Цікаві факти про Архімеда

Цікаві факти про Архімеда

Цікаві факти про Архімеда – це прекрасна можливість дізнатися більше про великих стародавніх вчених. За роки свого життя Архімед зробив чимало важливих відкриттів, а також був відомий як один з найбільш великих винахідників свого часу. Саме тому його пам’ятають і знають у всьому світі.

Отже, перед вами найбільш цікаві факти про Архімеда.

18 цікавих фактів про Архімеда

 1. Архімед (287 до н. е. – 212 до н. е..) – давньогрецький інженер, математик і фізик.
 2. Архімед зробив великий внесок у розвиток геометрії, а також заклав основи гідростатики і механіки.
 3. Одного разу Архімед сказав свою знамениту фразу: «Дайте мені точку опори, і я переверну Землю» (див. цікаві факти про Землю).
 4. Вчений отримував знання в Олександрії Єгипетської, яка на той час представляла собою культурний і науковий центри.
 5. Найпопулярнішим відкриттям Архімеда вважається обчислення, пов’язане з зануренням тіла в рідину і об’ємом витісняється ним рідини.
 6. Чи знаєте ви, що Архімед є творцем першого планетарію?
 7. Цікавий факт, що згідно з твердженням Плутарха, любов до наук Архімедові прищепив його батько.
 8. Давньогрецький вчений розробив систему вирішення кубічних рівнянь.
 9. Як-то раз на питання про те, хто є його найкращим другом, Архімед коротко відповів – математика.
 10. Цікаво, що Архімед був першим, хто почав висувати теорії про обчислення відстані до інших небесних тел. тобто подібні ідеї існували ще задовго до народження Галілея і Коперника (див. цікаві факти про Коперника).
 11. Автором поняття «центр тяжкості» є Архімед.
 12. До числа винаходів фізика відноситься і катапульта. Завдяки цьому пристрою, греки могли стріляти по своїм супротивникам камінням вагою до 250 кг!
 13. Коли великий Леонардо Да Вінчі винайшов парову гармату, він не приховував, що первинна ідея пристрою належала Архімеду.
 14. У порту Сіракуз, Архімед побудував ряд пристроїв, що працюють за принципом важеля, які значно полегшили розвантаження суден.
 15. У час Пунічних війн римлян все ж вдалося окупувати Сіракузи. Місто витримав тривалу облогу завдяки винаходам Архімеда. Коли римські війська увійшли в Сіракузи, знаменитий учений був убитий римським воїном, хоча його командири не рекомендували вбивати грецького майстра.
 16. Єдина докладна біографія Архімеда пізніше була описана його близьким другом Геракліда, проте до наших днів вона не збереглася.
 17. Архімед був настільки одержимий математикою, що часто забував про їжу і зовсім не дбав про себе.
 18. Якщо вірити одному переказу, то фінальний штурм Сіракуз відбувся вночі. Це пов’язано з тим, що вдень греки за порадою Архімеда засліплювали римлян дзеркалами, заважаючи їм вести повноцінний бій.

Це були найцікавіші факти про Архімеда. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти про великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *