Цікаві факти про Андерсена

Цікаві факти про Андерсена

Цікаві факти про Андерсена – це чудова можливість дізнатися більше про творчість данського письменника. Його перу належать сотні творів, які користуються великою популярністю і сьогодні. Він є автором таких відомих казок, як «Гидке каченя», «Кресало», «Дюймовочка», «Принцеса на горошині» і багатьох інших.

Отже, перед вами найцікавіші факти про Андерсена.

18 цікавих фактів про Андерсена

 1. Ганс Крістіан Андерсен (1805-1875) – дитячий письменник, поет і прозаїк.
 2. Андерсен ріс і виховувався в бідній родині. У 14-річному віці він вирішив покинути батьків і відправитися в Копенгаген, щоб отримати освіту.
 3. Класик ніколи не був одруженим і не мав дітей, хоча бажання створити сім’ю у нього було завжди.
 4. Чи знаєте ви, що до кінця життя Андерсен писав з грубими граматичними помилками? З цієї причини він користувався послугами корректорского агентства.
 5. У Ганса Крістіана Андерсена був автограф Олександра Пушкіна (див. цікаві факти про Пушкіна).
 6. Андерсена часто турбували глибокі депресії. В такі дні він заходив до друзів у гості починав скаржитися на своє життя. А коли він не заставав їх будинку, письменник залишав записку з претензією, що його уникають і тому він іде вмирати.
 7. Андерсен підтримував дружні стосунки з принцесою Дагмарой – майбутньою дружиною Олександра 3.
 8. В епоху СРСР Андерсен був самим видавати іноземним письменником. Тираж його книг становив близько 100 млн екземплярів.
 9. Цікавий факт, що Андерсен завжди возив із собою мотузку, оскільки боявся загинути за час пожежі. Він заспокоював себе тим, що якщо пожежа застане його на високому поверсі, він зможе спуститися по мотузці вниз.
 10. Літератор ніколи не мав свого житла, внаслідок чого зазвичай жив у знайомих або в готелях.
 11. Андерсен не любив спати на ліжку оскільки вважав, що помре саме на ній. Цікаво, що згодом він дійсно помер від травм, отриманих після падіння з ліжка.
 12. Ганс Крістіан Андерсен не любив осілий спосіб життя, віддаючи перевагу подорожі. За роки свого життя він побував у приблизно 30 країнах.
 13. Серед усіх своїх творів, Андерсену найбільше подобалася «Русалонька».
 14. Андерсен вів щоденник, у якому серед іншого записував свої любовні переживання.
 15. За казкою Андерсена «Гидке каченя» написана опера на музику Сергія Прокоф’єва (див. цікаві факти про Прокофьева).
 16. У 1956 р. була заснована літературна премія ім. Ганса Крістіана Андерсена за кращі твори для дітей, присуджується раз в 2 роки.
 17. Андерсен мріяв стати актором, граючи в театрі другорядних персонажів.
 18. Класик написав чимало романів і п’єс, марно намагаючись отримати популярність, як драматург і романіст. Його дуже засмучувало те, що в літературному світі його знають тільки, як дитячого письменника.

Це були найцікавіші факти про Андерсена. Якщо вам сподобалася ця стаття, – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей, – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *