Святкування Нового року у Франції

Святкування Нового року в різних куточках світу

Свято Новий рік проходить у всіх абсолютно по-різному. У кожному будинку, в кожній країні святкують по-своєму, але скрізь це відбувається весело, з радісним очікуванням і передчуттям всього нового. Нові надії, мрії, цілі і бажання.

Країни світу, які живуть за григоріанським календарем, зазвичай чекають настання Нового року опівночі, з тридцять першого грудня на перше січня. Так, наприклад, відзначають у США, Японії, Австрії, Казахстані, Росії, Україні, Болгарії, Канаді, Фінляндії та багатьох інших країнах.

Але звичаї і традиції, пов’язані зі святкуванням Нового року скрізь різні.

Святкування Нового року в Австралії
Святкування Нового року в Австралії

Так, приміром, про прихід Нового року в Англії повідомляє дзвін, загорнутий у ковдру, який дзвонить, наче б пошепки, дещо раніше півночі. А рівно в дванадцять годин з дзвонів знімають ковдру, і він починає виконувати новорічні мелодії.

Англійці дотримуються стародавній звичай, який полягає в тому, що потрібно впустити Новий рік і проводити старий.

Коли ось-ось годинник проб’є північ, відкриваються задні двері оселі, щоб таким чином випустити старий рік. А вже рівно опівночі відкриваються головні двері, і заходить Новий рік.

Святкування Нового року у Франції
Святкування Нового року у Франції

В Австрії на Новий рік лунають звуки «Дзвони миру», який закріплений до собору Святого Стефана. Заради цього, 31 грудня на соборній площі збираються тисячі людей, адже це особливе правило — почути дзвін цього дзвоника.

Ну а в Америці, про настання Нового року повідомляють великі годинник на площі Таймс-Сквер. Тут також збираються натовпи людей, з радістю очікують початку Нового року. Коли годинник покажуть опівночі, всі почнуть вітати один одного і обніматися.

Святкування Нового року в Китаї
Святкування Нового року в Китаї

В Японії прийнято вважати, що у людини є шість основних недоліків. Такі як жадібність, легковажність, невпевненість, злість, жадібність, дурість. І кожен з цих вад має вісімнадцять різних відтінків.

Так от згідно з японською традицією, в новорічну ніч у храмах міст і селах дзвони відбивають сто вісімдесят ударів. Зустрічаючи свято, потрібно стоячи прослухати всі удари і порахувати їх.

Вважається, що таким чином можна позбутися своїх вад. Дзвін транслюється навіть по радіо. З останнім ударом дзвону слід відправлятися спати, а вранці піднятися до світанку, а потім зустріти перші промені сонця на вулиці. Ну а якщо хто проспав, то не можна розраховувати на успіх у отриманому році.

Святкування Нового року в Індії
Святкування Нового року в Індії

У Болгарії на Новий рік всі збираються вдома, зустрічають гостей. Виконуються колядки для всіх запрошених гостей. Зазвичай, їх виконує той, хто наймолодший. Він стає біля ялинки, а радісні гості, рідні вручають подарунки для співака. На зміну тостів, з дванадцятим ударом годинника, вимикається світло, і в темряві починаються новорічні поцілунки з привітаннями. Ось так приємно можна зустріти Новий рік.

Хоч це свято відзначається скрізь по-різному, він однаково всім приносить веселощі та радість.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *