Цікаві факти про Алтай

Цікаві факти про Алтай

Цікаві факти про Алтай – це чудова можливість дізнатися більше про суб’єктах Російської Федерації. Тут можна побачити безліч мальовничих місць, включаючи гори, річки, озера, ліси та інші природні пам’ятки. Саме тому сюди приїжджає багато людей, які хочуть відпочити від міської суєти і подихати чистим повітрям.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Республіку Алтай.

17 цікавих фактів про Алтай

 1. Алтай не слід плутати з Алтайським краєм, оскільки це різні частини держави.
 2. Місцева гора Білуха (4509) вважається найвищою точкою Сибіру (див. цікаві факти про Західний Сибір).
 3. Гірничо-Алтайськ є столицею, єдиним містом Республіки Алтай.
 4. Ще в 8 столітті до н. е. територію сучасного Алтаю заселяли скіфи-пазырыкцы.
 5. Тут знаходиться приблизно 7000 озер, що займають площу понад 600 км2.
 6. Цікавий факт, що до середини 18 століття алтайські землі входили до складу Монголії.
 7. В Алтаї ви не побачите жодної залізниці.
 8. Найбільшим озером Алтаю вважається Телецьке. Воно займає площу в 230 км2, при глибині в 325 м.
 9. Туризм відіграє важливу роль в поповненні алтайської скарбниці. Щорічно сюди приїжджає приблизно 1 млн туристів.
 10. Чи знаєте ви, що в 2003 р. в республіці стався найпотужніший за останні кілька десятиліть землетрус (див. цікаві факти про землетруси)? Магнітуда поштовхів перевищувала 8 балів, внаслідок чого було зруйновано багато житлових та адміністративних споруд. Збиток перевищив 1 млрд рублів.
 11. Печера Кек-Таш є найглибшою печерою в Сибіру. Вона простягається всередину гори на 350 м, маючи довжина ходів близько 2,3 км
 12. Згідно з легендами, в околицях гори Білухи, нібито, знаходиться вхід в благополучну країну – Біловоди.
 13. У Національному музеї зберігається мумія Алтайської принцеси, знайдену археологами в 1993 р. Вчені вважають, що дівчина померла в 4-3 ст. до н. е. від раку молочної залози.
 14. У 90-х роках тут у кожному районному центрі діяв аеропорт, однак станом на 2015 р. жоден з них майже не працює. Варто відзначити, що зараз в Алтаї більш актуальні вертольоти.
 15. У 2017 р. Алтай був визнаний самим закредитованным регіоном РФ (див. цікаві факти про Росію). 99 з 100 алтайців мали непогашені кредити, що було найвищим показником у державі.
 16. Сьогодні в республіці працюють 5 сонячних електростанцій, при цьому місцева влада планує збільшити їх чисельність удвічі.
 17. На гербі Алтаю зображений грифон Кан-Кереде, що втілює собою священну птицю, стерегущую мир, щастя і багатство рідного краю.

Це були найцікавіші факти про Алтай. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею з друзями. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *