Суть любові

Суть любові

Love makes the world go round (любов править світом)

Суть любові

Субота, вечірка у розпалі, але ви не знаходите собі місця. Оглядаючи кімнату, відчуваєте несподіваний електричний удар, коли зустрічаєтеся очима з привабливим незнайомцем. У розгубленості відводите погляд, але якась сила змушує вас знову і знову більш уважно подивитися на нього — і тоді ви помічаєте, що і він крадькома спостерігає за вами. За якусь частку секунди, ще до того, як ви заговорили, виникають тягнуть сигнали з абсолютно незнайомим хлопцем. Що ж викликає це несподіване тепло? Спробуємо розібратися з цим, розкрити саму суть любові.

У первинному виборі дівчата беруть участь багато органів почуттів. Але найбільше значення на цьому етапі має зовнішній вигляд хлопця. Скажімо, риси мужності сприймаються нами як сигнали надійності, юнацький вигляд обіцяє податливість партнера, готовність відповісти на почуття, а широко розставлені очі, вважають фахівці, створюють ілюзію потреби в захисті… Відзначимо тут також парадокс сприйняття чоловічої краси. Вона представляється дівчині швидше загрозою, ніж спокусою. Чому? Ігноруючи красивого хлопця, вона прагне уникнути зайвих страждань — побоюється, що нею можуть знехтувати, або заздалегідь припускає, що дуже важко буде утримати його інтерес.

На цьому етапі вибору підвищується значення пахучих речовин, які здатні передавати біологічну інформацію від жінки до чоловіка і навпаки. Дослідники порівнюють це з залученням самців або самок в тваринному світі, і називають ці речовини феромонами, а результат їх дії — пристрастю або коханням з першого погляду. «Знову ця приємна суміш запахів гіркуватою туалетної води, глаженой сорочки і чоловічого тіла!» — сигнали такого роду зачіпають підсвідомі ерогенні зони і тоді хлопці з самої звичайною зовнішністю стають для нас надзвичайно привабливими.

Разом з тим, суть любові допоможе розкрити той факт, що на початку сексуальних орієнтацій дівчини не менше значення має образ ідеального коханого, який формується в дуже ранньому віці. Цей образ складається у дівчаток від 5 до 8 років з рис тих чоловіків, яких вони бачать найчастіше. Пізніше в підліткові роки дівчинки несвідомо експериментують зі своєю жіночністю, починають оцінювати свій вплив на чоловіків. Сформований первинний образ і їх невинний досвід допомагають у дорослому житті — нам набагато легше визначити, хто нам більш цікавий, хто охочіше піде нам назустріч.

Певну роль у формуванні ідеального образу хлопця грає його схожість з вашими родичами чоловічої статі. Це так званий сімейний тип привабливості. Взявши за основу, наприклад, образ батька, дівчата коригують його, безумовно доповнюючи — наприклад, дочка напористого, громкоголосого батька вибирає людину зі спокійним тихим голосом.

Суть любові

Після того, як вибір відбувся, настає наступний етап — етап вивчення партнера — його характеру, звичок і ступеня вашого тяжіння — наскільки підходять його потреби і бажання, наскільки вони відрізняються від ваших. Паралельно йде процес відстеження того, наскільки ви йому цікаві. Якщо пощастить, саме в цей період (він триває близько двох місяців) — приходить розуміння того, що чоловік вам подобається.

Далі настає найяскравіший етап, що триває до року — це етап пристрасної любові, схожий на ейфорію. Жінка стає майже залежною від партнера, піддається інтенсивному впливу гормонального впливу — ендорфіну, адреналіну і т. д. широко відомі «подвиги» і «дурниці» цього періоду життя залежать від індивідуальних особливостей людини. Біологічний підхід пояснює ці зміни метою народження потомства, необхідністю забезпечення максимальної кількості статевих актів.

Зрозуміло, період шаленої пристрасті не може тривати нескінченно, плавно або різко, в залежності від особливостей партнерів та життєвих обставин, він змінюється етапом прихильності. Звичайно періодичні сплески порушення, які сприяють оновленню сімейного життя, відбуваються і в цей час. Однак не всі бувають готові до зміни сильних емоцій спокоєм — тоді в цей період починають дратувати якості партнера, його звички, що призводить до взаємних причіпок, з’ясування стосунків, а нерідко і до розриву цих відносин. Суть любові у тому, щоб пристосуватися один до одного, і це зазвичай буває складним завданням.

Між тим саме прихильність, надійність один одного є ключем до довгих відносин, саме тут прихована сама суть любові. Адже вони є важливими цінностями з самого дитинства — досить згадати гіркі переживання дитини, коли його мати виходить з кімнати. Етап триває зазвичай від року до двох років. В цей час в організмі починають вироблятися нові гормони, під впливом яких сексуальні відносини стають більш врівноваженими, що і дозволяє виробити почуття прихильності і довіри.

Суть любові

В кінці кінців приходить час коли гормонів любові виробляється все менше. Новий етап настає у всіх в різні терміни. Для вибудовування стосунків, збереження теплих почуттів в цьому періоді потрібні обопільні зусилля. В цей час приходить розуміння того, що поряд той чоловік, який пройшов з вами всі складності життя. Він розуміє вас як ніхто інший і ближче його нікого поруч з вами немає і не буде.

Ось така суть любові, так змінюються любовні стосунки протягом життя жінки і чоловіка. Якщо вам цікаво, в чому ж мета всього цього, то знайте — метою є побудова постійної любові з відповідною вам людиною.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *