Сир: користь і шкода дивного продукту

Сир, користь і шкоду якого відомі всім людям, є найціннішим кисломолочним продуктом. Даний продукт люблять вживати не тільки дорослі, але і діти. Лікарі при складанні різних дієт рекомендують включати сир, як одну із складових дієти. Здорові люди, вживаючи сир, отримують в організм велику кількість корисних білків, вітамінів і мікроелементів.

Сирна маса користь і шкода

Корисні властивості сиру

Користь і шкода сиру визначається вхідними в його склад компонентами. У складі сиру є наступні компоненти:

 • Кальцій;
 • Магній;
 • Натрій;
 • Калій;
 • Фосфор;
 • Залізо.

Корисні властивості сиру включають в себе:

 1. Користь даного продукту полягає саме в наявність кальцію. Представлений компонент відіграє важливу роль в життєдіяльності організму людини. Особливо цей елемент важливий для дітей при формуванні кісток, зростання зубів, волосся і нігтів.
 2. Сир користь і шкода закладені в ньому самому рецепті приготування. З молока виділяють і залишають в сирі найбільш важливі та корисні для людського організму речовини. Білки є головними речовинами в сирній масі. Вони вкрай необхідні для формування кісткових тканин. Його користь для малюків і мам просто неоціненна. Білки також містяться і в м’ясі. Але на відміну від сиру, вони засвоюються набагато повільніше і важче. Звідси, витрачається набагато більше енергії.
 3. Користь даного продукту полягає також у забезпеченні легкого засвоєння організмом, на відміну від перетравлення бобових або м’яса. Розщеплення м’яса в шлунку здійснюється за допомогою додаткових ферментів рослинного походження. Перетравлення бобових характеризується масою побічних явищ, таких як здуття живота і підвищене газоутворення.
 4. Сир є чудово збалансованим і легко засвоюваним продуктом. Регулярне його вживання в їжу забезпечує підвищення тонусу організму, наповнення його мінералами і вітамінами, які вкрай необхідні.
 5. Сирна маса чинить позитивний вплив на роботу травної системи і зміцнює стан нервової системи людини. Сирна маса користь і шкода досягаються завдяки наявним в її складі лактози, амінокислотами та мінералами.
 6. Білок, що міститься в сирі, прискорює біохімічні реакції та усуває ризики розвитку цілого ряду хвороб підшлункової залози та печінки. Представлений продукт здатний усунути алергічні реакції, підвищити імунітет і знизити стомлюваність організму.
 7. Вживаючи сир, спостерігається постійне поповнення організму амінокислотами. Самостійно організм не в змозі виробляти їх в необхідній кількості.
 8. Мінеральні елементи, що входять до складу сиру, беруть активну участь у формуванні кісткових тканин і регулюють рівень гемоглобіну в крої.

Шкідливі властивості сиру

Сир відноситься до продуктів з виключно позитивними властивостями. Шкода продукту може полягати в придбанні неякісного продукту.

Сирна маса, зроблена в домашніх умовах з кислого молока, несе в собі найбільшу шкоду. Адже в його складі будуть перебувати шкідливі для організму мікроелементи.

Всі представлені критерії дуже важливо розуміти і враховувати. Користь і шкода сиру визначається його свіжістю і правильним приготуванням.

Звичайно, кращим варіантом стане приготування цього чудового продукту в домашніх умовах. Так буде надійніше і дешевше. Необхідно придбати натуральне молоко, зробити з нього кисляк і, використовуючи метод наших бабусь, отримати смачний, натуральний і корисний сир.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *