з цегли може стати важливим коригувальним елементом. Головним проблемою мінімалізму є безликість, відсутність відчуття затишку. Стіна в червоно-коричневій гамі може стати джерелом тепла, виразним унікальним акцентом. Білий, світло-сірий цегла зможе усунути зайву похмурість.

вітальня з цегляною стіною
Вітальня з цегляною стіною в стилі мінімалізм

Не буде зайвою цегляна кладка в інтер’єрі вітальні, оформленої в стилі хай-тек. Цей прийом допоможе:

 • забезпечити бездоганну гармонію поєднання будівельного силікатного матеріалу з металом, склом;
 • підвищити комфортність оформлення теплим відтінком натуральної глини;
 • створити яскравий акцент кольоровими облицювальними матеріалами.
вітальня з цегляною стіною
Цегляна кладка в інтер’єрі в стилі хай-тек

Плюсом застосування кладки в цьому ультрасучасному стилі є її здатність забезпечуваті відчуття затишку, якого часом не вистачає цього стилю. В хай-теке можна використовувати шпалери, плитку, облицювальна цегла. На тлі цього декору ідеально виглядає графіка, чорно-білі фото та ін.

Кладка з цегли в класичних оформленнях

Не потрібно думати, що ефектний цегляний декор вдало виглядає тільки в сучасних напрямках. Фото цегляних стін у вітальні дозволяють переконатися в доцільності застосування таких акцентів у класичних, етнічних стилях. За умови грамотного застосування цього прийому його можна використовувати для:

 • класики;
 • провансу;
 • кантрі;
 • скандинавського стилю і ін.

Стіна з червоної цегли стані чудовим фоном для аристократичного англійського оформлення, романтичного інтер’єру в стилі відродження, витонченого модерну, сибаритського арт-деко. На її тлі будуть чудово виглядати затишні каміни, зелені ліани, красиві м’які меблі з розкішною оббивкою, бра з кришталю та ін.

вітальня з цегляною стіною
Стіна з червоної цегли стане чудовим фоном для класичного стилю

У ніжному, заспокійливому провансі відмінним прикрасою може стати стіна з бежевим облицювальною цеглою, керамічною плиткою, що імітує цей матеріал. Класичний глиняна цегла добре вписується в кантрі, стає хорошим фоном для дерев’яних меблів, скла. У суворому скандинавському стилі часто використовується білий, світло-сірий цегла, його імітації. Матеріали забезпечують відповідність канонам, вносять нотки свіжості, чистоти.

вітальня з цегляною стіною
Біла цегла часто використовується в скандинавському інтер’єрі

Цегла є природними матеріалом, що забезпечує йому повну відповідність сучасним модним вимогам. Можна використовувати еко дизайн вітальні з цегляною кладкою для будь-яких комфортних сучасних оформлень. Перевагою цього декору є його відмінна сполучуваність з різними елементами. Цегляна кладка може комбінуватися з деревом, металом, пластиком, склом, є чудовим тлом для м’яких та корпусних меблів, предметів декору.

Професійні рекомендації по оформленню цегляної стіни у вітальні

Вибір оздоблювального матеріалу, відтоку, способу оформлення цегляної стіни у вітальні залежить від особливостей приміщення, дизайнерського стилю, особистих уподобань. Але є певні рекомендації професійних дизайнерів, які допоможуть уникнути серйозних помилок:

 • у маленькій кімнаті не варто використовувати матеріали темного відтінку, імітації грубих необроблених поверхонь;
 • шпалери «під цеглу» не підходять для елітного дизайну, оформлень в стилі хай-тек;
 • при використанні натуральної кладки в дизайні необхідно якісно обробити поверхню;
 • на тлі цегляної стіни бажано встановлювати затишні, комфортні меблі;
 • прикрасити поверхню можна картинами, фото, постерами, панно.
вітальня з цегляною стіною
Цегляна стіна впишеться в будь-який стиль інтер’єру

Не так просто додати інтер’єру привабливість, вишуканість, забезпечити бездоганну гармонію. Цей ефектний дизайнерський прийом вимагає відповідального підходу, певної кваліфікації. Варто приділити увагу вивченню професійних фото цегляної стіни у вітальні для вибору оптимального варіанту.

Цегляна кладка має гамму суперечливих властивостей. Вона може внести до оформлення затишок і строгість, тепло і прохолоду, стати головним акцентом і елементом фону. Не завжди вдається знайти такому оформленню гідне застосування, використовувати всі переваги прийому. Якщо немає можливості довірити розробку проекту професійному дизайнеру, потрібно уважно розглянути всі варіанти дизайну вітальні, запропоновані на спеціалізованих сайтах. Слід ретельно вибрати матеріали для оздоблення стіни, колір, декор, який стане прикрасою поверхні. Якщо підійти до цього процесу відповідально, ваша вітальня стане гідною прикрасою будинку, підтвердженням вашого бездоганного смаку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *