Цікаві факти про чай

Цікаві факти про чай

Цікаві факти про чай – це чудова можливість дізнатися більше про популярні напої. Сьогодні існує безліч різновидів чаю, які відрізняються між собою не тільки за смаком, але і за змістом корисних речовин. У ряді країн існують цілі церемонії, пов’язані з правильним приготуванням цього напою.

Отже, перед вами найцікавіші факти про чай.

17 цікавих фактів про чай

 1. В давнину чай використовувався в якості лікувального засобу.
 2. Згідно з однією з популярною легендою, про напій стало відомо зовсім випадково. Так, близько 5 тисячоліть тому в киплячий котел китайського героя Шень-нуна потрапило кілька чайних листків. Отриманий відвар настільки сподобався герою, що до кінця своїх днів він не пив нічого, крім чаю.
 3. Чи знаєте ви, що слово «чай» у всіх мовах світу має китайське коріння? На півдні Китаю він називається «ча», тоді як на півночі – «ті». Тому в залежності від того, куди експортувався чай, він отримував ту чи іншу назву. Наприклад, російською мовою напій став популярним під назвою «чай», а англійською – «tea».
 4. Спочатку китайці додавали в чай сіль і лише через століття відмовилися від такої практики.
 5. Японці запозичили від китайців багато чайні церемонії, які серйозно вплинули на їх побут і культуру.
 6. Цікавий факт, що на рубежі 14-15 століть представники японської знаті організовували великі «чайні турніри», де учасникам потрібно було за смаком визначати не тільки сорт чаю, але і місце його зростання.
 7. Одним з перших європейців, який пристрастився до чаю був французький монарх Людовик 14. Коли королю доповіли про те, що китайці вживають напій для боротьби з багатьма захворюваннями, він вирішив власноруч перевірити це. На подив, чай допоміг Йому позбутися від подагри, після чого він і його подані в майбутньому постійно пили «цілющий відвар».
 8. Традиція пити чай в 5 годин вечора виникла у Великобританії завдяки герцогині Анни Рассел, яка любила робити легкі перекуси між обідом і вечерею.
 9. У 80-ті роки в Радянському Союзі великою популярністю користувався газований напій «Бахмаро», приготовлений на основі чайного екстракту.
 10. Станом на сьогодні 98% жителів Росії п’ють чай. На одного росіянина в середньому припадає до 1,2 кг сухого чаю на рік.
 11. Китай є єдиною державою в світі, де крім чорного і зеленого чаю, також виробляються жовтий і білий.
 12. Унікальний сорт японського чаю Гэммайтя, що виготовляється з обсмажених чайного листя і неочищеного рису, володіє високою живильною цінністю.
 13. Найбільшу популярність чай має в Китаї, Індії та Туреччини.
 14. Американці споживають приблизно в 25 разів менше чаю, ніж кави (див. цікаві факти про каву).
 15. Сьогодні вирощуванням чаю можна займатися навіть у домашніх умовах.
 16. Китайці вживають чай виключно у гарячому вигляді, тоді як японці часто п’ють охолодженим.
 17. Найпоширенішими чаями на землі є байхові.

Це були найцікавіші факти про чай. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соцмережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *