Цікаві факти про Агнію Барто

Цікаві факти про Агнію Барто

Цікаві факти про Агнію Барто – це прекрасна можливість дізнатися про життя і творчість видатної дитячої письменниці. На її творах виросло не одне покоління дітей. За своє життя вона удостоїлася багатьох престижних премій, включаючи Ленінську і Сталінську.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Агнію Барто.

17 цікавих фактів про Агнію Барто

 1. Агнія Барто (1906-1981) – радянська письменниця, поетеса, кіносценарист і радіоведуча.
 2. Біографи досі сперечаються про справжню дату народження Барто. Одні вважають, що вона з’явилася на світ у 1905 р., а інші – в 1906 р.
 3. Цікавий факт, що в юності майбутня поетеса працювала в магазині одягу, бажаючи надати фінансову допомогу своїм батькам. При влаштуванні на роботу їй довелося додати собі рік, оскільки тоді їй було 15, а не 16 років, як того вимагав закон.
 4. В молодості Агнія закінчила балетну школу, після чого близько року пропрацювала балериною.
 5. Взятися за перо Агнії Барто порекомендував нарком освіти Луначарський, випадково почув, як дівчина читає свої вірші.
 6. Першим чоловіком поетеси був Павло Барто, у шлюбі з яким у них народився хлопчик Едгар.
 7. Агнія Барто висловлювалася проти видавництва народних казок, оскільки вони нібито не дозволяли виховувати дітей в дусі соціалізму.
 8. Чи знаєте ви, що Барто критикувала творчість Корнія Чуковського і його дочки Лідії (див. цікаві факти про Корнее Чуковском)?
 9. У роки Великої Вітчизняної війни (1941-1945) Агнія Барто працювала токарем на фабриці. За її словами, ця робота допомагала їй спілкуватися з дітьми і брати від них натхнення.
 10. Коли під час війни Барто удостоїлася державної премії, вона пожертвувала на будівництво танка.
 11. 5 травня 1945 р. 18-річного сина Едгара, катавшегося на велосипеді, на смерть збила вантажна машина.
 12. Цікавий факт, що Барто приймала участь в судовому процесі проти літераторів Андрія Синявського та Юлія Даніеля. Саме вона у власному укладенні підкреслювала антирадянський характер їхньої творчості. В результаті обох письменників відправили у заслання за антирадянську пропаганду.
 13. Другим чоловіком поетеси став академік Андрій Щегляев, який спеціалізувався на теплоенергетиці. Незабаром у них народилася дівчинка Тетяна.
 14. Будучи кіносценаристом, Агнія Барто у співавторстві з Риной Зеленої написала сценарій для відомої картини «Підкидьок».
 15. Протягом приблизно 10 років Барто вела радіопередачу «Знайти людину». Програма допомогла відшукати тисячі людей, які втратили своїх близьких у роки ВВВ.
 16. В честь Барто був названий кратер на Венері (див. цікаві факти про Венеру).
 17. Крім десятків нагород і премій, Агнія Барто удостоїлася медалі «За порятунок потопаючих».

Це були найцікавіші факти про Агнію Барто. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *