Цікаві факти про Айвазовського

Цікаві факти про Айвазовського

Цікаві факти про Айвазовського – це чудова можливість дізнатися більше про великого російською художника. Його вважають найвидатнішим маринистом (мариніст – художник, який пише морські види) в історії живопису. Ще за життя Айвазовський домігся визнання не тільки у себе на батьківщині, але й далеко за її межами.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Айвазовського.

24 цікаві факти про Айвазовського

 1. Іван Айвазовський (1817-1900) – художник-мариніст, баталіст, меценат і член Імператорської Академії мистецтв.
 2. Чи знаєте ви, що художник мав вірменські коріння? При народженні його звали Ованес Айвазян.
 3. Здібності до малювання у Айвазовського проявилися ще в дитинстві.
 4. Цікавий факт, що Іван Айвазовський мав чудовий слух. В юності він навіть опанував гру на скрипці.
 5. У процеси навчання у французького майстра Філіпа Таннера молодому Айвазовському не дозволялося самостійно писати картини. Тим не менш, Іван все одно представив на петербурзькій виставці 5 авторських полотен. Таннер поскаржився на учня государю Миколі 1, після чого роботи були прибрані. Пробачили Айвазовського тільки через кілька місяців, але його вчителем був вже інший художник.
 6. Брат мариніста, Габріел Айвазовський, був архієпископом і знаменитим істориком.
 7. Айвазовський був почесним членом Академій мистецтв Петербурга, Штутгарта, Амстердаму, Риму, Флоренції і Парижа (див. цікаві факти про Париж).
 8. Другою дружиною Івана Айвазовського була Ганна Микитівна, яка була на 40 років молодша за свого чоловіка.
 9. Чи знаєте ви, що всі свої відомі морські полотна були написані Айвазовським не з натури, а в майстерні?
 10. Коли Айвазовський з відзнакою закінчив Академію мистецтв, його за казенний рахунок відправили в подорож. Завдяки цьому він відвідав чимало європейських держав.
 11. Майже все своє життя художник прожив в Криму.
 12. Айвазовський жертвував багато особистих коштів на розвиток Феодосії, в якій він жив. У місті були побудовані школа мистецтв, музей і галерея. Крім цього, художник профінансував будівництво місцевого водопроводу.
 13. Цікавий факт, що коли в кінці 19 століття в місті почалася сильна посуха, Айвазовський проклав у Феодосію труби від особистого мінерального джерела. Завдяки цьому, прості люди могли безкоштовно отримувати воду.
 14. Коли Айвазовський чекав гостей, він видаляв з пляшок наклейки і замінював їх власними. На них він зображував різні морські пейзажі.
 15. Перебувало чимало критиків, які звинувачували Івана Айвазовського в тому, що він нібито не сам писав свої полотна. З цієї причини художник неодноразово влаштовував публічні сеанси, демонструючи гостям вражаючу швидкість і чіткість написання картин.
 16. За своє життя майстер представив понад 6000 своїх робіт.
 17. Крім морської тематики, Айвазовський також захоплювався написанням долин, степів, гір і біблійних сцен.
 18. Іван Айвазовський не любив читати книги. Цікаво, що він перебував у дружніх стосунках з Олександром Пушкіним (див. цікаві факти про Пушкіна), хоча дуже погано знав його твори.
 19. Критики дивувалися яскравістю фарб, присутніх на полотнах Айвазовського. Багато з них припускали, що живописець використовує якісь особливі фарби. Сам же Іван Костянтинович тільки посміхався подібним твердженням, оскільки знав, що вся справа не в деталях, а в таланті.
 20. Власний будинок Айвазовський побудував за власним проектом.
 21. Коли Папа Римський побачив картину «Хаос. Створення світу» він прийшов у невимовний захват. Понтифік захотів купити полотно, проте Айвазовський волів просто подарувати йому свій шедевр.
 22. Іноді Іван Айвазовський писав портрети, але виключно близьких друзів.
 23. Айвазовський всерйоз цікавився історією та археологією, внаслідок чого неодноразово брав участь в археологічних розкопках.
 24. Іван Айвазовський став першим російським художником, твори якого виставлялись в Луврі.

Це були найцікавіші факти про Айвазовського. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

*

code