Як пізнати любов

Як розпізнати, любов | Як відрізнити любов

Ми зазвичай засліплені тими, кого любимо

Ми торкаємося до дуже непростої теми в області почуттів: любов — справа тонка і непередбачуване. Чи Не тому так часто терплять крах штучні спроби влаштувати особисте життя? І ні один супер-аналітичний апарат людини не може вирахувати, чи підходить Він Їй. Так як же відрізнити любов, як її розпізнати?

Як пізнати, любов

Дати визначення любові непросто. Можна з ходу розкрити такі поняття, як терпимість, чуйність, роз’яснити почуття занепокоєння чи жалю, але з почуттям любові швидко не вийде. І словник Ожегова не допоможе: схильність — що це за любов? Пристрасть — ще не любов. Тим більше не любов — прихильність… Можна, звичайно, звернутися до визначення, які дали стародавні індуси: «Є три джерела потягів людини: душу, розум і тіло. Потяг душ породжує дружбу. Потяг розуму — повагу. Потяг тіл породжує бажання. Поєднання трьох потягів породжує любов», або до слів нашого сучасника Джона Монея, який говорить «викликає серцебиття полум’я пристрасті»…. Але візьмемо до уваги вислів російського філософа Володимира Соловйова: «Завдання кохання ніколи свідомо не ставилося, а тому ніколи і не вирішувалася як слід».

А ось відрізнити симпатію від любові, мабуть, можна. І, що дивно, можна відстежити, в якийсь момент «просто друг», який «просто подобається» і з яким «просто цікаво», чудесним чином перетворюється в чоловіка мрії.

Це може бути зовсім незначне, пустячное подія. Скажімо, на вас в автобусі з критикою накинулися незнайомі люди… зелений колір волосся і прикид, який так гармоніював з волоссям. Несподівано ваш приятель як тигр став на захист вашого улюбленого кольору. Ну і дісталося ж цим «невихованим людям», які «незрозуміло в якому столітті живуть» і «тим більше не сміють зачіпати його дівчину!»… Що в цьому випадку зіграло роль каталізатора любові — його відчайдушна рішучість або те, що він вперше, обійнявши вас назвав при всіх «моєю дівчиною» — це одному богу відомо. Цей випадок ви не раз згадаєте разом з посмішками на обличчях, але саме він змусив вас подивитися на вашого приятеля іншими очима, дозволив побачити в ньому не просто друга, з яким можна цікаво проводити час, а щось більше.

Як відрізнити любов

Не будемо наводити приклади більш серйозних вчинків — наприклад, коли ви гуляли ввечері парком, одні, стемніло, і раптом на вас напали… В даному випадку важливий результат. Завдяки цьому вчинку ви зрозуміли, що поряд з вами людина, яка у важку хвилину зуміє прийти на допомогу, ви подивилися на нього іншими очима і зрозуміли, що він для вас більше, ніж просто знайомий. Ви дізналися, що між вами любов.

Але питання — як дізнатися, чи закохані ви чи ні, любов з першого погляду чи просто потяг, яка іскра запалює у вас вогонь, коли ви стикаєтеся з привабливим незнайомцем протилежної статі і у вас явно щось відбувається — поки залишилися відкритими.

Женя і Денис зустрілися на якомусь семінарі, вони не могли відвести один від одного очей. Вони пристрасно чекали побачення. У перші дні вони не могли розлучитися ні на хвилину. Що це таке — любов або просто фізичний потяг? Однозначно відповісти важко. Гармонійні інтимні стосунки можуть перерости в глибоко емоційні. У разі Жені і Дениса їх сексуальне тяжіння лише посилювалося протягом декількох місяців і все закінчилося вдалим шлюбом.

Очікування може іноді зробити любов ще радісніше. Хоча Марину дуже тягнуло до Міші, вона стримувала себе. Вони обіймалися, базікали годинами і розлучалися північ з очікуванням більшого. Повільне наростання бажання вилилося в гармонійні інтимні стосунки, лише зміцнили романтичні почуття, які вони поділяли.

Якби це сталося раніше або пізніше, несподіване сексуальне переживання може запустити саму гарячу «хімічну реакцію». Опитування 12 000 чоловіків і жінок, який провів журнал «Психологія сьогодні», виявив, що в 20% випадків якийсь один еротичний епізод запам’ятався їм на все життя. Маша, наприклад, кожен раз із захопленням згадує першу ніч, проведену з Андрієм, який потім став її чоловіком. «У той час він знімав кімнату у квартирі, що належить суворої господині. Вона, звичайно, не дозволяла приводити гостей жіночої статі. У нас не було іншого місця для побачень, і одного разу вночі ми вирішили проникнути в кімнату таємно. Повільне, болісне сходження спочатку по скрипучих сходах, потім відкривання ще більш скрипучих дверей було жахливо, але подіяло на нас надзвичайно збудливо».

А що якщо перша ніч — не успіх, а провал? Чи означає це, що «хімія любові» більше працювати не буде? Зовсім ні, кажуть сексопатологи, таке трапляється досить часто, коли один з партнерів занадто нетерплячий.

На закінчення наведемо деякі ознаки, за якими можна дізнатися любов. Можливо, вони допоможуть вам відрізнити любов між вами, глибокі романтичні почуття, або поки лише прелюдія до них.

Перший ознака любові — піднесений настрій. Ви ніби дивіться на світ крізь рожеві окуляри. Як кажуть, не бачите «шипи на трояндах» — ви радієте, що кущ з шипами з трояндами. Все, що нещодавно вас займало, відходить на другий план, їжа — не цікавить, слова «подовше б поспати» — не актуальні. Ви постійно говорите і думаєте тільки про вашого хлопця. Почуття, емоції, пов’язані з ним, самі солодкі в цей період.

Ви відчуваєте, що готові усім пожертвувати заради коханої людини. Знаєте, що в разі необхідності вас не доведеться умовляти — віддасте всі свої сили, час і кошти.

Але не варто засмучуватися, якщо у вас дещо інші відчуття — адже кожна людина індивідуальна. А у любові, щастя, безліч граней, які дозволять кожному відчути це високе почуття, щоб стати безмірно щасливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *